Asterix a Kleopatra

Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

Nejlepší díl!!! Smál jsem se snad pořád...(13.3.2012)

až na písničku "Když není co jíst, je půst..." ve všech směrech dokonalé!(21.3.2008)

Prostě klasika, miluju kresleného Aterixe a tento díl považuji hned po 12 úkolů pro Asterixe za nejlepší. O tomto dílů se nedá říct nic jiného než , že se francouuzům povedl. A stavby architekta Edifa neměli chybku. Úžasná klasika pro jakýkoliv den i pro dospělé.(12.9.2008)

• HAL

Jak jen to říct... animovaný Asterix a Kleopatra je těžká nuda. Hraná verze Kleopatry je šíleně vtipné guilty pleasure, ostatní animovaní Asterixové jsou zase většinou výborné a lehce sarkastické animáky pro celou rodinu, ale tohle není zábavné skoro vůbec. Většina jednodušších gagů trpí špatným timingem a přílišnou infantilností, to samé platí a muzikálovch výstupech a kromě nich tu z klasického Asterixe moc nezbylo.- žádné popkulturní odkazy, sarkastické narážky, ani nic jiného. Prostě nuda pro nejmenší (kterým stejně stačí že je to barevné a hýbe se to). 4/10(29.5.2008)

Kupodivu hraná verze mi přijde minimálně srovnatelná, jen škoda její zbytečné délky. Tady naopak je klasickou výhodou stopáž, jenž akorát stačí na pěkně hustou porci humoru.(14.9.2015)