Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Rathe

Páni, Robert De Niro, Jean Reno a Natascha McElhone, no to musí být skvělý film. Ale nebyl. A to mám tyto herce fakt rád, hrají často skvěle, ale tady to nějak neklaplo. Asi to bylo tím, že tenhle akční film má zbytečně 2 hodiny a akci by předčil i stařík na vozíku. Děj se motá celou dobu kolem posranýho kufříku a áááááákce je táááákhle pomalá. Potom se nedivím, že nemůžu hodnotit herecké výkony, protože je hodnotit nelze. Jak chcete hodnotit něco, co během 2 hodin neprojeví žádné emoce - ani kladné ani záporné... ()

neskvik

Aj dnes po vyse 10tich rokoch mi film v pohode ubehol. Hlavna dvojka sympaticka, pribeh jednoduchy, priamociary, no tie nahanacky aj dnes luxusne. Aspon ja osobne neviem o filme, kde by sa nieco take v takych uliciach natacalo. ()

Artess

Perfektní scénář, na kterém je ukázáno, že nemusí být vše v ději přesně a jasně vysvětleno a hrdina nemusí hned zachraňovat svět (jako např. u Mission Imposible). Herecké obsazení je také naprosto brilantní a hercům jejich role padnou opravdu na míru. To vše dobře zrežírováné, takže film běží od začátku až do konce ve strhujícím tempu tajemna stříbrného kufru, přestřelek a honiček v autech. ()

J.Trinity

Svižné akce, parádní autohoničky, zběsilé přestřelky... De Niro a Reno vévodí a Jan Tříska v mini roličce rozhodně nezklamal. ()

Fujin

Parta borců se honí 2 hodiny za kufrem... víc tam toho není, absence děje a srozumitelného motivu postav. Smutně prázdný film. Ničím nezaujal. Body do plusu za De Nira. ()

pornohavo

Kvalita, štýlovo spracovaný príbeh vsadený do francúzskeho Paríža a Nice 90 - tých rokov. Scorseseho štýl tam je cítiť. 70% ()

MrEddie

Jeden z vynikajících nedoceněných akčních filmů. Dvojka De Niro a Reno je vynikající. Stejně tak i automobilové honičky Paříží a Francií jsou jedny z nejlepších. John Frankenheimer natočil báječnou odpočinkovou podívanou. Za zmínku stojí i hudba od Ilji Cmírala. Čtyři hvězdy. ()

Vestor

S odstupem času je už trochu poznat devadesátkový nádech, ale jinak je to precizní řemeslný prácička. Na filmu se taky pozitivně podepsala spolupráce s Francií, takže ulice a lidé vypadají dost autenticky. Automobilová honička centrem Paříže v protisměru je famózní (i když z některých aut létají mraky umělých jisker a za některé okamžité výbuchy by se nemusela stydět ani Kobra 11). Scénář sice má v sobě pár děr, ale dnes je tento film už klasika. ()

v.pohode

Tohle musí milovat každej autíčkář! Nejlepší auťákový honičky co kdy člověk stvořil. Svět se totiž od teď začal dělit na svět před Roninem a na svět po Roninovi. Vážně! Tyhle honičky tam jsou nejvíc. Jinak film je natřískaný kvalitními herci ba i náš Tříska si tam střihnul cameo. Tenhle film můžu vidět denně a vůbec se neokouká. ()

Sejkorka

85 % , 4,5*. Proč ne 5 ? Místy trochu chaotické, ze začátku člověk přemýšlí, kdo je kdo, kde se tu vzali a uniká mu děj. Jinak bomba Akční / Krimi / Thriller / Drama. Skvělé auto honičky, člověk nevěří, že by se v reálu v protisměru takovou dobu nenabourali. O těch honičkách je spousta v zajímavostech, včetně toho, že jedním z jezdců byl Jean-Pierre Jarrier, Je tady spousta mrtvých civilistů, na tržišti, na krasobruslení, určitě i spousta obětí těch honiček. Tím se ale nikdo nezaobírá. A nakonec se z Roberta de Nira vyklube agent CIA i když si sám vyndává kulku z boku. ()

macikpacik

4 roky po Leonovi vznikol tento film, kde si Reno pribral na pomoc De Nira. Nebudem sa moc vykecávať, ten film som už pozrel snáď 5x a patrí k mojim favoritom. Na rozdiel od Leona, je tu De Niro, ktorý strháva najväčšiu pozornosť na seba, ale hrá výborne. Tak isto Reno. Chudák Bean, ako obvykle, dostáva úlohu, ktorá buď skoro zahynie, alebo ide z kola ven.. Čo je aj tento prípad. Moje hodnotenie je 10/10 - v roku 1998 neboli naháňačky v autách v protismere bežné a keď som to vtedy dávno videl, tak som len zíral. Aj preto to kladné hodnotenie. ()

FilmMag2000

"Ronin" je jedním z těch vzácných akčních filmů, které diváka udrží od začátku do konce. Herecké výkony jsou naprosto skvělé a úžasné. Všechny klíčové postavy si zaslouží velkou pochvalu, od De Nira, Rena, McElhrona, Pryce, Skarsgarda a Michaela Lonsdalea.  Film je plný obrovské akce. Přestřelky a automobilové honičky vypadají fantasticky. Žádné přiblblé  CGI v akčních sekvencích, buď jsou to kaskadéři, nebo herci a vypadá to reálně a plynule. Automobilové honičky jsou vrcholnou akcí filmu. Překrásná místa v Paříži, Nice a Arles dodávají filmu velkou krásu a pohled na brilantní architekturu a kouzlo francouzských měst. Zajímavé jsou i výběry míst s úzkými ulicemi  plnými ostrých zatáček.  Ronin se soustředí na najímání 5 žoldáků (samurajů/roninů), každého se zvláštním talentem, dívkou s původem IRA, která je pověří krádeží tajemného, přísně střeženého kufříku. V průběhu operace se oddanost jednotlivých postav změní a dochází k různým zradám, které diváka vedou k všelijakým nečekaným  zvratům  před konečným rozuzlením v pařížském Le Zénith, po vystoupení olympioničky Katariny Wittové, která hraje ruskou krasobruslařku. Ronin je v první řadě skvělá akce, hutná atmosféra, spousta doutnajících sebevědomých hereckých výkonů a obrovského napětí , které si každý fanoušek špionáže a akce užije na maximum ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)