mirika39 odpad!

Neskutočne nudné, zdĺhavé a celkovo na hlavu postavené. Scifi blud typu "Všetci ste blázni, iba ja som lietadlo" a verziu, či je chlapík naozaj z inej planéty alebo je proste duševne narušený si každý vyberie sám. ()

Daevos

Kdybych mohl dát tomuhle filmu šest hvězd, stejně by zasloužil sedm. Tendlecten snímek je pro mě prostě Nambr Uan ze všech a to tak, že jo a nikdy jinak. Bridges je skvělý, ale Spacey je přímo skvostný a je mi jedno, jestli při natáčení vojel hnědku celému štábu od uklízečky po svačináře. A i když nesnáším filmy s otevřeným/nejednoznačným koncem, tady jsem si to užil...a pořád si nejsem jistý, jestli p. Prot byl nebo nebyl z Kej Peksu... ()

Richmond

Zaujímavý film... koniec tajuplný, mysteriózny, otvorený. Po skončení to vo mne zachovalo taký zvláštny pocit ako máloktorý film. Pozdvihnúť musím úžasný herecký výkon Kevina Spaceyho, ktorý pôsobil naozaj akoby bol zo spomínanej plánety K-PAX... i keď to zrovna nebol film na ktorý by som sa s radosťou pozeral každú chvíľu... ale na ten prvý raz sa mi páčil... zaujímavá bola aj tá celková investigácia okolo jeho osoby. 90% 5* ()

Dstar

Neobyčejný příběh , parádní herecký výkon...za mne 90% Dobrý nápad a to se cení...86% plně koreluje s kvalitou díla. ()

Monika95

Myslela jsem si, že to bude pěkná volovina, ale film mě příjemně překvapil. Prot vinou rodinné tragedie vykazuje skoro nadpřirozené schopnosti a znalosti a den kdy uplyne 5 let od smrti jeho ženy a dcery se zhroutí - jeden pohled, můj. Jiní možná přemýšlí o tom, že 27. se "Prot" vrátil na K-Pax a vzal s sebou Bess. :) Pěkný film, milý. ()

Dr.Miku

Dala by som 4*, ale za tú hudbu nemôžem inak než 5* (lol) Ale vážne, myslím, že zaujímavá kultovka, ktorú by si mohla pozrieť väčšina ľudí ako tému na zamyslenie. Okrem toho Kevin Spacey vie vždy ako svoju rolu zahrať. ()

vanislav

Skvělý film, co mne nejvíce zaujalo byla propracovanost každého detailu. Když je demonstrováno cestování v čase, volí postava slova Aloha/Adios - což nám značí, že již tuto konverzaci vedl, což je jedním z dopadů cestovaní rychlostí světla a vyšší. ()

Stoupik

Magické konverzační drama, které plyne pozvolna jak voda v řece, a přesto mě tolik baví se nechat unášet i při opakovaném shlédnutí. Prostředí psychiatrie už se ve filmech několikrát velmi osvědčilo a funguje i zde ve spojení s lehkým tajemnem. Kevin Spacey na mě vždy působil zvláštním dojmem, má takový nečitelný výraz...ale přesně to se sem skvěle hodí. Tohle je pět hvězd jak vyšitých. Moc hezký snímek se závěrem, který ponechává určitý prostor pro fantazii každého diváka. ()

J1R1K04

Vůbec jsem nečekal, že film, postavený spíše na dialozích, udrží mojí pozornost po celé dvě hodiny, ale stalo se... Svět podle Prota je komorní, hodně zajímavý a moc krásný sci-fi film. Kevin Spacey i Jeff Bridges předvedli hodně dobré a uvěřitelné herecké výkony a dialogové scény mezi nimi jsou skvělé. Technická stránka (kamera, režie) mi přišla taková obyčejnější, nijak zvlášť ohromující. Co se mi ale opravdu líbilo, byl skvělý atmosférický soundtrack a dost zajímavá úvodní sekvence. Trošku mě zamrzel závěr, který tvůrci nechali otevřený. Ale minimálně kvůli Kevinovi to někdy hodlám zkouknout znova. 90% ()

Gigulina

Nemam slov. Proste uzasny film, ma hloubku a vyvolal ve me silne emoce jako uz dlouho zadny film. Kdyz k tomu prictu obsazeni, tak mi to proste dava plnych 100% k hodnoceni. ()

Leopard12

Úžasně vykreslený a zaranžovaný příběh, který Spacey zahrál tak moc uvěřitelně, originálně a samozřejmě, že jsem se já sám skoro chtěl podívat na K-pax. Skvěle vybraná hudba, celý soundtrack mám moc rád pro chvíle relaxu. Reálné rozzuzlení diváka skoro zklame, ale je zobrazeno tak citlivě, že sice píchne u srdce, ale celkový dojem nezkazí, naopak ho okoření. Celkově pohlazení po duši. ()

ezop1012

V celku priemerný, ale pozeratelny film, vadilo mi tam ne naturálne zobrazenie psychiatrie a ich pacientov, vzťah lekárov k pacientom a žiadna výprava a adekvátna filmová hudba. ()

Sejkorka

Myslím,že i po závěru filmu člověk může věřit, že Prot není Parker, ale skutečný mimozemšťan. Mám obavy, že bourač z jatek by špičkovým astrofyzikům mez mrknutí oka nakreslil oběžnou dráhu planet mimo Sluneční soustavu, polemizoval s teorií relativity, nebo jen předpověděl přílet modrého ptáka (čili sojky), které pomůže léčit pacoše. A záhadné zmizení Beth? Pravda ona jediná řekla Protovi "vím, kdo jsi". Čili Parker, nebo Prot ? Jinak skutečně vynikající herci v hlavních rolích. Kevin Spacey, držitel dvou hereckých Oscarů, v roli pacienta psychiatrické léčebny s jasnou diagnózou: tvrdí, že je na Zemi na návštěvě a pochází z planety K-PAX. Jeff Bridges, několikrát na Oscara nominovaný, v roli jeho lékaře dr. Marca Powella. ()

Chung

Nemůžu si pomoct, ale Svět podle Prota mi ve výsledku připadal dost hloupý. Režijně je to poskládané docela pěkně, ale příběh samotný je dost vyprázdněný. Snažili se tvůrci filmem vlastně vůbec něco (nového) říct? A především – všechno šlo spolehlivě do kytek kdykoliv se ozvala ta děsná hudba, ze všeho nejvíc připomínající podkres k televizní časomíře nebo předpovědi počasí. Takže vlastně už během úvodní titulkové sekvence. Třetí hvězda je s přivřeným okem. ()

DynamiteDawe

K-Pax je tak osvěžující podívaná, zejména v roce 2022 můžete opravdu ocenit, jak tichá a jemná je atmosféra celého filmu. Žádné přestřelky, výbuchy, scény s mimozemšťany nebo jakýkoliv pocit obyčejného hollywoodského půvabu. Tohle je opravdu skrytý klenot, možná proto, že byl před vydáním špatně propagován jako komedie, a i když má svůj humorný nádech, v žádném případě by neměl být považován za komedii. K-Pax je nesmírně podnětné sci-fi/drama a Kevin Spacey byl v hlavní roli velkolepý, ať už si jeho postavu Prota vykládáte, jak chcete (duševně vyšinutý člověk nebo mimozemšťan z planety K-Pax). Skutečně si nedokážu představit lepšího herce, který by se hodil do hlavní role tohoto vysoce nedoceněného snímku z roku 2001. K-Pax je mimořádně příjemný filmový zážitek, kde jsem na konci uronil slzu. ()

Nag0

Film, ktorý mi privodil nadšenie porovnateľné povedzme so sledovaním pána Foxa a Waltza v úvodnej časti Djanga. Vzbudzuje to ten príjemný blažený pocit zaujímavo sa vyvíjajúcej dejovej linky, buduje sa očakávanie ďalšej scény, čo prinesie a aký bude mať dopad na dej. Pri prvom vzhliadnutí, ale tento vývin smeroval čím ďalej tým viac do vôd, ktoré mi veľmi nesadli, presne ako v prípade Djanga. Asi som chcel z nerovnomerného pomeru drámy a sci-fi viac toho sci-fi, aj keď v konečnom dôsledku to malo dosť nízky vplyv na celkové vyznenie filmu. Keďže som nekomentoval po prvom videní, ubehol istý čas, a prišlo mi neadekvátne dať do kopy komentár len z pamäti, po väčšom čísle ubehnutých mesiacov. Tento komentár píšem po druhom vzhliadnutí, aj keď som to pár krát urýchlil, celkovo som tento snímok prijal o niečo lepšie. Vo filme je kopec náznakov, aj kopec väčších vyjadrení, dôkazov, ktoré sú občas protichodné, a myslím, že prvý krát mi toto vyváženie síl nesadlo až tak, ako teraz. Je to do istej miery jeden z tých filmov, ktorý prinesie rôzne interpretácie pre rôznych divákov, čo je mi veľmi sympatické, a som teda rád, že som sa napokon posunul do tábora divákov, ktorý sa cítia vo svojej interpretácií komfortne. ()

Dr.Marek

Konečně originální nápad, a celkem vtipně zpracovaný. To bych od amíků nečekal. I když Spaceyho nesnáším, tady mi nevadil. Bridges jako vždy skvělej. A fakt je to i napínavý, ale pozitivně napínavý, žádnej stupidní thriller. ()

sunlion

Film v podstatě řeší citlivá až bolavá místa lidských duší, někdy nejen místa, nýbrž duše celé, v reji současné moderní civilizace.. Aby to divák zkousl, je mu vše podáno v příběhu někoho, kdo o sobě tvrdí, že je mimozemšťan a opravdu lecjaké neobyčejné schopnosti vykazuje. Ovšem významný psychiatr na psychiatrické klinice v něm mimozemšťana nevidí, pro něj je Prot pacient, kterému se snaží pomoct téměř za každou cenu a naděje na vyléčení Prota se nehodlá vzdát. Dokonce jej vezme do svého rodinného kruhu. No, za to však Prot nevděčil ani tak psychiatrově zaujetí, jako fíglu filmařů, kterak narušit silný dojem diváků, že Prot skutečně pochází z planety K-Pax. Zvláště v druhé polovině filmu je toto úsilí autorů Prota odE.T.zovat dosti patrné. Ale o to nejde. Jde - mezi jiným - o jednoduchou zpětnou vazbu k některým stránkám naší civilizace. Např. psychiatr vytýká Protovi jeho terapeutické aktivity: „Není tvojí prací léčit Howieho, Ernieho, nebo kohokoliv jiného. To je moje práce!“ – „Tak proč jste je nevyléčil?“ opáčil Prot. Ano, mnoho věcí se v našem světě neustále řeší, ale nevyřeší, lidé se léčí, ale nevyléčí, a všechna zlepšení mají svá více či méně zřejmá „ale“. Jakkoliv to ve filmu není explicitně vyjádřeno, Prot byl skutečně mimozemšťan, který se mentálně „nastěhoval“ do mysli i těla pozemšťana v okamžiku, kdy by onen pozemšťan v okamžiku nejvyššího duševního zoufalství  jinak zemřel, a opustil jej, zanechavši na Zemi prázdnou tělesnou skořápku toho, který ránu osudu neustál. Jak jsem však už napsal, toto není na filmu nejdůležitější. Tím nejdůležitějším je konfrontace všeho, co pokládáme za danost, s tím, co by být mohlo, kdybychom se na věci dívali jinak, podle Prota. 100% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006