Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

F.man

Velice zvláštní snímek z evropského prostředí, který se sám tváří jako klasický evropský krimi/thriller se vším dobrým ale taky špatným co k tomu patří. První věcí která zaujme je samozřejmě bezchybný De Niro, stále stejný, avšak pořád stylový Jean Reno a moc dobré honičky, které ve francouzském prostředí působí famózně. České srdce zase zaplesá nad Třískou... Přesto všechno nemůžu dát více než tři hvězdy - často to skřípe, ve snímku se objevuje až moc hluchých míst, a často nemá kvůli skoro neexistujícího scénaře žádný spád... No questions. No answers. That's the business we're in. You just accept it and move on. Maybe that's lesson number three. ()

Marsik

Téměř celou dobu filmu se moje hodnocení pohybovalo mezi 4-5 hvězdičkama. Mělo to skvělou atmosféru, napětí, výborné akce (hlavně automobilové honičky), kameru (zde bych vyzdvihnul záběry z paluby auta) a hlavně hvězdné herecké obsazení. Niro a Reno - co víc si přát. Tříska a jeho 30 vteřin ve filmu rulezz :)) Film je i po 14 letech od jeho natočení parádní jízdou. Nakonec dávám 4 hvězdičky, protože ten závěr mohl být rozhodně lepší. Přiznám se, že mi dělalo chvilku problém, než jsem ho pochopil. 80% ()

Adman

Cituji: "Žádné otázky, žádné odpovedi!"... a o tom je celý film. Víceméně jsem vůbec netušil o co tam jde, jenom jsem hltal každý záběr akčních scén, které toho mají ale sakra dost do sebe!!! Ať už jde o automobilové honičky, nebo pouliční střílečky, je to akční krimi-thriller jak má být! Dvě postavy v hlavní roli s Robertem De Niroem a Jeanem Renoem, mi pasují uplně geniálně. Nvybavuji si jíný film kde by se pro dvě podobné hlavní role někdo hodil víc. Tady záleží hodnocení hodně na pochopení celého příběhu... ještě nedávno (když jsem vyděl filmpo prvé) jsem měl jasno na 3*, a nyní už to jsou 4*... je to jenom otázka času kdy pochopím úplně vše a budu toto považovat za dokonalý film... ()

SaNcHeZ_cz

Skvělé obsazení, Frankenheimerova stoprocentně přesná ruka v akčních scénách a surová atmosféra starých poctivých akčních kriminálek. To je Ronin, snímek který si na nic nehraje a v pásmu dvou hodin servíruje tu nejčistší esenci kriminálně akčního žánru jaká jen jde. Příběhem to občas trošku zaskřípe, nicméně pokud se necháte strhnout adrenalinovou vlnou bez přikrášlování, vadit vám to rozhodně nebude. ()

MartinezZ

Tak trochu zaslouženě nezasloužené ***. Celý film nevíte, o co tam přesně jde, ale je to udělané natolik dobře, že prostě dokážete ten mozek vypnout a jen sledovat co se tam děje, protože se to děje dobře a ne nezajímavě. Nelogicky, nesmyslně možná, ale stačí se nechat unášet proudem a film vás nezklame. Docela zajímavě použitá hudba, která jakoby zdánlivě k filmu vůbec neseděla :) ()

agentmiky

Jeden z mých oblíbených akčních filmů 90.let minulého století.Jean Reno a Robert De Niro,to je záruka kvality,a opět se tato dvojice osvědčila na výbornou.Příběh filmu je velmi propracovaný a celkově do sebe zapadají všechny malé dílečky.Hlavních padouchů zde bylo na mě docela dost,ale vyzdvihl bych Jonathana Prycea,od kterého jsem zápornou roli vskutku nečekal.Poté musím kaskadéry pochválit za jejich velmi reálné automobilové honičky,které neměly chybu.Filmu dávám 80%. ()

Ellmariachi

V mých očích nedoceněný R De Niro (doženu to) a v očích ostatních podle mě přeceňovaný J Reno v takové dějově akční, ale hlavními hrdiny spíš ucourané zápletce. Fajn je , že tu není klasickej klaďas. Jsou tu sympaťáci, Igor, rypáci rusáci a ti další zlí. Osobně mě bavilo, že hlavní hrdinové jakoby byli stále ve skluzu. Všude o krok pozdě nebo vůbec. A když už kroky srovnali, tak ten další meli kratší. Pochvala určitě za příjemný a pohodový tempo. Na druhou stranu víc akce bych bral. Musím přiznat, že absolutně nemám rád honičky v autech, ale tady mě to moc bavilo. Trošku mě mrzí postava S Beana. Mám ho docela rád a tady hrál troubu. No někdo musel. Jako celek je to fajn, ale znovu to vidět nepotřebuju. Dávám slušných 73 procent. ()

Laxik

Takhle nějak si představuju dobrý akční thriller staré školy. Žádné chaotické záběry a klepající se kamera, jen špičkové výkony, solidní, i když ničim vyjímečné, dialogy, kombinace mazák, trochu horší borec, zelenáč, pěkná šéfka, podlý Němec s vytrénovanými reflexy, irský šéf pěkné šéfové, ruský záporák (ať máme ty zlé národy - Rusy, Iry a Němce pohromadě...) a kupa zvratů. Ale je tu pár nelogičností, které se většinou týkají postavy hrané De Nirem. Je prostě až moc dobrý, takový nadčlověk (jak jinak hraje američana). Britská ruka tomu jen prospěla. 90% ()

GodComplex

Poctiva a kvalitni akce s nadechem oldschool evropskych kriminalek a solidni hereckou squadrou. Auto honicky jsou sice natocene dobre, ale stejne bych se s nima krotil, pro me je to stejne vetsinou nuda u ktere musim ztisovat repraky. Jinak spokojenost. 7/10 ()

numi

Dokonale sehraná dvojka v podání Roberta De Nira a Jeana Rena. Tihle dva opravdu umí. Nádherné francouzské prostředí filmu vdechlo duši a při dokonalé autohoničce si můžete prohlédnout také půlku Paříže. (Jde o opravdu neuvěřitelnou scénu, při které snad Paříž zcela uzavřeli...) Děj nikam nespěchá a je posouván jen nečekanými akčními scénami. Divák tak má možnost se více vcítit do kůže zúčastněných, kteří toho také o svých příštích krocích moc neví. Jen příliš překombinovaný závěr tohoto snímku je až příliš do očí bijícím kontrastem ke zbytku děje. Škoda. Závěrečné vyznání Jeana Rena tak zapadne v přehuštěné atmosféře předchozí scény a z nezvykle komorního scénáře dělá nadstavovanou kaši o ničem. Ale prvních devadesát minut je špičkových. Tři a půl hvězdy. PS: Potěšil mě vynikající Sean Bean, který se ve filmu moc neohřál, ale to co předvedl, bylo potleskuhodné... [leden 2006] ()

Freemind

Vynikající! Sice mne rozesmálo několik na dnešní dobu příliš "lame" efektů (viditelně domalovaný dým zpod pneumatik), scénář začíná ke konci napadat na jednu nohu, ale stejně ... příběh podle staré evropské školy, hudba místy inspirovaná Lalo Schifrinem, plejáda výborných herců, řízné dialogy, jedny z nejlepších automobilových honiček, co jsem viděl etc. Už po prvních dvaceti minutách je vám jasné, že sledujete klasiku. ()

zipper111

Přijďte, pojďte blíž! Čeká vás skvělý Robert De Niro, také výborný Jean Reno a krásná Natascha McElhone... jeden kufřík, jež svůj obsah neprozradí.... sem tam nějaký ten Ronin... opravdu i v dnešní době skvělá automobilová honička... také Jan Tříska přátelé, jehož mozek zdobí okénko u spolujezdce... a mnoho dalšího! Jen račte vstoupit do zákoutí francozské temné krimi, jež pan Frankenhemier natočil opravdu svižně a zábavně... ano ano pánové, mihne se zde i Boromir! ()

kaylin

Docela dobrý thriller, který je dostatečně akční a má dobré postavy, stejně jako zápletku. Robert De Niro opět ukazuje, že je prostě jedno, jaká role je mu dána, on ji naprosto ovládne, vžije se do ní a ukáže, že pokaždé zahraje naprosto skvěle. V některých scénách je prostě dokonalý. Plejáda známých herců "Roninovi" docela pomáhá, protože jinak je to pro mě jen dobré, ale ne výjimečné. ()

Kaluž

Vynikající automobilové honičky, příjemný DeNiro, nevýrazný Reno, výtečně odpudivý Skarsgård a trochu zbytečná Natascha McElhone. A v tom kufříku byly přece brusle, ne? Brusle hromadného ničení :) ()

Rakosnicek77

Dobře rozehraná kriminálka, která je další z řady těch, na které se kdykoliv rád podívám znova! Skvělý příběh s velkým otazníkem pro všechny zůčastněné... Co se skrývá v kovovém kufru? Poutavost příběhu, nabitého akcí, společně s tajemnou atmosférou přímořského města Nice, dělají z filmu dokonalou podívanou pro milovníky napětí a kvalitního příběhu. ()

YURAyura

Chtelo by se rict stara francouzska skola, ale neni tomu tak.Spis nepovedeny pokus na tuto tradici naroubovat soucasne Kalifornske trendy - exploze, autohonicky, zname tvare,... ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)