Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (TV Minimax)

ADZI

Není to úplná špička, přece jen občas je tam nějaký ten prostoj. Ale pořád moc pěkná podívaná ()

Marius_ss

Moje prve stretnutie s Asterixom a Obelixom. Vtedy ako male decko som to zbožnoval, aj ked tie pesničky som moc nemusel, no teraz ako dospely si ich rad popiskujem ked na to pride :), takže da sa povedat že ani po takmer 20 rokoch sa na mojej laske k udatnym Galom skoro nič nezmenilo. Navyše tie animacie boli prekrasne, a mne osobne sadli viac ako tie novodobe. Rovnako sa mi do pamäti vryl perfektny slovensky dabing na čele s pánmi Čálikom, Čilikom, Krivosudskym a Kronerom...škoda že ich už v takej zostave neuvidime, no aspon mame tych par nezabudnutelnych dielov. ()

waits

Začátek je rozpačitý, písně zbytné, ale pořád vidíme slušně ztvárněný rozpohybovaný komiks, je to prostě Asterix s Obelixem, což se nedá říct o všech kreslených adaptacích,a to ani o těch s galskými hrdiny. Suma sumárum, není to špatné, obzvlášt, když uvážíme dobu, která od vzniku uběhla, ale komiks je přeci jen zábavnější. . ()

reich

Animované filmy Asterixe a Obelixe jsou ve většině případů velice povedené. Nutno říct, že je pozdvihuje geniální český dabing. Všeobecně toto je můj nejoblíbenější film ze všech. Asterix a Kleopatra je film, který je hodně doprovázen písničky až působí muzikálově. Ale jinak je doprovázen gagy, vtipnými scénkami... Nechybí piráti a film je plynulý a krásně ubíhá. 95% ()

zdeny99

Asterix a Obelix v čele s Panoramixem staví raketovou rychlostí palác pro Kleopatru (tedy pro Césara) pomocí kouzelného lektvaru. Ale před tím postaví ještě jen tak namátkou pyramidu za nějakých deset vteřin. Takže žádní mimozemšťané, ale Asterix, Obelix a Panoramix postavili pyramidy. A už víme i jak. :-) [9986. hodnocení, 140. komentář, 83%, 714. nejlepší film] ()

Pradlík

Jeden z nejlepších dílů obsahuje vše co je třeba, celý film hlavní hrdiny, egypťany i když historicky poněkud odlišné, piráty ale i nějakého toho zloducha mimo římanů. Skvělá věc! ()

Elyon

Jeden čas jako malá holka jsem na to koukala pořád, bylo to zrovna v období, kdy jsem byla zblázněná do starověkého Egypta:). ()

Heroine

Oproti dvanácti úkolům, mi toto přijde zbytečně málo vtipné. A taky si dvakrát nepotrpím na filmové písničky, až na drobné výjimky samozřejmě. Je to celkem zábava, ale už ne pro mne :-) ()

Stíba

Nudnější první polovinu plně vynahrazuje typicky galsky zábavná část druhá. Galům jejich snahu zkrátka jen tak někdo nepřekazí. ()

Torgal

Na Asterixovi som vyrastal a na jeho dvanásť skúšok, trampoty v Británii či veľký boj mám len tie najlepšie spomienky, no tento film, ktorý mi až dodnes unikal, je jednoducho otrasný. Cez to, že animačne je na tom najhoršie by som sa preniesol, ale ani obsahovo nie je o čo stáť. I keď je najkratší, tak väčšinu stopáže zaberá nevtipná hlušina, predovšetkým vražedné muzikálové výstupy. Tých zopár dobrých nápadov je zas trestuhodne nerozvinutých, streštená hraná Misia Kleopatra, ktorá je doslova prerábkou tohto filmu, je stokrát zábavnejšia. 3-/10 PS:U Asterixa som zvyknutý na výborný slovenský dabing, toto som videl v češtine a z môjho pohľadu to bol ďalší klinec do rakvy, čistá tragédia. ()

Sosak

Slabší Asterix, co se kreslené verze týče (hraná mu totiž ani tak nedosahuje ani po kotníky). Perfektní animace na svou dobu, hezký příběh, zasazený tentokrát do Egypta a místy i příjemný humor od ne vždy komediálně příjemných Francouzů. ()

sarfian

O moc zábavnejšie oproti prvému dielu to teda určite nebolo, skôr držia spolu krok oba diely. No ale stále dobrá zábava. VIDENÉ 1x ()

josieaddms

Filmové adaptace Asterixe a Obelixe jsou skoro stejně tak dobré, jako knižní. Kleopatra není výjimkou. Je to dost vtipné, šikovně animované, a dobře nadabované. Bylo hezké sledovat brášky jak od toho nemůžou spustit oči, a zároveň mámu která to jen napůl sledovala, ale většině vtipů se smála. ()

Sykon

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Asterixem, Obelixem, Panoramixem a samozřejmě Idefixem. Zábavný a nestárnoucí. ()