Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

cendaman

Akční filmy nemusím,ale na tohle se koukat dá.Herecké obsazení je výborné,kamera bezchybná,hudba se také povedla(mám rád tu na začátku v pařížské hospůdce) a automobilové honičky jsem nemusel přeskakovat což často dělám!Takže dávám kvalitní 4*. ()

tony.g

Fakt super filmeček!!!!! Jděte do toho až jste to neviděli, tak ať jste už v půjčovně DVD a je to za vámi. Film je hvězdně obsazený a Robert De Niro se v téhle roli zaskvěl...A ještě musím dodat kdo miluje automobilové honičky si určo přijde na své. Audi je Audi !!! ()

Kňour

Partička mužů středního věku, kteří, jak rozhovor v jedné z prvních scén naznačuje, asi za studenné vály stáli na opačných stranách barikády teď musí táhnout za jeden provaz, aby splnili zakázku a vydělali si pěknou hromádku špinavých peněz na nejbližší roky života. Jenomže, jak se dozvíme, za tento provaz bude každý z nich táhnout hlavně sám k sobě. Promyšlený příběh, který postrádá jakoukoliv kladnou postavu a až do posledních chvil nerozhodná situace, to jsou hlavní esa v rukávu, kterými "Ronin" disponuje. Do toho okouzlující dvojice Reno - de Niro, kteří si s chutí zahráli postarší exagenty a epizodní rolička Jana Třísky, fajn atmosféra, automobilové honičky, přestřelky... prostě pět. ()

TERRMITh

Pro mě průměrný film. Nijak nevyniká nad ostatními, když pominu pěkné obsazení - R. De Nira a J. Rena. Spousta honiček, spousta přestřelek a jeden záhadný kufřík. Pokud se nudíte a nic lepšího v televizi nedávaj, dá se na to koukat. ()

rodl

Těšil jsem se na poctivou starosvětskou kriminálku a ... řemeslně určitě nadprůměrné, honičky drahé, herci sympatičtí či sympaticky nesymptatičtí, ale ve scénáři díry jak v ozónu kolem Země. Cestopisný film po jižní Francii a Paříži se tvůrcům vydařil, kriminálka jen napůl. Jedno malé plus za neodhalené tajemství kufříku. ()

mirekdr

Tenhle film mám hrozně rád. Výborné obsazení a skvělá atmosféra a samozřejmě už tisíckrát zmiňované automobilové honičky. ()

Calvus77

Tak tohle byl můj restík z devadesátých let. A musím říct, že i dnes (2010) je to našlapaná akční podívaná. Hlavně si to užije ten, kdo miluje automobilové honičky a Roberta de Nira. Líbilo se mi to tolik, že jsem tomu odpustil i chyby, kterých se hlavní hrdinové dopouštějí, byť jsou to profíci ve svém oboru. Ostatně o tom, že se jim práce komplikuje je celý film. ()

billcarson

Stylové s perfektním obsazením. De Niro i Reno ve vynikající detektivce, která patří do staré školy, která se dnes již vůbec nevidí. ()

bratr_jezek

Příliš mnoho jedinců má zájem o tajemný kufřík. Když ho dostanou ti nepraví, bude nejspíš moc špatně. Akční béčko, jak vystřižené z časopisu, na závěr zamrzí, že se divák vlastně nedozví, pro co vlastně hlavní hrdina nasazoval život. ()

maestrum

Celkem zklamání i přes vysoké hodnocení ostatních uživatelů. Celkem nuda, potěšila přítomnost Natascha McElhone a Jana Třísky. ()

lukas_flek

fajn kriminálka s bezva hudbou, která nádherně ladila k tomu, co se na plátně zrovna dělo. to jsou 4 hvězdy, ale ty honičky v autech to pro mě bylo zklamání - úplně to film zabíjelo. nejsem ten typ, který by se s radostí díval na to, jak se dvě auta 5 (!!) min stíhají v ulicích města. za to jsem jednu hvězdu ubral. velmi mě překvapilo, když se tam objevil tříska a i to, že jsme se ani na konci nedozvěděli, kvůli čemu celý ten poprask vlastně byl :) ()

Milda4444

Nedávno jsem se na to koukal znova a své hodnocení k tomuhle filmu nelze změnit i po těch letech. Prostě dobrá akční podívaná, skvělej Reno a Niro. Jen je tam pro mě až moc honiček v autech, ale jinak super, škoda že už se teď takových akčních filmů skoro bez efektů netočí.... ()

Korny12

Už v době vzniku moje srdcovka, která se neokouká. Výkony De Nira a Rena parádní. K tomu dusná atmosféra, napětí a výtečně natočené automobilové honičky (když nevíš, jak předjet auto před sebou, hodí se pancéřovka). Prostě staromilský krimi thriller, kde hrdinové nemají k dispozici příliš výdobytků moderní techniky, ale i tak si umí poradit. Potěší přítomnost Jana Třísky i když zase tolik prostoru mu tvůrci tedy nedali. Vysloužilci z tajných služeb se snaží získat pro klienta jeden jediný kufr. Kdo je vlastně na té správné straně a kdo ne, zůstává zamlženo až do konce. Důležitá otázka ke každému filmu, kde se objeví Sean Bean: Zemře? Mrkněte se a uvidíte. ()

Ekenc

DeNiro a Reno je parádní dvojka a herci představující jejich protivníky se za svůj výkon nemusejí vůbec stydět ba naopak. Do pořádný kriminálky či gangsterky prostě patří automobilová honička a tady jsou hned dvě. Supr. ()

Izzetman

Mažu už šestou formulaci, jak je tento film dokonalý. Je to perfektně vybroušený diamant staré filmařké školy.Scénář, hudba, herecké výkony, provedení, exteriéry všechno perfektně klape. Nejsou tu žádní superhrdinové - ani chvilka zaváhání - ano, tohle by se mohlo i stát i v reálnu. Je to film, který si zaslouží být považován za špičku. Parádní podívaná, na kterou se kdykoliv rád kouknu znovu a znovu. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)