Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

Bubakoff

nostalgická vzpomínka...letní kino Karviná...prostě naprosto unikátní zážitek...výbornej biják, kterej nestárne ()

panic25

parádní komedie z duchařského prostředí, u které se smějete od začátku do konce jen když vidíte billa murrayho tak se musíte smát to je prostě paráda pět hvězd bez pochyby ()

pavont

Dielo prekypujuce mnohymi naj ako charaktery, herci, situacie a ked to spojim s nostalgiou a patriotyzmom k reziserovi, vysledok je jasny. ()

sospik

Bezvadná komedie, kde je fakt nápad. Tři pofidérní vědci vykopnu z univerzity zakládají business na paranormální jevy. začínají celkem nevinně koupí rozpadlé požární stanice a ojeté sanitky. Postupně se z NY stává centrum pro sraz všech pofidérních duchů na planetě. Skvělý děj, skvělé výkony :D spousta smíchu :)) ()

vlnka

Toto ma teda dosť minulo. Takmer nič mi neprišlo vtipné, skôr som sa nudila a posledných 20 minút som doslova odpočítavala sekundy do konca filmu. Ako oddýchový film je to ešte ako tak v pohode ale mňa vôbec neohúril. Billa Murraya mám veľmi rada a ani tu nesklamal, vlastne bol asi to jediné, na čo sa dalo pozerať. A Sigourney bola fakt kočka, to sa musí nechať! ()

Priest

:) už jen při vzpomínce na tento film se mi dostavují příjemné chvíle strávené u televezní obrazovky a fandění Krotitelům. Nevím čím to bude, ale na tento film se můžu koukat dokola. Neomrzí. Prostě kvalita se pozná :) ()

Glowlady

Super film, na kterém jsem tak nějak vyrostla. A jak jsem se jako malá bála! I teď se na něj ráda podívám a to nejen díky Billu Murraym a Danu Aykroydovi. Ale i ti duchové jsou roztomilí... Této klasice dávám 92% ()

Otan

Souhlasím s Gouryellou,taky mi to příjde jako taková normální pohádka,která nic extra neřeší.Muzika možná zlidověla,efekty tehdy asi ok.Není to ale film,který bych si pouštěl,vlastně jenom tehdy v kině.60% ()

wex666

Pro mě kultovní záležitost.Tehdy jsem byl totálně unešen a pln euforie a má fantazie pracovala na plné obrátky.Velice dobře si vzpomínám když jsem na tom byl v kině se svým bratrancem v Brně.Ve kterém kině už si nevzpomínám ,ale byla to pecka.Bratránek si tenkrát dokonce sehnal nažehlovačku na na Džísku hrozně jsem mu ji záviděl :DZ odstupem času pro mě ale film trochu ztrácí lesk.Možná že je to i tím že jsem to viděl už tolikrát že se na to už nedá snad ani koulat :)A proto nedám plný počet ale jen 4hvězdy.75% ()

ssarka

jedna z mála amerických komedii,která se mi líbí a navíc,když jsem byla malá,tak jsem se fakt bála..navíc obligátní všudypřítomný sliz,který mají američané tak rádi :D ()

Mark1983

Jako školák jsem Krotitele duchů hltal se vším všudy a do dneška to neztratilo svou hypotetickou specifickou chuť, ale bohužel časy, jak se říká, mění a s nimi se mění i chuť, takže jsou dnes Krotitelé duchů pro mě uspokojivým průměrem spíše pro školní diváky. ()

the_weaver

Prečo len v 80. rokoch mali také zábavné a uletené filmy so skvelou hudbou ako Ghostbusters?↵  Vo filme je najprv nastolená bizarná premisa (ideme loviť duchov do termosky), ktorá je braná smrteľne vážne (až tak, že si na to vezmeme úver v banke), len aby si z nej a zo seba (a z účtovníkov) mohli účinkujúci po zvyšok filmu robiť srandu. A to celkom korenistú. A tak sa mi to páči. V odborných kruhoch sa tomu vraví skvelá paródia. Sigourney Tkáčová sa pre svoju rolu Dany narodila, obsadenie Billa Murrayho mi prišlo trochu ako risk, ktorý sa naozaj vyplatil. Hudba Elemera Bernsteina bola skvelá od prvej noty po poslednú a trochu mi pripomínala Silvestriho hudbu k Návratu do budúcnosti.↵  ↵  Po návšteve kina pri čakaní na metro sa začali diať divné veci - najprv na nástupište pritancovala skupina mladých ľudí s vlastnou reprodukovanou hudbou. A zašli za čiaru (bielu prerušovanú) tak moc, že staničný dozor ich musel krotiť sirénou! Vzápätí na to sa mi prvýkrát v živote zasekol Android! To veru nie je s kostolným poriadkom! I think, I'm gonna call Ghost busters! ()

KraLuban

Ghostbastry mám rád, ale po posledním shlédnutí nějak vyplavaly na povrch slabosti tohohle filmu - na rozdíl od ostatních retro osmdesátek tenhle film "zestárnul"...příběh je poměrně slabý. Pořád slušné, ale žádná pecka to není. Mladičká Sigourney Weaver je ale k nakousnutí:). ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016