Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

jojinecko

Štandartne dobrá bondovka s pomaly starnúcim Connerym, za vlasy pritiahnutým a tak trochu chaotickým scenárom, ničím prekvapujúcou réžiou a dvojicou týpkov na pohľadanie- Mr. Wintom a Mr. Kiddom:) ()

mcb

Svižná vegaská bondovka, ale spíše z té spodní části Conneryho portfolia. Diamanty jsou sice opět maximálně neobjevné a scenáristicky recyklující, příběhovou nudu však vynahrazuje pár napínavých sekvencí (honička na poušti a v městě) a také velkolepě zábavné finále na vrtné plošině. Jen už jde trochu vidět, kam pak série s Moorem začne směřovat (viz komediální závěr). ()

sharky

Poněkud špatně pospojovaná splácanina, kterou ovšem důstojně drží nad vodou dva Blofeldové (jejich podobnost s postavou Handersona z Žiješ jenom dvakrát je neúmyslná a čistě náhodná:), diamatová megazbraň a především panové Kid a Wint, dva nejvtipnější zabijáci filmové historie...promiň Quentine;) ()

Nancy

Opět další povedený bond, který opět srší vtipem a poradí si v každé situaci. Stále je to ještě ten Bond, který dělá kousky, kterým by se tak nějak dalo (v mírném bezvědomí) uvěřit. Jinak je to značně slabší díl, který nevyniká tolik jako například Goldfinger, - lepší 3*. ()

honajz

Tak nějak mi tenhle díl nesedl. Bondgirl mi přišla zcela, ale zcela tuctová, a kdoví, jakým kouzlem si koho omotala kolem prstu, nebo spíše komu dala. Navíc se to nehne z Las Vegas, což mi u bondovky přijde nefér - chci exotické lokace, ne ošuntělou americkou poušť a pozlátko. Dojde dokonce i na cirkus nebo Bondovo Mission Impossible po stěně hotelu - už vím, odkud to ten Tom Cruise odkoukal. Vtipná je honička s lunochodem (!), ačkoliv mi nějak nedává smysl, k čemu jej Blofeld chtěl použít, když mu šlo o laser a satelit. Zase mi vadily různé náhody a vlastně celková nedořešenost - evidentně ve všem jeli i ti z kasína a pohřební služby, ale že by je někdo zatkl, to ne. Navíc jsem nechápal ani motivaci toho dua šašků, co si hráli na veselé a ironické zabijáky. Což o to, průpovídky mají dobré, ale ta přehnané slizkost a teploušství, jako proč?. šlo to zahrát daleko líp a vyznělo by to líp. (Jinak dvojsmylů je ve filmu víc - "ball" není jen ples, ale také koule.) A konec na ropné plošině mne vlastně také zklamal. Takový průměr, z něhož sem tam něco zábavného vykoukne, ale jinak nic moc tedy. ()

jonyyy

Každá bondovka má něco, co stojí za povšimnutí a zapamatování. U tohoto dílu to byli pánové Kidd a Wint (no a samozřejmě chyba ve scéně s Mustangem :D) Bohužel tito dva extravagantní zabíjáci nedostali dost prostoru. 65% ()

eraserhead666

Connery se prostě vracet neměl. Takhle při prvním záběru na něj zažijete otřes, prostě to otřese jeho pozicí jednoho z nejlepších Bondů, a abych pravdu řekl, tento jeho návrat u mě ještě více posiluje pozici George Lazenbyho (protože ve srovnání s tímto Conneryho Bondem je Lazenby ještě větší sekáč, než by se v předcházející bondovce jevil). Společně s Connerym totiž jakoby zestrála a zeslábla i tahle bondovka, jako by ztratila dech a neměla už na to, čím dříve oslňovala. Je to prostě slabé. Sice je zde zajímavá (po všech stránkách) a tak trochu normální bondgirl (mou nejlepší bondgirl však vždy bude MoneyPenny, tedy ta, která ji hraje v těchto dílech), zajímavá honička v lunárním modulu a skvělé manželské lože coby akvárium (to bych bral), ale jinak nic moc, příběh nezajímavý, provedení neakční (Bondova rvačka ve výtahu je otřesná) a hlavně nevím, co si myslet jak o dvojci Wint a Kidd, tak o samotném Blofeldovi, ti jsou v průběhu celého filmu jaksi nejednoznační, chvíli dobří, chvíli ne. ()

902 10

posledni a mozna i nejlepsi bondovka s jiz ponekud opelichanym connerym, ktereho ale vyvazuje jedna z vubec nejkrasnejsich a nejzajimavejsich bondgirl a cely film prostupuje pohodova atmoska zacatku 70. let a las vegas. ()

Necrotongue

Tento kousek staví jednoznačně na vtipném scénáři,Bond mi konečně přijde sympatičtější,protože si už umí udělat legraci sám ze sebe a ostatní postavy stojí taky za to,Plenty O´Toole,ujetá dvojice zabijáků a Jill St.John,které to seklo v bikinách. ()

ARI50

Opět super děj super výkony a já se fakt bavím a nelituji tenhle akci od prvního momentu prožít s Bondem ještě mě doufám čeká hodně super kousku. ()

Bauer

Další dobrá bondovka ale bohužel je trošku nudná a proto dávám jen 4*. Ale na druhou stranu má dost dobrej konec. ()

luka4615

007-7 Sean Connery se opět vrátil do své zřejmě neslavnější role, nicméně už to bohužel není ono. Po celou dobu stopáže jsem měl neutuchající dojem, že už ho James Bond unavuje a nebaví. Přičtěte si k tomu ještě genericky vykreslenou zápornou postavu či nezáživný příběh postrádající onu typickou jiskru a dostanete jednu z nejrozporuplnějších bondovek vůbec. Situaci sice zčásti zachraňuje duo zabijáků Wint a Kidd, avšak i přesto se neubráníte dojmu, že to celé šlo pojmout daleko, ale daleko lépe. Na samotný závěr je zde záhodno zmínit i vozidlo Ford Mustang Mach 1, které je součástí výtečně nasnímané automobilové honičky. (HBO GO) „Thank you very much. I was just out walking my rat and seem to have lost my way...“ ()

Lucasion

Connery jako James Bond končí a jeho Diamanty, které jsou věčné, plní přání důstojného odchodu. Již popáte svádí 007 boj s proradným Ernestem Blofeldem a tentokrát se náš tajný agent podívá do Holandska, následně bude zavřený v rakvi a nakonec vyhodí do vzduchu ropnou věž. Diamanty jsou věčné je dobrá Bondovka se vším všudy. Connery na konci své kariéry 007 nám předvedl Agenta v celé své kráse. (78 procent) ()

Sawy

Diamanty jsou jako poslední Conneryho oficiální bondovka nakonec překvapivě osvěžující a rozhodně důstojnější než ty mooreovky, které jsem viděl. Škoda ohraného záporáka a zbytečně překombinovaného a nepřehledného příběhu. Connery si to každopádně užívá a díky kouzelné dvojici homousexuálních zabijáků Winta a Kidda si tuhle bondovku budu pamatovat jako nijak zvlášť objevný, ale zábavný a svižný filmový zážitek. 70 % ()

ScarPoul

Sean Connery dáva So long série z agentom 007 a dáva zbohom z veľkou parádou. Mne osobne sa táto Bondovka veľmi páčila, aj keď teda začala tu povestná cesta nezrovnalostí a nelogickostí, ktoré patrili k bondovi až do refreshu v podobe Casino Royale. Je síce pravda, že Blofeld absolútne stratil výraznú tvár z you only live twice - a nahradilo ho dáke vlasaté čudo, ktorého doménou je naklonovanie samého seba - ale kupodivu tento vlasatý Blofeld sa drží statusu muža v pozadí a akčného hrdinu z her majesty´s secret service spoľahlivo zatienil. Čo sa týka všeobecného hodnotenia Bondovka ovplíva až trefným čienym humorom, ktorý krásne spestruje svet Jamesa Bonda. Veľmi si musím pochvalovať dvojicu zabijákov, ktorý mi pripomínali podobnú dvojicu zabijákov - pána Vandemarea a pána Croupea z románu Neverwhere. Guy Hamilton ktorý je zručný režisér, naservíroval nám vydatného Goldfingera a opäť nestráca pôdu pod nohami a natočil dych berúcu Bondovku. Nemám čo vytknúť. Stále je to predsa James Bond. Aj keď priznám sa - najslabšieho Bonda so Seanom Connerym považujem film - You only live twice. ()

Lacike

Prvy Conneryho navrat k Bondovkam. Bohuzial medzitym sa Bondovky zmenili a z elegantnych filmov o spionoch sa stal blaznivy akcny blockbuster, cize styl, ktory je typicky pre väcsinu Mooreovych Bondoviek, ktore som mal sice rad ako maly chlapec, ale dnes ich uz nepovazujem za poriadne bondovky. Miestami nemaju daleko k parodiam. Zapletka tohto filmu nie je nejak prepracovana. Prilis dlho to vyzera ako nesurody sled komedialnych a akcnych scen. Nastastie väcsinou velmi zabavnych a akcne sceny su tiez vydarene. Za pozornost stoja hlavne bitky, ktore Connerymu isli vzdy velmi dobre. Tentoraz tu ma fantasticku bitku v obmedzenom priestore vytahu. Na svoju dobu je dostatocne drsna. Zato nahanacka s vesmirnym vozitkom alebo nahanacka s policajtami su natolko blaznive, ze mi uz pripadali, ze prekrocili hranicu serioznosti, ktora k Bondovkam patri. Az v poslednej tretine dôjde film konecne k nejakej pointe v ktorej prekvapivo ide Blofeldovi znova o prachy. Aspon ze ho v tomto diely Bond niekolkokrat zabije. V jednom pripade aj dost brutalne. Ale ako vieme z dalsich dielov, tak nie definitivne. Holt Blofeld je jak jeho hnusny kocur. Ma minimalne devät zivotov. Tentokrat si ho zahral Charles Gray, ktory sa sice na Savalasa nechyta ale je lepsi ako trapny Pleasence. Connery ako Bond je stale skvely. Sice uz evidentne starsi ale zvadzanie zien a bitky mu idu skvele. Len uz tento novy blaznivy styl nie je pre neho a je dobre, ze seriu opustil, kym mala uroven. Bondgirl je celkom pekna ale povahovo trochu otravna. Skvela je ale dvojka gay zabijakov, ktori dodavaju filmu obrovsku davku humoru. Az mi bolo luto, ze na konci chcipli a neobjavia sa uz v dalsich dieloch. Prvykrat sa mi pacila aj pesnicka z uvodnych titulkov, takze som ich vydrzal bez pretacania. Takze vysledkom je dobra akcna komedia ale slaba spionska Bondovka. 7/10. ()