Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (TV Minimax)

blondboss

Celkom fajn oddychový animák, pri ktorom sa určite zasmejete a ktorý srší síce jednoduchým, ale pekne rozvinutým dejom. Miestami mi vadili hudobné vsuvky, ale vo všeobecnosti som sa bavil. Lepší priemer. 60 % ()

Trinculo

Parádní! Některé věci jsou možné jen v kresleném světě. Tady to jsou ty všechny uplně špatně narýsované domy, pravoúhlost a plochost egypťanů a špion, který splývá z pozadím. Scéna vaření dortu je královská. A samozřejmě nemůže chybět Kleopatra na jezdící sfinze. ()

0kozel

Pamatuju si, že jako dítě jsem neměl rád ty muzikálový scény, připadalo mi, že to jen zdržuje od děje. Dneska jsem za ně rád, za nejlepší považuju tu píseň při pečení otráveného dortu. Jinak se jedná o klasického Asterixe se spoustou vtipů. Za povedený považuji i český dabing. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

PTuranyi

V svojom druhom animovanom dobrodružstve Asterix a Obelix dosiahli tú správne vyváženú zmes zábavy. Príbeh stávky Kleopatry a Cézara je síce zobrazený miestami ťarbavou kresbou, ktorá má však svoj šmrnc a punc originality. Podobne vtipy z príbehu plynú nenásilne a aj piesne do neho zapadajú. Či už je to útek z pyramídy, z väzenia, Cézarov špeh či útok Rimanov na stavbu, všade sa darí udržať správnu mieru a neskĺznuť do grotesky. Pri Jupiterovi, Merkúrovi, Tutatisovi, Bélénosovi, Belisamovi či Osirisovi. Ako bonus záver priamo odkazuje na komiks. ()

dawexx

Tolik jsem se na Asterixe a Kleopatru těšil a nakonec to bylo pěkný zklamání. V hodnocení i komentáři plně souhlasím s Halem, měl jsem z tohoto snímku stejný pocity. Na druhou stranu aspoň vím, že v následujících letech šla kvalita animovaných Asterixů nahoru a tohle byla spíš jen taková první vlaštovka. ()

uprchlice

Další dobrodružství Asterixe a jeho nejlepšího přítele obelixe, které tentokrát prožijí v Egyptě, kde je čeká nelehký úkol. ()

agent_barton

Tady prostě musím dát plný počet! Komiksy o Asterixovi a Obelixovi (a Idefixovi) a jejich zpracování v kreslených filmech jsem měl vždy rád. A navíc toto je snad můj nejoblíbenější kreslený/animovaný film vůbec. ()

Lou_Pagi

4 -5*. Velice zajímavý film plný nápadů. K dobru jsem připočetl dojmy z dětství, avšak myslím že i pro dospělého, když uvidí film poprvé to bude zážitek. Spousta zajímavých a originálních nápadů, detajlů. Velké plus i za animaci. ()