Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (TV Minimax)

diodoros

Animovaná klasika, ktorá pobaví aj po rokoch. Natočené podľa slávneho a vtipného komiksu síce s trochu rozšíreným a upraveným dejom, ale s typickou atmosférou, animáciou a samozrejme nezabudnuteľnými scénkami a hláškami, na ktorých stojí celý komiks aj filmová séria. Muzikálové party možno odpustiť, zábava ich vynahrádza dosť. ()

ZnalecH

Úspěšné pokračování kresleného Asterixe. Tentokrát se vydávají do Egypta, kde mají za úkol za měsíc postavit pyramidu. Zvládnou to, nebo budou předhozeni krokodýlům? ()

junxi91

Druhé pokračování dobrodružství malého a šikovného Asterixe, jeho nejlepšího kamaráda a siláka Obelixe a také mocného druida Panoramixe. Jako dítě jsem tyto animáky miloval a rád se na ně kdykoliv znovu podívám. Kleopatra se pohádá s Ceasarem a tak uzavřou sázku, že se jí povede postavit do tří měsíců palác v Alexandrii. Tento úkol zadá nešikovnému architektovi Numerobisovi, který dostane buď zlato, nebo bude hozen krokodýlům. A tak se Numerobis vydává hledat pomoc do Galie. Panoramix souhlasí s cestou do Egypta a přidají se k němu Asterix a Obelix. Obelixovi se podaří propašovat také Idefixe. Po cestě do Egypta se potkají s pirátskou lodí a tak se Obelix nenudí. Kleopatra tvrdí, že Numerobisovy stavby jsou pro smích těch, kteří v nich nebydlí. Numerobis má rivala Amonfobise, který chce s N. spolupracovat, což on odmítá, protože u krokodýlů by stejně skončil jen on sám. Amonbofis přísahá pomstu, a navíc je zraněn v N. domě. Amonbofis se chová jako odborový předák a přesvědčuje dělníky, že je Numerobis vykořisťuje, a těm se pak nechce stavět. Panoramix jim umíchá kouzelný lektvar a práce jde najednou o mnoho líp! Brzy dojdou kameny a stojí za tím opět Amonbofis. A tak se Galové vydávají za flotilou lodí, která přepravuje kamení, a při té příležitosti obdivují tisíce let staré pyramidy a sfingu, kterou Obelix připraví o nos. U pyramidy na ně zase čeká nastrčený průvodceKrukhut, který je uvězní hluboko uvnitř Velké pyramidy. Obelix sice dostane trochu lektvaru, ale jeho síla na uniknutí nestačí, naštěstí je však najde Idefix. A tak pošle Amonbofis na Galy piráty, a Obelix se při plavbě po Nilu opět nenudí. Amonbofis se pokouší Kleopatru otrávit koláčem s jedy, a její ochutnávač má z koláče nevolnost. Galové jsou uvěznění, ale Panoramix umíchá protijed, Galové díky tomu sní zbytek dortu a vyléčí ochutnávače, a jsou tedy omilostněni. Amonbofis a jeho poslíček Krukhut jsou za trest nuceni makat pro Numerobise jako dělníci. Kleopatra se raduje z toho, že vyhraje svou sázku s Caesarem, a ten je z toho znepokojen, a tak posílá na staveniště svého neviditelného špiona. Povede se mu zničit stavbu paláce a vyhrát sázku? A bude Caesar hrát fér? A co závěrečná hostina, spořádá Obelix hromadu divočáků? Uvidíme...Tento animák mám fakt hodně rád, nikdy se u něj nenudím a prakticky celou dobu se při jeho sledování bavím. A tak to má být! ()

LuiCJ

U druhého Asterixa už vidieť badateľný posun. Goscinnym a Uderzom, pôvodnými tvorcami série prebratá režisérska stolička po Goossensovom galskom debute bola dobrým krokom. Postavy pôsobia živšie a celá animácia je akási farebne bohatšia. Komiks som nečítal, no myslím, že skalní fanúšikovia by povedali, že je Asterix a Kleopatra o čosi dôvernejší predlohe, ako jeho predchodca. Osobne to však porovnať neviem. Hudba je tiež viac vyleštená. Spojenie barbarskej Galie s architektonicky prekvitajúcou egyptskou civilizáciou bol výborný nápad. Úloha postaviť v perle antickej ríše, v samotnej Alexandrii, palác pre veľkého Gaia Iulia Caesara pod patronátom hrozivej Kleopatry VII. je vskutku zábavnou zápletkou. Dávka satiry a sureálneho humoru (v podobe šialených Obelixovych snov, spievajúceho leva či Santa Clausa na stene pyramídy) tomu len pridávajú. Výsledkom je tak bezpochyby vtipným rodinným dobrodružstvom - spolupráca nešikovného egyptského architekta a mocných galských keltov na projekte roka pobaví aj tých najstarších. ()

MRPitivier

Asterix a Kleopatra patří mezi klasické komiksové příběhy ze sladké Francie. Tentokrát pod vedením Panoramixe jedou Asterix a Obelix s Idefixem do Egypta pomoc Kleopatře v sázce s Cesaerem o postavení paláce pro římského císaře. Jen cesta do Egypta je obklopena vtipem a typickým francouzským humorem! Opět povedený díl! ()

AshT

Oproti prvnímu dílu značný posun v animaci a i v příběhové linii. Roztomilý architekt Numerobis musí do 3 měsíců postavit palác. ()

Renie42

Asterix a Egypt, to jsou dvě věci, které mám ráda. A samozřejmě Obelixe, Idefixe, Panoramixe, no všechny hrdiny tohoto kresleného filmu. To byl myslím můj první Asterix, kterého jsem viděla jako děcko. Ten malý mužík s křidýlkami na helmě si vás získá a nebo naopak. Mě si získal a jsem za to ráda. ()

JosefTomas

Od první minuty lepší, než Asterix a Galové, svižné a zábavné, jen ty písničky to na můj vkus trochu zdržovaly. Vrchol pro mě ale zatím přichází v podobě dílu následujícího (12 úkolů pro Asterixe), kde dobrodružství s Kleopatrou je jen takový předkrm. Nutno říct, že chutný jak nějaký divočák. ()

rafix

Animace je sice mizerná ale Asterix a jeho kamarád Obelix jsou pořád stejní. I po 42 letech se tento skvělý animák neomrzía dá se na to koukat. ()

megajalec

Asterix tentokrát zasadený do Egypta. Oproti jednotke lepšia grafika, väčšia a lepšia zápletka, viac priestoru pre Obelixa. Toľko k pozitívam. Negatíva - muzikálové vsuvky, trošku naivity. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že sa dalo z toho vyťažiť viac. Ide sa na ďalšie diely :) ()

Sakulnikov

Jsou to blázni tihleti Egypťané! a ty hudební čísla - "tvůj nosánek mám rád, ale kýty mi nechtěj brát" A co teprve špeh! ()

Keen.lady

Občas tak trochu moc psycho, jako by si tvůrci frčeli na houbách. Jediný zpěv, co se mi líbil, byl při vytváření dortíku (dala bych si). Jinak to podle mě vůbec nemá na 12 úkolů pro Asterixe. Vtípky občas vydařené, ale pamatuji si, že jako dítě mě tenhle kousek vůbec nebavil. ()