Asterix a Kleopatra

Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

Film byl natočen celkem přesně na motivy stejnojmeného Asterixova komixu(24.8.2007)

"Hurá na ně! - Hurá na nás?" Útočit na Galy nadopované čarovným ionťákem by určitě neměli piráti, Římané, Eygypťani ani nikdo, kdo má rád svůj funkční pohybový aparát. To ví každé malé dítě, ale v rámci zábavy je potřeba, aby se našlo pár naivků pokoušejících své štěstí. Galská síla mne zase jednou pobavila, stejně jako jejich stavitelské schopnosti, ale ty muzikálové vsuvky patří dle mého obelixovského názoru k těm otravnějším.(5.10.2016)

Kdyby tam nebyly ty písničky nic by se nestalo.(6.2.2005)

Na můj vkus až moc hudební díl. Některé písně byly ovšem velice povedené, zejména ty o jídle. Ostatní ovšem nezařazuji nijak extra vysoko, a tak mé hodnocení zůstává průměrné.(19.11.2012)

Oproti prvnímu dílu nastal posun zejména v animaci a tak dostal Asterix takový kabát jaký si skutečně zaslouží. Dějově je to jeden z nejvtipnějších dílů a tak není co řešit.(29.9.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)