Asterix a Kleopatra

Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

Nejlepší díl!!! Smál jsem se snad pořád...(13.3.2012)

Další skvělý animák s Asterixem, kterému bych narozdíl od toho pilotního filmu dal i za pět hvězd, kdyby nebylo těch muzikálových čísel. Komiksové předlohy se tento film držel trochu méně, než právě první film - vypuštěny byly vtípky typu "deník Večerní Faraon" nebo závěrečné scénky s menhiry (kdo četl, ví), což je vzhledem k tomu, že tento film dělali Goscinny s Uderzem, zklamání. Nicméně pořád výborná zábava, narozdíl od stejnojmenného hraného filmu, který je vyjma přesného se držení předlohy příšernost.(3.12.2008)

Nejlepší Asterix hned po Dárku pro Caesara.Bitvy,honičky a postavičky jsou bývorné.Škoda jen že se to dočkalo tak špatného převedení na filmové plátno. 10/10(1.5.2003)

Báječná podívaná, tentokrát se vydáváme do Egypta a je to stejně vtipné jako dřív. Dobřeéé-dobřeéé, rozhodnuto, mám radši Obelixe :-)(27.11.2011)

Další nádherný kreslený film o asterixovi. Já na tom snad žádnou chybu nenajdu... Sice už sem trochu kresleným filmům odrostl, ale to neznamená že se na ně znovu rád nepodívám :-) A tohle přesně ten na který bych se díval mezi prvními.(10.2.2008)