bangee

Tak byl, či nebyl? Já myslim, že rozhodně byl...:-) Krásý, příjemný, originální příběh v nenuceném lehkém podání s výbornými hereckými představiteli. Celý film, ač sci-fi, staví na chytrých dialozích a na inteligentní zápletce.... ()

strikeman

Strašně dlouho jsem se tomuto snímku nevímproč vyhýbal, ale nakonac na něj přecejen došlo a byl jsem z příjemně naladěn. Ale zase ono to asi ani nějak špatně dopadnout nemohlo, když film stojí na takových hereckých ikonách, jakými jsou Spacey a Bridges. 80% ()

dave14

Herecký koncert Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. Všechno je dokonalé, kamerou počínaje a hudbou konče. V žánru sci-fi se jedná určitě o jeden z nejlepších filmů, které byly kdy natočeny. ()

Gismo.kv

Těžko říct, jestli bych dal plný počet hvězd, když by roli mimozemšťana neztvárnil Kevin Spacey. On do té role dokonale seděl. Zavěrečné finále skončilo přesně tak, jak jsem si přál, aby skončilo. Celý snímek pak na mě působil strašně pozitivně a vyvolal ve mně takové zajímavé pocity, těžko to přesně popsat. Trochu mi to tou atmosférou připomínalo film Kontakt s Jodie Foster... ()

Faila

Spacey je pro mě herec, který když se objeví na plátně či obrazovce, zastaví se mi dech a rozbuší srdce, protože je mi jasné, že teď vážně NĚCO uvidím. Nikdy nezklamal a co se Světa podle Prota týče, to je pro mě jeden z jeho vrcholů. K Jeffu Bridgesovi jsem si cestu sice našla o něco později, ale už kdysi jsem ho vnímala jako Spaceyho silného spoluhráče. A celkově příběh tohohle snímku, jeho atmosféra spoluvytvořená úžasnou hudbou a citlivou režií, jeho otevřený konec a modrý pták ... jeden z nejlepších a nejsilnějších filmů! ()

Wargoo

Oddychový, herecky dokonalý film, ktorý sa 80% svojej dĺžky uberá úplne iným smerom, než ktorým skončí. Ja osobne by som radšej privítal, keby som sa dozvedel, či Prot bol alebo nebol mimozemšťan... Takto nás film len nechá hádať, a rozmýšľať nad svojimi vlastnými úvahami. Ja mám tu vlastnú, a kľudne ju budem považovať ako za jediný možný scenár. :) 4,5* a 80,022 % ()

Pr4d3d

Tak jako se Jeff Bridges snaží vyléčit Kevina Spaceyho, K - PAX se snaží vystoupat nad veškerou filmovou produkci. Daří se mu to, ale nejen kvůli již zmíněným aktérům, nýbrž díky skvělému zasazení do celého (nad)přirozeného světa, který vám poskytne nespočet krásných, úsměvných i dojemných scén. Nejen, že si film budete chtít pustit znovu a vychutnat naplno všechny rozhovory, krásnou hudbu a napínavý, leč kapku rozvleklý příběh, ale vy se jej budete chtít i prožít a to je na něm to nejlepší. ()

marshaall

Klenot medzi nenasilnymi sci-fi s obsahom tvoriacim moralnu uvahu. Kevin Spacey je frajer vo svojom odbore, a tato uloha mu sadla ako snad ziadna ina. Najviac ma bavili rozhovory s doktorom, kde Prot rozpraval o svojom tak odlisnom, a oproti ludstvu “cistom” domovskom svete. Co sa tyka hudby, tak nikdy predtym som si ju vo filme nevsimol tak ako v K-Pax. Jemna, vzbudzujuca pocit kludu a harmonie, s trochou “vesmiru” v sebe. Kazdopadne, uz len kvoli scene s bananom stoji za pozretie :) . ()

HDeer

Zaujímavý film, i keď v skutku bizarný. Prvá polovica funguje perfektne, no využite Protovej traumy na druhú polovicu mi prišlo ako umelé vsunutie len aby sa niečo dialo predtým ako opustí Zem. Napriek tomu, úžasný film ktorý dáva veľa podnetov na zamyslenie. ()

Iwiiik

K-PAX rozhodně neměl malou konkurenci, co se snímků z prostředí psychiatrických léčeben týká, ale zvládl to absolutně na jedničku. Rozhodně ani v nejmenším nezaostává za takovými giganty žánru jako One Flew Over the Cuckoo's Nest či Awakenings. Krom bezchybného provedení, předvádí Kevin Spacey jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů a také Jeff Bridges solidně přizvukuje. Pokud bych měl sestavovat Top 20, určitě by se tam toto vynikající Softleyovo drama dostalo. Jediné čemu nerozumím, je zařazení K-PAXu do žánru sci-fi (byť okrajově). ()

MarleyCZ

Pravdomluvec nebo naprostý idiot? Do poloviny filmu jsem si nebyl jistý... Pak mi začlo docházet idiot se špetkem génia a ono ne, je to ta první možnost:) Svět podle Prota je naprosto dokonalým snímkem sci-fi mluveného žánru. Nečekejte žádné výlety po vesmíru, žádné bůhvíjak uchvacující efekty. Tento film zakládá na hlavně slovech relativně obyčejného člověka, který skončil v psychiatrickém ústavu plném duševně nemocných lidí. Ti hned ví, že je někdo jiný. Postupně to také zjišťuje jeho doktor, se kterým se ''spřátelí'' ....... Film si rozhodně získá každého 95/100 ()

REP_ReZeNT

"Něco Vám chci říct, .. něco co ještě nevíte a kvůli čemu jsme my k-paxané ušli dlouhou cestu. Vesmír se bude rozpínat a pak se zhroutí do sebe.. a pak se bude znovu rozpínat, to se bude pořád opakovat. A To co nevíte je že až se vesmír znovu začne rozpínat, všechno bude stejné jako teď. Všechny chyby kterých se teď dopustíte budete prožívat ještě jednou, všechny chyby které v té době uděláte se budou opakovat, znovu a znovu, už navždy. Takže moje rada je dát všechno dopořádku hned, protože máte jen tento pokus." ()

John8

Mám moc rád filmy se "záhadou" a tohle je jeden z těch lepších, bohužel stejně jako 12 opic se v půli prořekne a zbytek filmu je jen utvrování správné možnosti. ()

char_t

Komorní sci-fi (sci-fi???) či spíš drama, postavené na skvělých výkonech Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. Celkem dobře jsem se bavil, občas mě to donutilo i k zamyšlení, ale třeba takový Man from Earth ukazuje, že něco podobného jde udělat ještě o kus líp. ()

Evander

K-PAX je podle mě nejpříjemnější film, obsahující psychiatrickou léčebnu, jaký kdy byl natočen. Výkon Kevina Spaceyho jako obyčejně zasluhuje maximální možné uznání. Možná se mi zde líbí ještě více, než v jiných filmech. Je až k nevíře, jak je jeho role K-PAXana uvěřitelná. Opomenout nemohu ani hudební podbarvení celého filmu, které je jedním slovem úžasné. Celkově je tento počin jen krůček od mé TOP 10. ()

Luk Skywalker

Skvělé herecká souhra mezi Bridgesem a Spaceyem, ty role jim fakt sedly. Film jsem viděl již dávno, ale nyní jsem si ho osvěžil a příběhově to je originální. ()

Colleague

Zajímavý film s nejasným závěrem, pro někoho psychologické drama jiní v tom vidí Sci-Fi, záleží na tom jak člověk pochopí konec. Rozhodně to stojí za shlédnutí už pro skvělé herecké výkon včele s Kevinem Spacey. ()

viktorka181

"Každá bytost ve vesmíru pozná, co je dobré a co je špatné". Tenhle film je dobrej. Víc snad ani není potřeba k tomu psát. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006