Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

HanSolo

Když jsem na tom byl v kině jako dvanáctiletý, tehdy jsem úplně ulítával na teenagerských komediích a jelikož hrdiny tohoto snímku byli dva fekální kamarádi (ten jeden sice nemluvil, ale přesto byl fekální), neuvěřitelně mě to bavilo a tehdy bych tomu dal plné hodnocení. Dnes už to ale vidím jen jako průměrný film, ve kterém mě alespoň potěší účast Willa Ferrella. ()

Něrpa

Zklamani a jednoznacne nejslabsi Smith. A jak to tak sleduji, tak to s nim jde dolu. Mallrats genialni, Chasing Amy uslo (nesnasim romantiku), Dogma povedene, ale toto je trapnost nejvetsiho razeni. Par dobrych vtipku to rozhodne nezachrani a trapna postava Willa Ferrella je spis k placi. ()

Hank

Velkej nášup, u kterýho jsem se sqěle bavil!Huličsko-porno humour, ale jen pro ty kdo vědí...kdo uz videli, ostatni to asi odkopnou...a Shannon Elizabeth je kruta!:) ()

Arccos

Uz dlouho jsem nemel z filmu tak rozporuplne pocity. Slaba mista se stridaji s ujetym narezem. Parodovane je uplne vsechno, vcetne filmu samotneho a jeho divaku. Obcas jsem se nudil (ale mozna jsem nepochopil narazku), obcas bavil. A nekolikrat opravdu hlasite zasmal, coz se mi opravdu uz dlouho nestalo. Dnes s odstupem jednoho dne zjistuji, ze bych to chtel videt znovu no a co lepsiho muzu o nejakem filmu rict? ()

Fanak

Tahle komedie rozhodně stojí za vidění. Ne že by byla tak vtipná nebo převratná, ale především pro úctyhodný zástup osobností, které se rozhodly zparodovat zde samy sebe (už mi tam chyběl jen Karel Gott). O čem to vlastně bylo je zcela vedlejší, protože scénář vznikl patrně v marihuanovém opojení takže příběhy ze Čtyřlístku jsou proti tomu hotový Matrix, takže na tento film patrně zapomenete jako na předvčerejšího jointa. ()

eredin

Tohle je totálně zvrhlé, smíchy sem se válel po zemi. "internet je světová síť určená k šíření drbů a pornografie..." ()

tenista

Totální mazec! Jinak se k tomu nemůžu vyjádřit. Filmy K.Smithe mám rád a musím říct, že na tuhle dvojku se v nich těším nejvíc. A když mi byl naservírován film přímo o nich, nebylo co řešit. Dal jsem si pár pivek, pusitl DVD a rozputal peklo smíchu :o) ()

Tales

Moc nechápu to nízký hodnocení, i když je asi pravda, že spoustě lidí to může připadat kontroverzní, nebo o ničem. Asi je na to potřeba se orientovat trochu v popkultuře a podobnejch věcech, aby ste pochopili některý vtipy. Znalost Smithových předchozích filmů není přímo vyžadována, ovšem spousta vtipů pak zůstane nepochopena. Pro mě naprosto geniální věc, kde se pochcává fakt úplně všechno včetně sebe sama. Konzervativním jedincům moc nedoporučuju, mohli by dopadnout jako Curt Cobain s mozkem na zdi. ()

pekas

Jelikož jsem fanouškem ulítlých filmů, nemohl jsem si tento nechat ujít. Dá se říct, že po více podáních chutná lépe, než ze začátku. Osobně mi nejvíc vadí humor do filmařských řad - asi ho chápou zasvěcení, je otázka, zda je i baví. Je to jako Cimrmanovy vtipy pro jednotlivé profese (ano necimrmanologové mě nyní taky nepochopili). Ale jinak je humor dostatečně drsnej, aby zbytek pobavil. Mezi třema a čtyřma, přikláním se ke čtyřem za oslavu na konci, kde hraje ta slavná kapela, kroutící se v bocích a házející nohy do strany. ()

morfeus.fs

Těžko napsat k tomuhle komentář. Sprostá komedie se sprostym humorem, kterej je tu ale mistrovsky zasazenej a podanej. Spousta neskutečně vtipnejch odkazů na předchozí filmy Kevina Smithe a na filmy vůbec. Komu tohle sedne, má vyhráno, narazil na komedii k popukání. Komu to nesedne, nezná Kevina Smithe nebo nepozná „na co vlastně že to odkazuje“, ten má smůlu a líbit se mu to nemůže. Já naštěstí patřim k první skupině a Kevina Smithe žeru, proto 5*. Smál sem se u toho jak malej... ()

Averelli

nuuuudaaaaaa přeplněná holywood stars, narážkami, odkazy, spoustu přehnané akce a parodie.. celkově pobaví pouze vyvolené jedince, kteří jsou schopni chápat tento druh humoru.. bohužel, já k nim fakt nepatřím (nebo bohudík?) ()

milanhanic

,,Já tu opici zabiju" kop do kamene a pád hubou na zem ,,mno tak tě zatím necháme žít". Mno koho by to napadlo ukráct orangutana a ta role Willa Ferrella. Mno prostě paráda, ale více se mi líbila jejich role v Dogmatu. ,,Musíte žít podle knihy", ,,vy se podle ní taky řídíte?" Mno koho by to napadlo ? ()

Burrows

Těžce se mi hodnotí ___ Plusy: počáteční vulgární písnička; utahování si ze sebe sama (Affleck, Damon, Smith ...), parodie a narážky na slavné filmy, nekonvenčnost, totální nadsázka X Minusy: četnost laciných vtipů je větší než těch dobrých, některé gagy jsou "over the top", občasná zbytečná vulgarita (ale rozumím, že to je záměr). 50% ()

JardaBauer

Nejsmithovější Smithovka ze všech. Povinnost pro všechny jeho fanoušky, protože v tomto filmu se potkává celý jeho svět, jeho postavy a celé je to jeden velký a velmi zábavný úlet. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2