Kaučuk03

Dal bych za 5* ale vadilo mi tam pár nesrovnalostí a kapánek konec v americkém stylu. Jinak ale další herecký koncert Kevina Spaceyho. ()

Modus

Ač nerad a dlouho jsem se k tomu nechtěl mít, tak napíšu názor který bude nad Oluskou ( doufám že to bude poslední takový názor )… Svět podle Prota je velmi atmosférický film který je založen z velké části na skvělém herectví mistra tohoto řemesla Spaceyho, a také na nezanedbatelném aspektu hry světel a podivných úhlů kamery…Silný a zároveň lidský film, který je místy možná až příliš vlídný a mírumilovný a poukazuje na to, abychom v něm viděli právě takový svět jaký viděl Prot, bohužel všichni víme jak to ve skutečnosti je, většinou je šedý a krutý…Režisér Softley staví především na kvalitním hereckém výkonu hlavních herců, Spacey-Bridges, kteří tuhle ne právě lehkou hru zvládají jako staří mazáci - civilně a s přehledem…V tomto filmu se rozjíždí pro diváka vícero možné chápání, první věc je ta že věříte Protovi když tvrdí že je z planety K-PAX a je mimozemšťan, v druhé půli filmu si budete myslet že Prot je jen duševně nemocný a že takto skrývá trauma z minulosti, a pak je tu ještě jedna fáze a ta bourá obě první, tak je jen na vás které budete věřit…Po shlédnutí závěrečné 20 minutovky i největší skeptik musí na pár okamžiků zaváhat… Výborné zpracování filmu po všech stránkách, nicméně jeho překvapivé vyústění mě opravdu mile překvapilo a nevím čemu mám věřit, myslím si že takhle nějak to mělo skončit, ne aby divák řekl bylo to takhle on byl nemocný, nebo aby někdo říkal, ne on byl opravdu mimozemšťan, ale aby to v člověku hlodalo a aby o tom přemýšlel, zkrátka mě to dojalo…Působivý příběh je doplněn podmanivou hudbou s hlubším poselstvím, která se mi zaryla hluboko pod kůži, k tomuto filmu se budu rád vracet… ()

TooMoneyToo

Je to oneman show Kevina Spacey v dokonale uklidňujícím filmu, s dobrou kamerou a chytlavým hudebním tématem, ve kterém se dozvíte to, co se v danou chvíli máte dozvědět. U chytrých dialogů mezi doktorem a Protem se potom i zasmějete. ()

filhan

Parádní filmek, u kterýho jsem se první půlku smál :-) a druhou smutněl :-( pak šel spát s krásně odpočatou hlavou a nadějí, že na nějaké jiné planetě to může být až na ten sex o moc lepší, než tady. ☻☻☻☻☻ ()

Petyas

Ultimátní, výborný, skvělý, parádní. Nevím jak lépe tento film shrnout. Divím se, že jsem ho neviděl dříve. Vynikající scénař, skvěle natočené a hlavně úžasné herecké výkony. Navíc se mi velmi líbilo, že režisér nechal volný konec. Žádné trapné efekty a divák si sám může udělat názor na to, jestli je Kevin Spacey mimozemšťan nebo není. Opravdu paráda. ()

Fat'Fatal

Pěkný film, i když ten kriminální konec si mohli odpustit. Zajímavý nápad, excelentní Spacey (klepal na můj top ten dlouho, teď to potvrdil) i Jeff Bridges. Narkóza byla dokonalá a já jen čekám až se Prot znovu objeví na Zemi a bude nám znovu vyprávět svůj příběh. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Dimo

Skvělá hudba, skvělý příběh, nádherné světlohraní, perfektní Kevin Spacey a bravurní balancování na hranici sci-fi. Ve výsledku moc příjemný, lehce dojímavý film, který snad ani nemá vady. ()

Majduska

Skončilo to nejlépe jak mohlo. Sice druhá půlka filmu nebyla tak ohromující a úchvatná jako první, ale i tak je to úžasné dílo. Dokonalého Kevina Spaceyho a hudbu netřeba vyzdvihovat. Jsem zamilovaná do K-PAXana! ()

LadyEsik

Jakože nemám ráda mysteriózní, tak tento film se mi moc líbil :) Zní realisticky, zápletka není po jednom jiném filmu tak žhavá (nebudu říkat o který se jedná, protože by to některým mohlo být hned jasné), ale přesto je to moc pěkně zpracované a poměrně uvěřitelné (samozřejmě s nevysvětlitelným mysteriozním koncem, ale je v normě :) ) ()

LojZza

Krasny a poutavy film. Takhle nejak vypada scifi Kukacci Hnizdo. Chapu ho tak, ze se snazi vysvetlit, ze lide nejsou schopni pochpit neco co je za hranicemi jejich chapani. Zkratka jejednodussi soupnout cloveka do blazince a tvrdit ze je cvok, nez si dat tu praci a pochopit jestli za tim blaznovstvim neni neco vic. Nechci tu poilovat ale myslim, ze lide maji na K-pax dva rozdilne nazory, pricemz ani jeden neni spatny. To z tohohle filmu dela unikatni dilo. O kvalite herectvi Kevina Spaceyho nema cenu znovu psat, ten clovek, kde se objevi, hraje famozne. ()

kluzo

Tento film je pro někoho psychologické drama a pro někoho psychologické sci-fi drama. V každém případě je to film mistrně zvládnutý, plný skvělých dialogů, a se spoustou pro mne skvělých důvodů k zamyšlení, hlavně nad vztahy mezi lidmi a také nad vztahem a přístupem člověka k životu. Kevin Spacey a Jeff Bridges v tomto filmu herecky excelují a jejich postavy jsou hlavně kvůli nim uvěřitelné. Dějově se mi film taky líbil, a nemůžu souhlasit s tvrzením, že "závěr je vyústěním námětu, který v podstatě nikdy nezačal" (POMO promiň). Já tu námětovou linku viděl od začátku až do konce, a dost možná i proto, že jsem prostě uvěřit chtěl. Takže já mám za celý film poskládaných dost důkazů pro své vysvětlení :). Ale snad o to i tvůrcům šlo, naznačit možnosti, a ať v tom každý spatří co jeho srdci bližší jest. Ale jak píšu, já v tom mám naprosto jasno :). ()

Iriquindae

Tenhle film mě trochu zklamal, ale asi jen díky tomu, jak moc je vychvalovaný. Mám tuhle tématiku opravdu rád a proto nejsem objektivní. Myslím si, že film zrazuje spoustu pravidel jen kvůli tomu, aby se dokázal zavděčit všem. Mám hodně rád otevřené konce, ale zde to vypadá, jako by ani tvůrce neměl vlastní názor, co se vlastně událo a záměrně uvádí rozporuplné skutečnosti, aby si nikdo nemohl být jistý. Tahle záležitost nedrží pohromadě zhruba od závěrečné třetiny, ale rozhodně nelituju, že jsem ji viděl. ()

VerenaLord

Neobvyklý a velice zajímavý film plný tajemna a nevyřčených otázek. Až do poslední chvíle nechá diváka na pochybách, jak to vše vlastně dopadne. ()

Jakubik

Dlouho jsem se přemlouval abych film zhlédnul a konečně jsem si čas udělal. Musím říct, že mě to ani trošičku nepřekvapilo, protože nebylo ani čím překvapit. Dostal jsem přesně to, co jsem od filmu očekával. Naprosto výborní Kevin Spacey a Jeff Bridges v hlavních rolích, vynikající soundtrack (Grand Central a Sheryl Crow v závěrečných titulkách to jsou melodie které se nezapomínají), povedená režie, scénář a velmi vydařená kamera to jsou charakteristické rysy tohoto počinu. Chvilku po zhlédnutí jsem si říkal, že pět hvězd nedám ale po delší úvaze a rozležení v hlavě musím tu hvězdičku přidat ten film ve mně prostě něco zanechal… ()

Joppo88

Kevin Spacey len potvrdil svoje kvality v tomto krásnom príbehu o návšteve z inej plánety... A som nesmierne vďačný za takýto typ Sci-Fi, pretože ja nie som príliš na mimozemšťanov so zelenými hlavami... Výberne skoncipovaný scenár s ešte lepším prevedením... ()

Bollek

Takovéhle filmy mám prostě rád. Celou dobu něčemu věřím, pak mi to režisér rozmluví a nakonec ani nevím čemu mám vlastně věřit. Každý si na to může udělat svůj názor a nic není jistá pravda. Moc dobře zahrané, výborně natočené a k tomu skvělý hudební podklad. Obzvlášť na první shlédnutí jsem si tento film užil, když jsem ještě neznal děj. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006