Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

MeatFly_cz

Podobným krimi akčňákům zrovna neholduju, ale Ronin díky skvělému hereckému obsazení a inteligentní zápletce jsem si moc užil od začátku až do konce. Co se týče tohoto žánru tak Ronin bych zařadil mezi to nejlepší, R.De Niro i J.Reno byli famozní, jak už u nich bývá zvykem, a jak už zde bylo řečeno mnohokrát honičky jsou prostě na absolutní špici - nepřekonatelné. U filmu mi vůbec nic nechybělo a tak dávám 5* ()

Forsetino

Co bylo v tom kufříku, to mě bude zajímat asi napořád... Jinak kvalitní výkony De Nira a Rena dělají z filmu víc, než ve skutečnosti je... ()

Eruzione

De Niro nezklamal, to ne......zajímavé zpracování.......ale......nemůžu si pomoct, ale tohle na 4* prostě není... ()

darthvader77

Vynikající akční thriller s hvězdným obsazením(akorát malé využití Seana Beana zamrzí), plný akčních honiček v autech, přestřelek v temných uličkách či v ruinách prastarého kolosea. V hudbě a celkové temné atmosféře, která těží z války o tajemný kufřík má Ronnin neobyčejnou sílu a odkaz na starý samurajský příběh byl vynikající tohle všechno umocňuje perfektní hudba Elia Cmirala. Herecké výkony Roberta de Nira a Jean Reno byly jako vždy výborné. Proto dávám tomuhle filmu plný počet. ()

helrohir

Celkom pôsobivá kriminálka. V prvom rade je kvalitne obsadená a zahraná, nechýba dobrý scenár ani spoľahlivá, hoci mierne rutinná réžia. Počas celého filmu pomaly kulminuje napätie, ktoré sem tam pretne nejaká efektná náháňačka či prestrelka, proste tu žiadna nuda nehrozí. Slabinami sú miestami nelogický dej (hlavne teda v závere) a väčšinu času jasná predvídateľnosť celého deja, ale aspoň za návrat k štýlu starých kriminálok dám 80%. ()

kubilov

Skupina několika róninů a jeden tajemný kufřík s neznámým obsahem. Vcelku jednoduchý námět dokázal John Frankenheimer více než skvěle obsadit a ještě lépe obalit tou nejlepší akcí, jaká jen byla v Hollywoodu dostupná. V tomto výtečném akčním thrilleru skutečně hned na první pohled upoutá hvězdné obsazení, které vedou charismatičtí Robert De Niro a Jean Reno, kterým role agentů na volné noze vážně seknou, dále je zde pak trochu psychouš Stellan Skarsgaard, prchlivý Sean Bean, hezká Natascha McElhone, cameo Jana Třísky a tajemný muž v pozadí Jonathan Pryce, jenž je přesně na tyhle role jako dělaný. Nemám nic moc co bych vyčetl, dějových zvratů je lehce nad normu, ale to u takovéhoto filmu není vůbec na škodu. ()

Jehan

Výtečně pojatý film evokující staré dobré francouzské bijáky. Skvělé obsazení, které rozhodně v tomto případě není samoúčelné. Plíživý přízrak jazykově obojživelného a herecky nezaměnitelného M. Lonsdalea. S. Skarsgard obzvláště slizký. Ale přitom zde nejde o herecké hvězdy, ale o principy. Ať jsou jakékoliv. ()

0verseer

”Are you sure you can do this?” “Yeah. I once removed a guy's appendix with a grapefruit spoon.“ Na prvý pohľad ma na Roninovi zaujalo najmä hviezdne obsadenie, zošli sa tu totiž herecké špičky z rôznych kútov Európy: Stellan Skarsgård, Sean Bean, Jean Reno, dokonca aj s českou stopou vďaka menšej úlohe Jana Třísku. Čerešničkou na torte je potom už len samotný Robert De Niro v hlavnej úlohe, ktorý tu tak trochu herecky imituje podobne ladenú postavu, ktorú stvárnil v o niečo slávnejšom Heat. Napriek tomu, že sa Ronin snaží “hrať” na niečo viac, v skutočnosti ide stále žiaľ “len” o dobrý akčný film, ktorého slabší scenár a klišovitý záver mi napriek podarenej akcii (plus vo svojej dobe asi aj s najstrhujúcejšou automobilovou naháňačkou) neumožňujú udeliť plný počet. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 67%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 79.9% | Dost dobrý akční Thriller s velmi dobrým ústředním duem Bob De Niro - Jean Reno a slušně využitým hvězdným obsazením, kdy z týmu prve jeden odchází, pak jeden zradí a nakonec se rozdělí na dva týmy. Ty auto-honičky jsou fakt super, skvěle nasnímané a výborně udělané, závěrečná akce má také švih, a když odignorujeme pár nelogičností a slabších scének a k dobru připočteme cameo Jana Třísky, tak nám vyjde velmi dobrý "akčňák", kterých je potřeba si v dnešní době vážit. 80% ()

JosefTomas

Vynikající režie, která i chytrý scénář dovádí k dokonalosti. Špičkoví herci, kteří umí i mají co hrát. Přestřelky mají šmrnc, ale hlavně honičky v autech. To je nejsilnější parketa celého filmu. Řazení a ruční brzda dává alespoň nějaký smysl a bylo i úsměvné (v dobrém slova smyslu), že hlavní hrdinové používají blinkry. Celkově jde o svižně natočený akčňák, který vás pobaví, zaujme a má své osobité kouzlo. ()

ostravak30

Ronin je zajímavé akční drama, které svedlo dohromady velmi neobvyklou skupinu herců. Vedle hvězdy Roberta De Nira a další Jeana Rena vidíme Nataschu McElhone, tehdy ještě ne tak známou, a Stellana či Seana Beana. Dohromady jim to ladí a určitě pomohl i přesun do módní metropole Paříže. Zapojení bývalých agentů z různých služeb ve spojení s bývalým Sovětským svazem je už jen koření. I když film čítá více než dvě hodiny, já jsem se nenudil a film mě bavil. ()

PlysovyMacko

Nezaujímavá zapletka o najatych zabijakoch, ktorí idú po tajomnom kufri. Co je vnútri sa nedozvieme. To, čo je výborné na tomto filme sú automobilové naháňačky v úzkych uličkách francúzskych miest. ()

majk_n

Prohlašuji, že zde je nejbombovější automobilová honička co se kdy natočila. Holt fransouzští kaskadéři umí ()

Baudelaire

Kvalita. Děj má říz, je to opravdu akční, ale není to přehnané. Není to tradiční americká nafouknutá akce. Přestřelky jsou tak akorát a vůbec všechno je výborné - skvělá atmosféra, pařížské uličky a v nich zběsilá honička černých auťáků, mafií stříknuté tváře Rena a De Nira, kluzký padouch Gregor, tvrdí Rusové .... Prostě tenhle film je jedním z těch nejlepších. Rozhodně nevynechejte. ()

Efreeti

Snad v žádném filmu nejsou lépe zpracovené automobilové honičky...a je jich tam požehnaně (režisér si je asi dobře vědom co umi natočit a co ne) ()

Bilky

Som nemilo prekvapený z tak dobrého hodnotenia tohto filmu! DeNIRO je jedným z mojich obľúbencov a aj tu jeho úsporné gestá a rola tvrďáka nemá chybu, ale až na obsadenie a výkony hercov tento film nemá čo ponúknuť. Prekombinovaný scénar s ementálovou logikou totiž ani taký majster akým FRANKENHEIMER určite je nemá šancu prekryť. Po sľubnom začiatku a tajomnej atmosfére sa film stával štandardným a končil až pri priemerných kriminálkach so všetkými neresťami tohto žánru. Pri takých zvučných menách, renomovanom rejžovi a balíku peňazí to bolo pre mňa sklamanie a teraz pri opakovanom sledovaní v TV som sa vo svojom názore len utvrdil. Tú tretiu * dávam za tú retroatmošku ako z filmov A.DELONA. PS: Po dlhej dobe som sa nenudil pri automobilových naháňačkách, tie karamboly v tuneli a v protismere boli parádne. ()

Humprt Pum

Příjemnej začátek, nudnej konec, až na honičku. De Niro standard. Průměrnej film, kterej splní účel, pokud máte chuť na nenáročnou podívanou s trochou akce a hrdinskejch činů. A pokud se chcete pobavit logickejma nesmyslama, kterejch je v tomhle filmu habaděj. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)