Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (TV Minimax)

C0r0ner

Už jenom to, že to historicky všechno přesně odpovídá, je parádní věc (ne, že by tedy někdy byli Kelti v Egyptě). K tomu se přidá moc pěkný příběh a skvělé vtipy a hned je na světě jeden z nejlepších Asterixů. Jak jsem psal u prvního dílu, tak se tady zpřesnilo "zastřelování" a pokračování je už perfektní. 90% ()

tomtomtoma

Býval, a okrajově i doposud stále, jsem fanouškem komiksové série o nepoddajné galské vesnici s udatně prostými hrdiny, a proto si nemohu nechat ujít ani zfilmovanou animaci. Film poskytuje více možností a jednotlivé složky dobrodružného příběhu lze dle autorových představ rozvádět do nejmenších podrobností. Válečníci Astérix a Obélix, druid Panoramix, vychytralý psík Idefix, pyšná panovnice Kleopatra, sebevědomý představitel nejvrchnější velmoci Caesar a zmateně svérázný stavitel Edifis ožívají v snad nejklasičtějším příběhu animované série. S nadhledem se ukájí v hravosti a spouští osobitý kankán pokoušejícího jídla, či magickou přípravu dortového překvapení. Zábava je více něž dostačující, rozveselí náladu, špičkuje a dobírá si. La Gloire d'Astérix, la gloire de l'Egypte! ()

MarekT

Další skvělý animák s Asterixem, kterému bych narozdíl od toho pilotního filmu dal i za pět hvězd, kdyby nebylo těch muzikálových čísel. Komiksové předlohy se tento film držel trochu méně, než právě první film - vypuštěny byly vtípky typu "deník Večerní Faraon" nebo závěrečné scénky s menhiry (kdo četl, ví), což je vzhledem k tomu, že tento film dělali Goscinny s Uderzem, zklamání. Nicméně pořád výborná zábava, narozdíl od stejnojmenného hraného filmu, který je vyjma přesného se držení předlohy příšernost. ()

pufina

Báječná podívaná, tentokrát se vydáváme do Egypta a je to stejně vtipné jako dřív. Dobřeéé-dobřeéé, rozhodnuto, mám radši Obelixe :-) ()

mortak

Jak říká papoušek: pořád ty stejné triky. Jenže fungují na jedničku a jsou podpořeny satirou na pracovněprávní vztahy ve Francii (ti Egypťané jsou blázni) - zajímavé, že ani po letech reformování, ani po zvolení Sarka se dodnes nic nezměnilo. Jen to zobrazení Kleopatry není politicky korektní - ty ženské stereotypy! Ex - ministryni Džamile S. by z něho naskakovala husí kůže. ()

forsythia

Můj nejoblíbenější filmový Asterix. Dokonalá zábava od začátku do konce. "Nalej na to sladkej džus, je to vážně velkej hnus" ()

Rockwood

Další nádherný kreslený film o asterixovi. Já na tom snad žádnou chybu nenajdu... Sice už sem trochu kresleným filmům odrostl, ale to neznamená že se na ně znovu rád nepodívám :-) A tohle přesně ten na který bych se díval mezi prvními. ()

Nivenx

Druhý díl Asterixe byl parádní. Výroby dortu, ochutnavač, či zpívající lev - nato nikdy nezapomenu. 75% ()

LeoH

I po těch letech pořád stejně šmrncovní; děcka se u toho můžou uřehtat stejně jako já kdysi, a to jsou mnohem zmlsanější. — „Tohle by se v menhiru stát nemohlo!“ ()

filmmovier

Druhý animovaný film s Asterixem je možná o něco slabší než ten první. Bavil jsem se tak, jako u Asterixe dřív, komletní zážitek ale trochu zkazily ty písničky, které ve filmu vůbec být nemusely. Jinak příběh bezvadný, hromada vtipů a nezapomenutelných scén a jsou tady i moji oblíbení piráti, po této stránce jsem opravdu zklamán nebyl, asi jako většina a uvítal jsem i změnu kresby, která se už blíží té komiksové, ale ještě jí zcela nedosahuje. Až na ty písně byl film absolutně bez chyby, zábava pro celou rodinu, která navíc nikdy nezklame. Nabízí se tady i srovnání s hraným filmem. Tento je klasičtější, ale u hraného filmu jsem se celkově bavil přece jen o něco víc, i když nad kreslené příběhy Galů není. A Kleopatra byla kočka, to jako jo:D No a moje Léto s Asterixem může vesele pokračovat dál. Takže znovu: paráda, jen bych dal pryč písničky. 100% ()

lennyd

Kleopatra přislíbí Césarovi, že mu postaví do tří měsíců velký palác, hodný jeho jména. Navrhnout a postavit palác dostane za úkol architekt Edifis, který ale sám ví, že je to úkol nad jeho síly. Rozhodne se o pomoc požádat druida Panoramixe, který se svými přáteli Asterixem a Obelixem vyrazí do dalekého Egypta. Úkol to nebude jednoduchý, protože César nijak netouží po tom, aby Kleopatra svůj slib splnila, a udělá vše proto, aby stavbu překazil... Začínám mít takový dojem, že už jsem ze všech Asterixů nějak vyrostl. Vzpomínám jak jsem ve studentských letech hltal komixy s Asterixem po desítkách, ale poslední dobou, pokud se dostanu k nějakému filmu, tak se až tak extra moc nebavím. Asterix a Kleopatra sice patří k těm lepším, ale i přesto víc než 3 hvězdičky ze svého hodnocení nevymáčknu... ()

sskrblik

Opět výtečné Asterixovo dobrodružství, tentokrát zavade do Egypta. Zábavné, úžasně kreslené a pořád stále pěkně komixové. ()