Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (TV Minimax)

draxxi

Tento dil se mi libil urcite vic nez prvni, ale presto uz to po letech nefunguje tak skvele. I pisnicka Mam rad maso se mi libila. Kdo vi za jak dloho ji zakazou. 8/4/2023 63% ()

AnniqueCh

Dětský animovaný seriál podle legendárních  komiksů  Francouzského spisovatele René Goscinny od něhož pochází také pro mně  oblíbenější Mikulášovy patálie, když vidíte podle svého oblíbence natočené filmy nebo seriály chcete jistě vidět další filmy nebo seriály podle něj. Musím říct že ani tentokrát mně tohle zpracování legendárních filmů podle legendárních komiksových předloh nezklamalo,  vždyť také vznikli v době kdy vznikali kvalitní umělecké záležitosti, tím spíš by mně mohli zklamat dnešní zpracování, a k tomu všemu ta průvodní hudba a náš prvotřídní Český dabing to prostě nemůže mít člověk nerad. ()

Bogano

Tenhle kousek mě snad nikdy neomrzí, mám prostě ty kluky galský rád! A při každém úniku ze žaláře (Pozóór, my jdeme ven!) se řežu pořád! Každý asterix má něco do sebe, tenhle toho má určitě dostatek! ()

qwxyz

Ten "muzikální" lev je supr. Piráti, takže hoši, prostě ty stejný triky jako jindy hoši, hej a hurá na ně....nebo hurá na nás(supr)! 87% ()

Litaniel

I když bych strašně rád dal 5 tak by to nebylo fér...Asterix a Kleopatra už je trochu hudebnější dílo a přece jenom nedosahuje kvalit jiných Asterixů. Ale i tak je zde spousta zábavných situací a klasicky super hrdinové, kteří pobaví. ()

Artien

Patrně nejslabší článek celé série. Hudebně je velice nezdařilý. Animace jsou např. v porovnání s Překvapením pro Caesara opravdu ubohé a nepropracované. Strohý styl ubírá na přívětivosti a působí skutečně lakotně. Veškeré animátorské zkratky a triky jsou zde doslova vyždímány ze svých možností, tvůrci se nebáli opakovat některé i delší záběry jen zrcadlově překlopené, aby nemuseli vše kreslit znovu. Samotný příběh by vystačil na dobře propracovaných 20 minut. ()

MythbusterCZ

Asterix v takové, řekl bych, až muzikální podobě. Že mu to ale sekne! Opravdu, Asterix a Kleopatra je klasika, které se člověk nepřejí. ()