Goldbeater

Oceňuji pokus Tima Burtona vrátit se do invazivních padesátých let dvacátého století s bláznivou sci-fi o návštěvnících z Marsu, ale shledávám ho spíše jako pokus-omyl. Nemůžu říct, že by mi tento film připadal kdovíjak povedený, a ani na vtipu toho moc nedohnal. Obsazení je sice moc hezké a je zajímavé sledovat, jak nějaká postava nečekaně umírá, nebo i něco horšího. Ve finále se v tomto snímku odehraje hodně nečekaných věcí, což tak úplně nekoresponduje s klasickými sci-fi snímky, na které se Mars útočí! snaží navázat. Tak trochu nevím, jak mám hodnotit. Na mě to tedy moc nezapůsobilo. ()

k212

Zábavná, svěží a neoriginální (tedy vykradená z čehokoliv z 50. let) vyvražďovačka hereckých celebrit. (Padá jedna hlava za druhou - respektive barevné kostřičky planou). A vůbec mi nevadí, že to všechno je naprostá hovadina a slátanina na entou - protože Mars útočí je klasika žánru zvaný parodie, takže co víc chtít, než se bavit a poznávat kohože si to tvůrci vzali na paškál. ()

kingik

Celkem milá kravinka. Nepřátelští mimozemšťané napadnou Zemi a kosí vše, co jim přijde do cesty ve značně odvázané režii Tima Burtona a s plejádou známých herců. Jedná se o poněkud nevyrovnané dílo s přísadou černého až jedovatého humoru. Řada scén vynikajících a některé úmyslně nedokonalé. Bizarní dílko, ovšem pochybuji, že český divák se dokonale orientuje v klasických scifi filmech, kterým je tohle dílo věnováno jako pocta. 60% ()

Payushka

Tenhle film je sakra nedoceneny, a i kdyz se to muze zdat divne, mne prijde z Burtonovy tvorby ten nejlepsi. Je to ohromna parodie na vsechny megafilmy, americka klise a zazita schemata. A herci, omg, ti jsou proste uzasni. Nejvic nad nimi cni muj oblibenec Nicholson - at uz v roli zchlastaneho majitele hotelu, nebo jako prezident USA s patetickym monologem na tema "Budme pratele!". tata-ta-ta-ta-TATA!!! :D ()

Legas

Po výtvarné stránce naprosto bombasticky paroduje ufo snímky 50. let. Marťani jsou skvělí, občas zajímavý nápad, občas vtípek. Ale to je tak asi všechno. ()

InJo

Krásný nápad, ale nedotažené zpracování. Od Burtona a takového hereckého ansámblu bych čekal o dost větší legraci... ()

Anderton

Nie je to typický Burton, nie je to vydarená paródia ani pocta scifi béčkam, nie je to ani konkurencia pre Independence day a bohužial to nie je ani vôbec vtipné, čo je zo všetkého najhoršie. Takže Burton má v kariére dva prešlapy spoločne s Planétou opíc. To by stačilo. Účasť takejto hereckej elity v takto prazvláštnom projekte je......prazvláštna a nepochopiteľná. Ani opätovné vzhliadnutie nepomohlo, humor tohoto typu na mňa nefunguje ani v staršom veku. K tým Burtonovým prešľapom sa časom pridala ešte Alica. ()

Kothy

Vypadá to jako parodie na Den nezávislosti. Přitom to vzniklo ve stejném roce. Burtonovská ujeťárna. :D ()

Dzeyna

No je to sice hodně vtipné a postavičky mimozemšťanů jsou hrozně dobře ztvárněny. Nicméně si myslím, že na to, jak hvězdné je tady herecké obsazení, tak toho Tim zas tolik nevyužil. Já osobně moc nemusím dlouhé střílecí scény v žádných filmech a těch je tady bohužel příliš. Ale jinak povedené. ()

swamp

Ano, jeden z nejslabších (možná nejslabší) Burtonových filmů. Jenže mně připadá, že natočil přesně to, co chtěl. :) Parodujíc filmy o invazi někdy z poloviny 20. století, americký nacionalismus i nejvyšší hlavy americké společnosti (sedící v Bílém domě) se režisérovi podařilo (neřekl bych bez humoru) jemným způsobem vykreslit jatka z Marsu. :P "CHŇA CHŇA CHŇA" A navíc..kde můžete vidět hlavní postavy umírat jako na běžícím páse?! :D ()

Campbell

Mars útočí je naprosto nádherná pocta béčkovým filmům ze starých let. Úplně na mě dýchla ta atmosféra, Burton umí a než že tohle je jeho nejhorší film. Film je dost akční takže nenudí, je dost srandovní takže se člověk i nasměje. Film sice není nijak z dnešního hlediska úchvatný, ale drží si standart i do dnes. Rozhodně to není tak trapná invaze jako třeba z Transformers. Navíc tenhle film může nabídnout i slušné herce, ať v hlavních rolí(Brosnan, Nicholson), či v rolích menších(Fox, Portman). Film je prostě správnou poctou béčkům, na nic si nehraje, je vtipnej a dost černohumornej. Slabších 5*. ()

Zodd

Opravdu nepochopím, jak tento film může někdo brát vážně, padesátky nepadesátky, teoretikové neteoretikové, elita neelita. Ano, vím, BYL to právě Burton, kdo v Edovi Woodovi viděl více než jen diletanta se zápalem do filmového řemesla. Ale vážně, áčkoví herci kam oko dohlédne, Marťani s kachní řečí pozpátku, invaze v přestrojení do Bílého domu, šílené odkazy na kultovní filmy, naprosto úmyslná infantilita scénáře... je to skvěle promyšlené, za mě lepší než Bláznivé střely. Jen nechci spoilerovat. A že předlohou byly sběratelské karty? Klobouk dolů. ()

nash.

Geniální ujetá taškařice, která se ani po téměř patnácti letech neokoukala a je stále stejně svěží, zábavná a smrtící... kvakva,kvakvakvakva, kva.. kvakva... ()

Arsenal83 odpad!

Ani z úcty k Marsu, k tyčinke mars, plejáde hviezd a Burtonovi, čo na staré kolená klofol Bellucci, nemôžem inak. Ešte horšie než nožnicovoruký blázen s obrnou. Neúčinný humor, intelektuálne primitívny ako priemerný intelekt poslanca Národnej zrady. ()

Vitason

Je docela logické, že Tim Burton natočil Mars útočí! právě po Ed Woodovi, protože s trochou nadsázky by se Mars útočí dal označit za pokračování filmu o potrefeném režisérovi. Burton tímto snímkem vzdává hold horrorům z 50. let a jejich nekorunovanému šaškovi. Létající talíře vypadají jako z filmů Eda Wooda (jen mi chyběly provázky, které by je držely) a k dokonalé podobě chybí jen postava něco jako vypravěče (nějaký Bela Lugosi). K této poctě sehnal Burton neskutečné obsazení v čele s Jackem Nicholsonem jako nerozhodným presidentem USA. Je chvályhodné, že se Burton nestydí toto obsazení jakkoliv vybíjet. Ovšem hlavním tahounem jsou skvěle zvládnutí marťané se svým zvláštním jazykem. K tomu všemu napsal Danny Elfman trochu nadsazenou ale trefnou hudbu. Jediné co tak může mrzet je, že film s takovými triky a obsazením nedostal vtipnější scénář. ()

Rocky62

Doslova parodie na parodii Den nezávislosti, nemůžu si pomoct, než jsem se pustil do tohoto filmu říkal jsem si ,, Nicholson, Brosnan, DeVito, Portman.. to nemůže být nic špatnýho, no ale bohužel skutek utek, v prvních 20 minutách filmu se skoro nic neděje, efekty průměrné, někteří herci příliš nevýrazní, a nejpodivnější scéna z celého filmu : hlava S. J. Parker na psím těle bavící se se samotnou hlavou P. Brosnana, jako nevim no.. ()

Bachy

Fajn ujetina. Ale bohužel trochu na půl cesty. Největší problém je pro mne casting. Téměř žádné z haldy jmen mi není sympatické. Střelené to bylo poměrně slušně a jsem rád, že to Burton zkusil i touhle cestou, ale mohl tlačit na pilu víc. Na jedno večerní zouknutí ale ideální. ()

klerik

Len to preboha neberte vážne. (Je to pocta pokleslým žánrom, podobe ako HVIEZDNA PECHOTA či CHOBOTNICA). Fantázia Charlieho továrne na čokoládu upravená pre vštekých zvrhlíkov a hororomaniakov... ()

Chrustyn

Poměrně zdařilá parodie na filmy typu "Den nezávislosti". K tomu si připočtěte opravdu hvězdné obsazení (ze kterého skoro nikdo nepřežije:)) a pár dobrých nápadu a máte o zábavu postaráno. Rozhodně se film nedá brát vážně, spíš to chce vypnout mozek a bavit se. ()