Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Kroup4

Skvělá žánrovka.Skvěle jsem se bavil a ta automobilová honička byla jedna z nejlepších co jsem kdy ve filmu viděl,kam se hrabe rychle a zběsile.De Niro a Reno jsou perfektní a role jim sedí přímo na tělo. ()

josieaddms

Vůbec jsem to nečekala, ale film mě příjemně překvapil. Velmi dobrá atmosféra, pěkné scény, zajímavá hudba, perfektní obsazení, a velmi pěkné honičky v autě. Herci tomu dodávali pěknou náladu, takovou skutečně nebezpečnou, a velmi mě tam překvapil Jan Tříska. škoda jen že příběh mě nedokázal uchvátit, byl poněkud plytký. Ale i tak jsem se zabavila. Jako podívaná se to dá, jako uchvácející snímek ale ne. ()

Mira90

Potřebné napětí, vyvěrající ze spletitého scénáře. Provázené dostatečně a kvalitně dávkovanou akcí. Jedny z nejlepších automobilových honiček, které jsem doteď viděl. Víceméně žádné moderní serepetičky, ale poctivé střelné zbraně. Uvěřitelní herci. Krásná herečka. Místa, která jsem osobně navštívil. To vše mi nabídl Ronin. ()

Petulka88

Nemůžu si pomoct, ale Ronin mi připadá jako klasická kriminálka, kterou nad průměr vytahuje několik efektních honiček a hlavně skvostné herecké obsazení. Stopáž je zbytečně natahovaná a ani příběh není nijak originální. Ale Robert De Niro a Jean Reno jsou jako vždy skvělí. ()

BC

Velmi zajímavý film plný dějových zvratů, plný chvil, kdy divák neví, kdo s kým je teď a kdo s kým bude za tři minuty. Bonusem budiž nádherné Nice, které jsem měl možnost několikrát navštívit, a perfektní (a patřičně dlouhé) honičky v autech. ()

Ceberus

Ronin je film, u kterého jsem si jednou provždy vyjasnil, kdo je Reno a kdo De Niro (ovšem mnohem příjemnější je třeba výuka rozdílů mezi Penélope Cruz a Salmou Hayek v Sexy Pistols :-)). Také je to jeden z řady filmů, který tvoří onu vtipnou auru vždy umírajícího Seana Beana. :-) Na druhou stranu je třeba říct, že vydržel na plátně samozřejmě déle než náš Jan Tříska. Celkově to není špatný film (řekněme tři a půlh hvězdy), ale problém je v tom, že si z něj pravděpodobně nebudu po několika týdnech nic pamatovat. ()

deLaFere

Ačkoliv film ještě není tak starý, musím říct, že tohle se již dnes příliš netočí. Nikdo zbytečně nemluví a asi již jen proto je ten scénář velmi slušný. Nic není přehnané, divák si může vychutnávat každý záběr a herecký koncert obou hlavních protagonistů, jimž zdatně sekundují všichni ostatní. Frankenheimer vytvořil úžasnou atmosféru, která velmi snadno pohlcuje a zároveň nechává diváka v napětí až do poslední chvíle. Nebudu psát další superlativy, prostě se na to krásně kouká a odreagovává. ()

danny_21

Škoda, přeškoda nedotaženého, nic neřešícího scénáře, vzhledem k tomu jaká se sešla herecká squadra. Romin má skvělou komorní atmosféru evropské kriminálky, povedeně natočené autonaháněčky v úzkých uličkách, ale umírá na celkovou nevyrovnanost - mám pocit že tento žánr se díky Bournovi posunul do jiných levelů - 65 % ()

Psycho.R

Thriller jako vystřižený ze zlatého věku tohoto žánru. Sice ne vždy všechno bylo smysluplné, ale Jean Reno je zkrátka borec. ()

bearmeedek

Dobrá akční kriminálka z minulého století. Dobré je vidět hlavní dva hrdiny o hodně mladší. Dalším překvapením je herečka, kterou znám akorát ze seriálu Prezident v pořadí, kde hrála manželku prezidenta. A snad vypadala tady i tam docela stejně. Začátek sice působil trochu nejistě, ale pak to začalo nabírat klasické momenty. Automobilová honička ulicemi v protisměru byla luxusní. A zvraty směrem ke konci vyskakovaly jak na běžícím pásu. ()

Nix

Tohle byla jízda. Zase mne De Niro přesvědčil, že dřív opravdu byl králem a jeho filmy byly zárukou kvality. Skvělý příběh a hodně poctivá krimi se skvělými akčními scénami hlavně v autě. Jean Reno byl skvělé překvapení. ()

Abdul

Audi S8 vs. Citroen XM V6, BMW E34 vs. Peugeot 406. Parádní jízda. Až na to, že De Niro vypadá za volantem hodně nevěrohodně :-) ()

De Niro a Reno v jednom napínavém akčním thrilleru. Skvělý honičky a akce. Malou roličku tu má i Jan Tříska. ()

hiczech

Když teď uvidím na plátně Roberta De Nira nebo Jeana Rena tak si na tento film vždycky vzpomenu. Křehký vztah důvěry mezi dvěma drsňáky je příjemným zpestřením tohoto akčního snímku. Slušné byly i automobilové honičky v úzkých uličkách. Jen kapka očekávané "šťávy" se někam vytratila. Ale přesto dávám za 5. ()

Lokran

Scénář byl poněkud nevýrazný, některým recenzentům se zdál překombinovaný, mě spíš místy připadlo, že autorům přijde zbytečné něco divákovi vysvětlovat. Slušný De Niro, ostatní mě nezaujali. Dobré honičky, leč bohužel mi přišly až přespříliš nereálné. Dávám 60 – 65%. ()

D.I.G

Tá jazda po diaľnici v protismere, bola perfektná.Tá kamera! Až neskôr som si všimol, že v pozadí nebola žiadna hudba, vlastne by som ju aj tak nevnímal. Jeden z najlepších akčných filmov, ktoré som vzhliadol!n Frankenheimer bol kráľ! Všetci čo by chceli niečo riešiť, nech neriešia, neni čo riešiť! ()

winstonik

Skvelý začiatok v štýle starých francúzskych a talianskych psychologických krimináliek. Škoda, že postupom času sa film "prestrieľa" do amerického béčka, plného samovybuchujúcich áut, stoviek zabitých chodcov a dokonale načasovaných stretnutí. Tri hviezdy len kvôli vôni starých čias a skvelej dvojici hlavných hrdinov. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)