Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

matias32

Nemám absolútne nič proti fekálnemu, sprostému, občas brutálnemu humoru hlavne v podaní Jaya ba práve naopak. Willovi Ferrellovi by som najradšej rozkopal prdel, ale aj toho prežijem. Odkazy na filmové pecky minulosti trefné. Kundičky na zjedenie. Ku Kevinovi Smithovi neprechovávam žiadne antipatie. Opička šliape naplno atď....Kde sa len mohla stať chyba? ()

Paity

Komediální počin, který asi není pro každého, ale jeho všeobecná bláznivost mě velmi pobavila. Dvojka Jay a Bob je masakroidní, nedbá zaběhnutých kliš a to je moc dobře. Právě tohle dělá z tohohle filmu něco víc a něco jiného a tím také boduje. ()

F.W.Colqhoun

[SPOILERY ...i když pochybuju, že by zážitek z tohoto mohlo cokoliv zkazit.] Kevin Smiths sice od roku '94, kdy natočil svoji prvotinu o věcech jako soulože s mrtvolami a partnerské orální hrátky se spermatem [Snowball], soustavně měkne, ale na jeho filmy natočené v nové tisíciletí * i na Ty skoro-romantické typu „Zack & Miri točí porno“ * koukat stále jde a koukat jde tím líp, čím horší máte na začátku náladu – prožitek léčivého účinku je slastný. Když se ale Smith vydá vstříc Hollywoodu víc tématicky než formálně [přeci jenom „Poldové“ už jsou trochu moc], je to prostě lepší. Obvyklé Jayovo hláškování a Bobovy mimické komenty jsou fajn, snímek ale získává grády v momentě příjezdu do továrny snů, na níž s obřím podílem jejích exponentů [mrkání do kamery nezůstává na pomylsné rovině]. Satirický výstup Afflecka s Damonem [„Lion face / lemon face!“], kód 1007 [= mrtvá šlapka v Affleckově karavanu], Gus Van Sant počítající za kamerou prachy, Biggs s Van Der Beekem frustrovaní zaškatulkovaností, Ferrell ve své typicky buranské poloze a samozřejmě obsese Hvězdnými válkami. Kriste, chtěl bych vidět nesestříhanou verzi; z natřískanosti scénáře perlami vysvítá, že toho muselo být ještě daleko víc. A já chci zbytek. ()

Mazlik4

Jedna z mála věcí, které si zatraceně vážím: když dokáží tvůrci skrz plátno sdělit své vlastní myšlenky, názory, vize a humor. Přičemž se neohlíží na diváky a komerční úspěch. Tenhle film je technicky hrozný, ale má obrovskou duši. ()

Sairina

Fakt dost hustej film. Je tedy pravda, že mi spoustu narážek uniklo, ale přesto je to film nabitý hvězdami a umí si dělat pořádně sprostou legraci z hollywoodu. Jako film pro náctiletý je to skvělý, škoda, že je to pro ně nevhodný. ()

Káronoš

„Call me Darth Balls. Bong!"Patřím mezi věrné fanoušky Smithovských komedií a Jay and Silent Bob Strike Back je pro mě kultovní záležitost. Pokuď nejsou Jay a tichý Bob nejvíce cool a jejich hlášky nejsou nesmrtelné, tak mi klidně říkejte Holdene McNeile=) Nadupaná a ulítlá komedie s naprosto šokujícím humorem, který vám "vykreslí" úsměv na tváři. Opravdový fanoušek Kevinových bijáků, si jistě povšimne, že se jedná o menší requel všech dosavadních Smithovek a užije si tuhle nespanilou jízdu, stejně jako já. Po nesčetném shlédnutí, považuji za jednu z nejlepších a nejpraštěnějších Komedií vůbec. Hodnocení: 10/10. „Snootchie Bootchies" ()

MkSallam

Napoprvé nepochopeno, po nakoukání Smithe parádní záležitost. Navíc narážky na Hollywood a šílený množství cameí, to já můžu. Páté hvězdě pak brání jen opravdu trapné scénky s Willem Ferrellem. ()

M.I.K.E.

Čekal jsem trapnou záležitost, protože jsem dosud žádný znalec Kevina Smitha nebyl. Ale dostalo se mi dost dobré zábavy s hutnou dávkou hlášek, gagů a hlavně skvělých odkazů na nejrůznější snímky či herce. Hlavně scény s Markem Hamillem a Star Wars byly skvělé. ()

evil_ryu

Veľmi vtipná paródia, ktorú veľa ľudí nechápe ,pretože je to paródia na všetky doterajšie Smithove filmy. Keď ste nevideli ešte ani jeden, tak si všetky pozrite a snímok si pustite znova. Garantujem vám pridania minimálne jednej hviezdičky. ()

Phorbo

šílený záchvaty, ktere jsem neuměl zastavit, tolik známých lidí pro epizodní role... proste masakr jaxvina... will ferrel tady je naprosto luxusní... jedinou * musim vzit za totalně debilní nápad... jo a mark hamill se svoji hláškou "not again" :D ()

Marys

Niečo medzi Clerks a Clerks 2. Aj v časovej nadväznosti, aj v mojom hodnotení. Zaujímavo previazaný príbeh, kde si robí hviezdne obsadenie srandu zo samých seba, no asi by to chcelo predsalen trochu viac humoru a menej zbytočných kecov. Alebo nahotinky, tie pri takomto žánri vždy zaberajú. ()

kritiklon

Podívat se na tuhle ztřeštěnou komedii napěchovanou satirou a občas i obscénním humorem, byl stejně dobrý nápad, jako když jsem chtěl založit LPP - Ligu Proti Pudlům, jakožto organizaci proti nejošklivějším, nejotravnějším a pro mě nejneoblíbenějším psům. S tím rozdílem, že ten druhý nápad jsem nikdy neuskutečnil! Zkrátka Jay a mlčenlivý Bob jsou krutopřísný COOLmaistři! 4* za 75% PS: Zvířátka mám jinak docela rád. Kromě vyčůranejch, línejch koček a samozřejmě pudlů! Ty vedou na plný čáře! ()

Mimomisu

Od tohodle filmu to zacalo u Kevina upadat, co si budem povidat (vyjimkou je max Red State, ale to je uplne z jineho ranku a taky ne pro kazdeho). Absurdni retro, clovek, ktery nezna Smithovy predchozi filmy ztraci desitky procent zabavy (coz je spis minus). Parodie (i na sebe sama) se udelat lepe. Tazke dve hvezdy plus jedna navic pro fanousky ()

matmanX

Genialita Jaye a mlčenlivého Boba byla vždy v tom, že dokázali na 5 minut ukrást film pro sebe a zavést diváka do svých fekálně perverzních myšlenkových pochodů s překvapivě lidským poselstvím. Jejich samostatný film bohužel ukazuje, že těch 5 minut je i limit snesitelnosti těchto postav, které asbolutně nefungují jako protagonisti celovečeráku. ()

hell_boy

Geniální, bránicitrhající parodie, při které u mě jeden záchvat smíchu střídal druhý a to i přesto, že jsem žádný Smithův film neviděl, což dokazuje, že to není zábava pouze pro "smithofily". Nejvíce mě asi dostala dvojice Affleck-Damon, která paroduje sama sebe a scéna z natáčení Dobrého Willa Hunthinga 2 s podtitulem Lovecká sezóna mi způsobila obrovský výbuch smíchu. A to je přitom jen jeden z mnoha geniálních vtípků a pokud jste viděli třeba Prcičky, Vřískot, Star Wars a nebo slyšeli o Dawsonově světě (pochybuju, že se na to někdo díval) a navíc máte rádi lehce ujetý humor, tak se budete královsky bavit. ()

Jendus

Je to uz nakej ten patek, co sem tohle videl,ale pokud si dobre pamatuju,nikdy se mi tohle radoby "aspon neco" nemelo dostat do rukou. Ze si nekdo dela srandu z jinych filmu, v pohode,zadnej problem,ale timhle zpusobem prosim ne.Slatanina zcela,opravdu zcela debilnich hlasek a humoru na urovni zhruba 8-leteho ditete..... Asi hledam neco vic intelektualne gurmanskyho nebo jsem proste moc narocnej.Rikam tfuj ()

rcorp

'Harold & Kumar Go to White Castle' feat. 'Scary Movie' feat. Jay and Silent Bob in 'The Worst Kevin Smith Movie So Far'. ()

thunnus

U několika fórů jsem se tak dobře bavil, jako nikdy, odkazů na slavné filmy je tu plno, škoda těch několika zbytečných fekálíí. "Dont fuck with jedi master, son!" ale dlouho nezapomenu :-) ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2