Beer Ceps

Ed Wood byl magor, to bezpochyby. Zatím jsem ještě neměl Tu čest vidět něco z jeho tvorby (akorát jsem si letmo proklikával Plán 9) už se ale těším, že se pořádně zasměji. V hlavě mi vrtá však jedna otázka, není to všechno až moc přehnané? Jinak Burton bezchybný a malé bezvýznamné plus za Kozarelu... Pardon, Vampiru v podání Lisy Marie. ()

solskjaer

Jeden z nejlepších Burtonových filmů, který byl nejlepší hned z několika hledisek. Tak za prvé si v tomto filmu řekl Bill Muray o Oskara za vedlejší roly, neboť byl přímo geniální a svoji roli zahrál naprosto bezchybně a přesvědčivě. Za druhé, jsem se již dlouho tak upřímně nezasmál jako při Ed Woodovy, hlavně tedy při závěrečném natáčení. A za třetí nechápu proč Johny Deep nedostal Oskara - co chce akademie vidět více? I když je pravda že Akademie snad ještě za autobiografii Oskara neudělila. SMekám před Ed Woodem, Burtonem, Deepem, Murrayem ! ()

sedm.1

KONCERT!NESKUTEČNÝ HERECKÝ KONCERT!Johnny Depp podal výkon,který nechápu,on se prostě převtělil do Ed Wooda.A ostatní za ním naštěstí nezaostávají.Jistě je to i díky Burtonově režii,že vznikl snad nejlepší biografický film vůbec,prostě strhující dílo o člověku,který miloval film víc,než život.Fascinující pohled do béčkových vod Hollywoodu 60tých let,mezi filmaře,kteří prostě točili,protože točit chtěli a ne proto,že museli.Mezi lidi,kteří filmem žili a bez něj by si na tomto světě připadali zbyteční.Ed Wood byl navíc mezi nima nejzajímavější postavou i svým chováním,stylem života a způsobem natáčení.To vše je zde zobrazeno laskavým,upřímným a zároveň i nekompromisním způsobem.Každý,kdo miluje film,by si neměl nechat tento filmový skvost ujít! 100% ()

vincent

Vynikajúci bografický film. Depp a Landau sú výborní. Pákrát som sa zasmial (chobotnica bez motora), pár krát mnou prešla ľútosť (Béla Lugosi). Nejde o tom, či Burton opísal život Wooda, tak ako naozaj bol ale o to, že i napriek tomu,že tento režisér bol absolútne bez talentu, cíti k nemú isté sympatie a nezosmiešňuje ho ( i keď to kľudne mohol urobiť). Vo filme cítiť poctu k filmovej tvorbe ako takej ( i keď čo sa týka vykreslenia pocty je na tom predsa len lepšie film V tieni upíra) a entuziazmu samotného Wooda. K tomu všetkému si ešte pripočítajte výbornú čiernobielu kameru a Burtonovsky podivnú hudbu. U mňa za 95 percent. ()

Anticque

Krásný průřez života a filmové kariéry Eda Wooda, jestli se tomu dát tak vůbec říkat, který mě přiměl poohlídnout po tomto chlápkovi. Johnny Depp jak už to bývá zvykem zahrál brilantně, díky černobílému provedení se člověk vrátí do časů, kdy Ed Wood začínal točit svoje první filmy a kdy si začínal získávat pověst jednoho z nejhorších režiséru všech dob. Tim Burton si vybral dobře, a natočil to ještě líp. Docela by mě zajímalo, kdyby byl Burton starší a setkal se s Edem Woodem, co by na to Ed řekl. Ale zase na druhou stranu, Ed měl svoje sny a, že neměl na filmy peníze to té kvalitě filmů taky zrovna nedodalo. Krásně jde vidět Woodův styl, nepral se z žádnými prkotinami, proč natáčet záběry několikrát dokola, originál je přeci originál a zatím si jak bylo vidět stál. A že nikdy nedostal uznání? Moje uznání má už za to, že i když jeho filmy byly špatné a diváci na ně nechodili, stále měl svoje sny a natáčel dál. I když špatně skončil a nevěděl kudy kam, uznání jako režisér snílek u mě má. Viděl jsem od něj jen jeden film a to Plán 9 a nelíbil se mi, ale fanoušky si určitě našel. ()

Smileface

Film Ed Wood je vpodstatě velmi pozitivním pohledem na život tohoto režiséra bez talentu, který film bezvýhradně miloval. Je také pohledem na starce, který býval hvězdou a na sklonku života, když o něj svět přestal mít zájem, našel opravdového přítele. Je to film o lidech, kteří neztrácejí naději. Je to film o našich snech, které se možná nikdy nesplní, ale za které stojí bojovat... ()

cyberhawk

Reknu vam, ze hodnoceni u tohoto filmu se u me vyvinulo z puvodnich trech hvezdicek na nynejsich pet. Pri sledovani filmu jsem byl malinko znudeny, ale vydrzel jsem. Pak se mi to postupne zacalo rozlehat v hlave a uvedomil jsem si, ze Landau je Lugosimu neskutecne podobny a hraje ho temer identicky. Pak jsem si nasel nektere dalsi informace o Woodovi a jeho "hercich" a "filmech" a ddospel k zaveru, ze ten film nema chybu a ze ho nemohu hodnotit jinak, nez * * * * * ()

NALBERTik

Doufam že nekdy budu mit možnost shlednout filmy od Eda Wooda !! Protože tendle film me na ne velmi, velmi nalakal :)) Soucitny pohled Burtona na Wooda se mi libi, ten clovek byl fakt totalně zapaleny pro svoji vjec a to se mi libi :) A take dik tomudle filmu se Ed stane jeste slavnejsi, coz je nepochybně ku prospjechu vjeci ;) ()

ondrech

Kamera: Stefan Czapsky ..... dovoluji si nesouhlasit s pomem - tento film JE DOKONALÝ! Do detailu. Geniální, mistrovský. Ještě dlouhoo tom budu přemýšlet, jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděl! ()

Arius

Urcite by sa mi film viac pacil ak by som videl nieco z produkcie Eda Woda, ale i tak som to bral ako velmi dobry pribeh. Tim Burtobn prisposoboval okolie svojmu projektu, islo mu to, prakticky medzi hercami som vela medzier nenasiel, Depp zahral velmi dobre, ale to je uz jeho klasika. Burton sa rozhodol zrezirovat velmi dobry namet a u mna to s urcitostou zaposobilo aj ked nie natolko aby som mohol film obdarit az piatimi hviezdami. ()

Heraldika

Deppovo ztvárnění nejhoršího režiséra všech dob bylo prostě kouzelné.. Neumím si představit lepšího představitele této dnes již legendární postavičky Hollywoodu. Sledovat peripetie vzniku jeho "slavných děl" je velmi zábavné. Stejně jako se nechat okouzlit plejádou bizarních postaviček, kterými se režisér tak rád obklopoval. Jednoznačně fajnšmekrový kousek. ()

Opsha

Na tomhle filmu je nejlepší stylizace (ve scéně s Orsonem wellesem jsem si říkal, jestli nepoužili nějaký archivní záběr) a herecké obsazení (Kromě Deppa a Landau které tu chválí všichni bych vyzdvihl představitelku Vampiry). Menší chyba je pomalejší tempo, ale za poslední geniální půlhodinu jsem ochotný odpustit cokoli. ()

fruitbueno

Jak to dopadne, když (možná) nejlepší režisér současnosti natočí biják o tom nejhorším? Brilantně, kdo jiný než Tim je totiž stavěný na tak ujeté bizarnosti, šílenosti a úchylárny jako natáčení béček na entou? K tomu parádní herecké osazenstvo, přiblble k sežrání Johny, no prostě klasika, kterou můžu a můžu a můůůžu... ()

finx

Moc povedený snímek. Tenhle film dělá filmem Johnny Deep! Bezesporu jedna z nejlepších jeho rolí. Samozřejmě druhý z úspěšné dvojice je Tim Burton, ale stylem jakým zahrál Deep Wooda - tak procítěně, vnímavě... je to až neuveřitelné, co vše dokáže zahrát. Ono to snad ani nejde zahrát, s tímhle darem se člověk prostě už musí narodit. ()

Houda666

Herecký koncert Johnnyho Deppa robí z tohto snímku o najhoršom režisérovi svojej doby skutočne jedinečný zážitok. Snímok mi však pripravil aj sklamanie. Spočiatku som totiž dúfal, že dostanem možnosť nahliadnuť do práce a pocitov tohto kúzelného filmárskeho povolania. Moje nádeje neboli naplnené. Scenár je navyše veľmi jednotvárny a pre mňa osobne pomerne nudný. Každopádne sa film oplatí vidieť už len kvôli Deppovi. Hodnotenie: 70% ()

mohamedsfinger

Z celého snímku jde jasně vypozorovat Woodova láska k filmu, kterou bohužel vyjádřil svou tvorbou. Burtonovi se tedy povedlo dokonale to, o co zřejmě usiloval a pro mě to bude asi jeho nejlepší film, ale i tak mi jeho styl prostě nesedí. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“