Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Akana

Connery jde tentokrát v sebeparodii asi nejdál, úvodní, předtitulková pasáž, to už je skoro Bob Saint-Clare. Není to na škodu, dojem mi kazí spíš nevýrazná bondgirl, ale nahoru ho táhne zase rozkošná dvojice zabijáků pan Wint a pan Kidd. V rámci série lehce nadprůměrný standard. ()

Hapretor

Pravý Bond. Neni nad Conneryho. Bez něj to pak už stojí za prd. V těchto starších "Bondovkách" krásně funguje nadsázka a je to i vtipné. To další, modernější "Bondovky" naprosto postrádají. ()

MickeyStuma

V pořadí sedmá bondovka ve znamení návratu Seana Conneryho, což je překvapení. Namyšlený George Lazenby dostal padáka a protože producenti zřejmě nikoho vhodného nenašli, ukecali ještě Seana. Ale to je jen teorie. Pro něj je to šestá oficiální bondovská role. Ernst Blofeld zase kuje pikle, a dokonce si plastickou operací nechal změnit tvář. Bond se však přirozeně obelstít nedá. Rozehrává se další dobrodružství, ve kterém jsou v hlavní roli diamanty. Snímek se ničím nevymyká od předchozích, proto je to v jistém smyslu poněkud zklamání. Příběh se vine pomalu a to až do výbušného finále. Děj je jednoduchý, s mírnou atmosférou, ale šlape jako hodinky. Bond tu už sice tolik nehláškuje, jak jsme u něho zvyklí, i tak svým šarmem dokáže okouzlit. Sean viditelně stárne a dokonce i přibral. Zajímavé jsou dvě vraždící postavy se svými nejapnými komentáři. Téměř si dokážou svými přiblblými výrazy ve tváři získali divácké sympatie. Špatné zpracování to není, ale mohlo se přidat více temperamentu. ()

Nerd4Dreaming

Kdysi jedna z mých oblíbených bondovek. Asi pořád je, ale při jízdě "měsíčním vozítkem" se nedá ubránit smíchu. Sedmdesátý léta a jejich akční filmy :)) ()

helloween93

Diamanty mě zaujaly, atraktivní prostředí, dvě skvělé honičky a homosexuální zabijáci pan Kidd a pan Wint. Samozřejmě zde nesmí chybět Blofeld s bílou kočičkou. Návrat Conneryho sérii oživil. 4* ()

RedDuck

Tady tu okouzlující naivitu a hloupost bondovek přepískli do parodie. Bohužel zapomněli vědět hercům, a tak to nefunguje jako komedie jako spíš generátor náhodných motivů spojených jen absolutní dementností všech aktérů. ()

Volpe

I když mám bondovky rád, herce jsem si nikdy nekanonizoval, tudíž mohu s klidným srdcem říct, že toto je jeden z nejhorších dílů série. Hlavní postava filmu Diamonds Are Forever prapodivně osciluje mezi machistickým Bondem předchozí dekády a žoviálním Bondem následujících dvou desetiletí a tato ambivalence tomu dost ubližuje. Podobná rozpolcenost se pak promítá i do celého vyprávění, kdy druhá polovina znatelně zaostává za tou první (i když tedy objímání sebe sama taky není moc cool špionská technika) a závěrečná bitva skoro budí dojem, že tvůrci ani neměli chuť upravovat hrubý sestřih. Při zpětném pohledu tak jedinou předností tohoto dílu může být fakt, že zde opravdu znatelně cítíte přechod k přístupu, jenž bude v následujících letech reprezentovat Roger Moore. Tak či onak jsem našel, po A View to a Kill, jednoznačně svou druhou nejméně oblíbenou bondovku. ()

kkarx

Tak tenhle díl se mi nelíbil už před lety a je to otřesné i dnes.... Connery tohle vzal jenom kvůli prachům a je z toho trapná smutná hořká sebeparodie (ne vtipná veselá sebeparodie jak to dělal Moore). Počátek 70. let bondovkám vizuálně nepřál. Ošacení se změnilo od barevného až kýčovitého stylu 60. let k jednoduché jednobarevnosti či snad nebarevnosti. K tomu ohavný tmavý depresivní kamerový filtr, který se sem vůbec nehodí. Nejenže je to nekoukatelné, ale je to vyprávěním přímo i neuctivé ke klasickým bondovkám 60. let a i hudba patří k nejhorším. Všichni po sobě pokukují tak, jako že to je jeden velký vtip a jen co zazní klapka, tak se budou válet smíchy po zemi. Já měl celou dobu pocit, že to je velké Fuck You Conneryho Bondovi, producentům, divákům, zkrátka všem s tím, že snad díky zpitovřením tohoto dílu mu všichni dají už s Bondem navždy pokoj. 74% na ČSFD podle mě silně neodpovídající. ()

Denny

V pořadí osmá bondovka, tentokrát s nebezpečným(jak jinak) a složitým úkolem v Las Vegas. Vždy s úsměvem na rtech, nadhledem a v obklíčení krásných žen. Fanoušci Bonda jsou nadšeni,ostatní mohou hodnotit dobrý Conneryho výkon. ()

Besyn

Váhám mezi třemi a čtyřmi.Tuto bondovku považuji za jednu z nejslabších,které chybí zejména určitá lehkost,kterou měly předchozí díly na rozdávání a taky ten Connery už nevypadá tak dobře jako předtím.Ale co,dám za čtyři,protože je to prostě Bond,James Bond. ()

Barak

(7) Zmatený příběh s několika velmi povedenými akčními scénami (ta konečná na plošině je hodně fajn). Na Connerym jde vidět, jak hrozně za těch pár let zestárl a nabral na váze - už neklátí holky jako dřív, ale určitě lepší volba než Lazenby -, ale rány umí rozdávat furt skvěle. Objevují se zde dva sympatičtí zabijáci, kteří mi hrozně připomínali Croupa a Vandemara z Neverwhere (to sem nepatří.. :) ) a celkově mi to přišlo hodně zábavné - furt se tam něco děje, spousta lokalit, nadmíru povedené hlášky.. byl jsem spokojen.... 8.5/10 ()

foundation

Diamonds Forever zakoncuju karieru bondovu karieru v podani Conneryho a musim povedat ze co si pamatam tak vsetky tie jeho filmy mi tak akosi splyvaju. Sedy priemer za vsetkych sest. Ospravedlnujem sa ale toto nie je moj salok kavy. ()