Příběh o "nejhorším režisérovi všech dob" a jeho nejlepších tvůrčích letech, tedy době, která dala vzniknout Woodovým nejznámějším filmům GLEN OR GLENDA, BRIDE OF THE MONSTER a PLAN 9 FROM OUTER SPACE a jejichž natáčení Tim Burton v této biografii kouzelně přibližuje. Výsledek si o to více divák vychutná, pokud nějaký z těchto tří jmenovaných filmů zná a funguje to i zpětně - některé scény z nich jsem měl chuť si po skončení Burtonova snímku znova pustit. Nejvýraznějším aspektem tohoto filmu je jeho dokonalá dobová stylizace, atmosféra Hollywoodu 50-let z filmu jen čiší. Pokud jde o herce, ten největší trumf byl v mých očích tou největší slabinou. Nikdo mi totiž nevymluví, že Depp v některých momentech nechutně přehrával. I role člověka plného entuziasmu, kterým Ed Wood zřejmě byl (mám-li scenáristovi věřit), se dá zahrát střídměji. Zato role Martina Landaua coby Bela Lugosi byla hereckou lahůdkou, tak dobře napsaná role se snad ani nedá skazit :o) Tady byl ten Oscar hodně zasloužený.....Zato Ed Wood si o Oscarech mohl jenom zdát, což ovšem nic nemění na tom, že i díky tomuhle filmu se stal mým oblíbencem a na jeho filmařsky fušerské, ale s láskou dělané fláky, nedám dopustit.(27.9.2004)

Oscar 2 : Herec VR - Martin Landau, Masky . . . . . . . . .. Zlatá Palma - výběr(24.2.2004)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.9.2009)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $5,887,457Tržby Celosvetovo $8,200,000║ Burton vo svojom živle, herci sú výborný /80%/(18.3.2009)

Nadšenec ten dokáže zaujmout, ale fanatik .... fanatik ten je prostě neodolatelný(10.4.2005)

• - Film je černobílý prý kvůli tomu, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, jak by Bela Lugosi vypadal v barevné podobě. (don corleone)

• - Až po desiatich rokoch od premiéry sa snímka dostala na DVD. (classic)

• - Původně se film připravoval u studia Columbia, ale Burton a šéf studia se neshodli na černobílém pojetí, tak Burton projekt nabízel jinde, až se ho chopil Disney. (don corleone)