Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

blackrain

Plno narážek,parodie a zase parodie,akce, hlavně šílený a ujetý humor a vulgární výrazivo. Doporučuju se kouknout na předchozí snímky Kevina Smithe, třeba Dogma aj. , ať víte, do čeho dobrovolně jdete. ()

Tony.cs

A skandujeme : Kevin Smith,Kevin Smith,Kevin Smith,Kevin Smith,Kevin Smith! ... narval film hvězdama, který si díky jeho scénáři dělají vědomě prdel sami ze sebe. Nejparodičtější parodie na sebe sama, kultovní trháky a propojení s předchozími Smithovými filmy. Pecka :-) ()

kaylin

Mám takový pocit, že tohle byl první film od Kevina Smithe, který jsem viděl. Už tenkrát mi učaroval. Po letech se nic nezměnilo a ta dvojice zhulenců jsou pořád moje oblíbené postavy a těším se, když se mají zase někde objevit. Ne, že by to bylo tak často. Skvěle ujetý příběh, ale hlavně geniální postavy se skvělým hereckým obsazením. ()

harfuska

By ma zaujímalo, ktorý z tých dvoch pošukov je blbý, a ktorý blbší. Ono je to asi jedno! Aj keď ten týpek vľavo sa mi celkom páčil. To bolo ale skoro jediné, čo sa mi na tejto kravine páčilo. Teda až do chvíle, kým sa neobjavil Will Ferrel. Ten je na zožranie v akejkoľvek kravine. S ním sa to dalo dopozerať až do konca, aj keď pri záverečnej bitke som mala silné nutkanie vypichnúť si obe oči. ()

anniehall

3,5* Ne. Tohle opravdu není jen teenagerská komedie. Je to postmoderní film vystavěný na půdorysu teen komedie se spoustou odkazů a narážek na spoustu Smithových kolegů z branže a jejich díla, na pozlátkový svět a svět komiksů. Snímek je doslova nacpaný hláškami, zcizováky a spoustou cameo roliček, které jsou neskonale půvabné (obzvlášť Damon s Affleckem). Smith zde bohatě reflektuje nejen díla jiných, ale cituje a navazuje na řadu svých filmů a doplňuje tak bílá místa na mapách všech Smithofilů. Film má tah, vtip, a baví vás. Pro mě je ale frekvence a razance některých vulgarit už přece jen mírně za hranou, tak vzhledem k tomu a pro ničím nerušenou nevázanost filmu je to jen za 3,5. Komu občasné vulgarismy nevadí, nechť si přičte půl hvězdičky. ()

Damiel

89 % - Smith je prostě borec, šije do sebe, do Hollywoodu, do všeho, co mu přijde pod ruku. V první půlce jsem měl sice pocit, že Jayovi s Bobem to nejvíc "sluší" před samoškou, ale stejně mě to nakonec odrovnalo. Ben Afleck normálně sucks, ale ve finlmech páně Smithe je Bůh. I s melírem na hlavě :-) ()

PogoJoe

JaSBSB má svá slabá místa a je jich dost. Na druhou stranu má i své kouzlo, překvapivá místa a oblíbené postavičky - od inteligentního orangutana po směšného snažílka v podání Willa Ferrella. Pro starší, slušných mravů a dialogů požadující obecenstvo to není, nicméně jako zábava na večer pro shlédnutí v partě lidí je to jako stvořené. Člověk si užije spoustu odkazů, kameo roliček a chlap i sexy zlodějky klenotů. Napodruhé už se mi to ale líbilo méně. ()

swed

Popkulturní guláš dochucený tradiční porcí sprosťáren. Čím víc toho máte nakoukáno (včetně Smithovek samotných), tím víc se budete bavit. Nezasvěceným divákům vstup zakázán. 7/10 ()

Herr_Flick

Don’t you fuckin‘ move, you little shitmaschine. Your momma’s gonna try to score. Fuck! Fuck! Fuck! Začátek jak má být. Bohužel udržet vysokou úroveň neustále asi nejde. Přesto velmi slušná parodie plná hvězd, plná hlášek. Kev Smith i beze slova perfektní. NEJ na celém filmu je replika Bena ASSfleka ohledně uživatelů MOVIEPOOPSHOOT.COM, brečel jsem :-D ()

Aiax

Na první shled totální nářezová prdel, při které člověk uchcává smíchy, na druhý už trochu prosvítá fakt, že to holt není nic víc, než právě lehká, hravá a nezávazná prdel. O třídu níž než Clerks a Mallrats, ale pořád super komedie. ()

JohnMiller

Nenormálna komédia. Film som videl v dokonalom maďarskom dabingu ktorý neprekonali ani originálne anglické hlasy. Mal som kamaráta ktorý to mal na VHS chodievali sme k nemu domov to pozerávať. Jeho mama sa na ten film vždy hnevala prečo pozeráme také zvrhlosti bolo nám cca 12 rokov. Pekné spomienky, Teraz mi však filmík troška kríva na konci kde to je už moc popkornové , ale stále to jedna z mojich naj komédií. ()

Aleee89

Blbost? Ne tak úplně. Pro někoho to asi bude kultovní film, mě zase tak moc nezaujal, ale přesto ho úplně neodsuzuju. Jasně, byly tam trapné scénky s trapným humorem, ale také se ve filmu objevily vtipné a povedené scénky plné vynikajících nápadů. Tohle je totiž mnohem lepší parodie než všechny ty Scary Movie (kromě jedničky - prostě ty uměle natahované s čísly 3 a výše), Děsné bijáky a dojáky... Příjemné osvěžení v podání herců, kteří hrají sami sebe... Taková ptákovina, ale zase se moc nenudíte. ()

Anglie

Skvělé zakončení Smithovy pětice filmů, které se (aspoň částečně) odehrávají v jeho rodném státě New Jersey. Od svých prvních filmů vyspěl střihačsky(filmy si stříhá sám), režijně a kameramansky(ale kameru nechává jiným lidem)a tak vidíme kromě super filmu i slušnou práci těchto dvou profesí, což nebylo u Smithe zvykem. Budu opakovat, ale nemůžu jinak: jestli jste Smithovými fanoušky(pro které byl ten film točen), tak je to jasná pětka. Já jsem smithofil, takže je mé hodnocení jasné. A jen tak mimochodem, první film od Epizody 6 Hvězdných válek, ve kterém hrají spolu Carrie Fisher a Mark Hamill. Režisérův zatím nejlepší film. ()

DonPedro

Srovnání Jaye a Mlčenlivého Boba s předchozími Smithovými kousky mě donutilo opravit názor, že smysl pro humor je víceméně konstantní veličina – a asi nebudu sám, protože hrobové ticho v kině rušilo jen pleskání – natěšené diváky hanba fackovala po každé trapnosti se kterou měli tu čest. * Za minulé zásluhy jsem dal Kevinovi druhou šanci a výsledný dojem je přece jenom o trochu lepší – přehnané očekávání zapomenuto, čas (a dabing) obrousil některé stupidity a těch pár skutečně vtipných míst stačí na to abych přidal druhou hvězdičku. A aby bylo jasno – jsem fanoušek Kevina Smithe (alespoň do roku 2000). ** Zvláštní - libovolná dvacetiminutovka, na které se zastavím když to teď protáčí na HBO, je vlastně docela vtipná ***. Asi budu muset opravit opravu názoru... ()

Tygrys

Prostě jeden velký filmový úlet. Je tady spousta narážek na předchozí filmy Kevina Smithe, které nezasvěceným nic neřeknou, ale i bez toho to pro ně může být skvělá zábava. Vyzdvihl bych v roli poldy skvělého Willa Ferrella (Nekraďte už opice. > Jdi do řiti! > Jo, to je fér), ze spousty perfektních cameo rolí se mi nejvíce líbil Seann William "Stiffler" Scott. Tohle musíte vidět. Pro mě zatím nejlepší Smithovka. ()

Petroff

Já ty dva kretény prostě žeru, nemůžu si pomoct. Jsem Smithofil... "Boba" mám v oblíbených režisérech, "Jaye" zas v hercích... .-) ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2