Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

sharky

Young tentokrát vykradl co mohl z Alfreda Hitchcocka, takže tahle bondovka se trochu liší od ostatních. Méně humoru, ale zato perfektní thriller o zabijákovi ve vlaku v podání legendárního lovce žraloků Roberta Shawa. Navíc se zde poprvé objeví Desmond Llewelyn a na jednom nádraží čeká na vlak dokonce i samotný Bondův otec Ian Fleming. ()

honajz

Je vůbec možné, že tenhle film byl natočen v roce 1963? Chytrý scénář, solidní napětí, dobré lokace, velmi dobře využitá hudba. Tentokrát dojde v lokacích na Benátky a Istanbul, což je skvělý výběr, zvláště Konstantinův rezervoár ze 4. století vypadá úchvatně. Kamera vážně kouzlí, kde se dá. Není to trapné, jako moderní thrillery, a rozhodně vše dává smysl, na rozdíl od moderních thrillerů. Přitom tady stačí dva výbuchy, a ne demolování celého města superhrdiny. Návštěva u cikánů se mi rovněž moc líbila, dobré využití tradičních prvků. Vůbec postava Aliho Kerima v určitých chvílích Bonda dokonale zastíní, ty suché hlášky a jeho postoj nad věcí jsou dokonalé. A samozřejmě mne jako našince mrzelo, že Čechoslováka zabili. Ano, pod M pracuje nejlepší československý šachista! Když se nad tím zamyslím, navíc měl pravdu - on vymyslel geniální plán, který fungoval skvěle v několika vrstvách, ale lidi to pokaňhali. Někteří agenti Spectre se dokonce chvílemi chovají jako najatí idioti. Skutečně mistrovsky natočený thriller, který ve scéně nahánění Bonda vrtulníkem dal vzpomenout i Hitchcockova Na sever severozápadní linkou. ()

Othello

Více peněz, více želez. Po grandiózním úspěchu Dr. No byl zdvojnásoben rozpočet dalšího dílu a tedy se mohlo přihodit na helikoptérách, rychlostních člunech, multifunkčních kufříkách i penicilinových injekcích pro Jamese Bonda, který tentokrát levačkou vohne nejen svojí mladou, ale i ruskou agentku a dvě rozdivočelé cikánky přičemž ke všem těmto situacím dojde se samozřejmostí, o které by se tvůrcům Rychlých prachů jen mohlo zdát. Druhé dobrodružství agenta 007 do dvou třetin zvládá neustále udržovat v napětí nepředvídatelným scénářem a pocitem všudypřítomných očí a uší, zejména díky chytrému a při zemi se držícímu scénáři, který i přes rozsáhlou expozici nerozjede nohy do přepísklých ambicí o světovládu, ale naopak čím více film graduje, tím se zužují jeho prostory. Vyjímaje z toho samozřejmě závěrečné vrtulníkové a lodičkové taškaření, jež bylo dodatečně dopsáno, aby film obsahoval akční vyvrcholení. Bohužel i díky nim je celý dojem z finále roztříštěný jak tempem a náladou a celý film vyjede z pod Mostu vzdechů tak nějak do prázdna. Bohusové kolo je opět mentálně nezletilá bondgirl, která prestižní pracovní pozici špionky vymění za možnost být další trophy girl chlapa, který holky zásadně bere za ruku v nadloktí. ()

eraserhead666

Druhá bondovka je poněkud zvláštní. Na jednu stranu mi připadá trošku slabší než předcházející Dr. No a některé následující, na druhou stranu se jako jedna z mála bondovek honosí opravdu uceleným scénářem a jednolitým příběhem. Není to prostě jen jakýsi sled akčních a humorných scén a trikových exhibicí, jak k tomu dochází později, není to ani čistá akce jako u mnohých bondovek, tohle je ryzí špionážní příběh, kde akce je jen jakousi třešničkou na dortu. V konečném důsledku mi z toho pak vychází, že Srdečné pozdravy z Ruska nejsou vůbec špatné. Connery je zde sice trošku decentnější, jeho hlášky jsou místy dost suché, rádoby trefně komické a mnohdy naprosto zbytečné, představa elegantního elitního agenta v klobouku mi taky moc nesedí, ale na druhou stranu je zde výborný a Bonda hodný a rovnocenný záporák v podání Roberta Shawa, opravdu slizká záporačka v podání Lotte Lenya a jedna z nejhezčích bond girl (Daniela Bianchi), co kdy stála po Bondově boku. ()

Ilicka

Srdečně z Ruska Severozápadní linkou. Opravdu špionážní Bond, nezapomenutelné sekvence (fight tureckých cikánek, antré Táni), stejně jako u Dr. No však mučivě pomalý rozjezd. ()

claudel

Dnešní optikou mi první třetina připadla místy až směšná a dějově hodně zmatená. Jakmile se nastoupilo do vlaku, tak se to zajímavě rozjelo až do závěrečného benátského finále. Jsem příznivcem pozdějšího Bonda v podání Daniela Craiga, takže nemám starší díly zhlédnuté. Bylo tudíž pro mě překvapivé, že se SPECTRE objevila na scéně. ()

Necrotongue

Podle mého názoru nejčistší špionážní film ze všech "bondovek".Conneryho Bond narazil v Robertu Shawovi na sobě rovného zabijáka a SPECTRE i Sovětský svaz dostaly patřičně za vyučenou,aniž by bylo třeba zběsilých akčních scén.Určitě právem patří k tomu nejlepšímu z daného tématu. ()

Bauer

Po roce 1962 přichází rok 1963 a s ním nová Bondovka která je zase super.Doufám že někdy najdu Bondovku které dám pod 5* a o které nenapíšu , že je super. ()

luka4615

007-2 Oproti prvnímu dílu z roku 1962 přibylo více akce, která je zde navíc ještě více dynamičtější, což divácký zážitek ještě o pořádný kus prohlubuje. Za zmínku zde rovněž stojí i důstojný záporný protipól v podání skvělého Roberta Shawa. A jako malá zajímavost zde slouží fakt, že James Bond vyjma staré dodávky a motorového člunu neřídí žádný pamětihodnější dopravní prostředek. Ve finále tedy dostaneme další skvělý snímek s agentem 007, který si určitě nesmíte nechat ujít. (HBO GO) „There's a saying in England: Where there's smoke, there's fire.“ ()

Lucasion

Connery je zpět jako nesmrtelný James Bond. Tentokrát se vydává do Istanbulu, kde taky stráví polovinu filmu. Druhá polovina se odehrává ve vlaku. From Russia with Love je více akčnější a vtipnější než Dr.No. Poprvé se zde objevuje hlavní záporák Ernst Blofeld - hlava organizace SPECTRE, která se objeví ještě ve spoustě pokračování. Proti Bondovi stojí nájemný vycvičený vrah a bývalá důstojnice KGB. Plán rozeštvat Brity a Rusy je pouze záminka jak zničit hrozbu v podobě 007. (78 procent) ()

ScarPoul

Druhé filmové dobrodružstvo Jamesa Bonda je väčšie, akčnejšie, vtipnejšie a komplexnejšie ako jeho predchodza Dr. No a vzhľadom nato, že Dr. No považujem za jednu z najlepších bondoviek, tak vám nemusím hovoriť, že u tejto som doslova slintal. Sean Connery sa vrátil ako sa patrí a jeho Bonda mu opäť žeriem aj z navijákom. Ďalej je tu úplne skvelý Pedro Arendáriz, ktorý ako Bondov pomocník - podáva jeden z najsugestívnejších výkonov. K tomu všetkému prirátame krásku s tvárou Danieli Bianchi a zlosynov v podaní Shawa a Lenyaovej. Všetci sa perfektne zhostili svojich úloh a to čo predvádzali na plátne bolo jednoducho úchvatné. Prvýkrát sa tu objavý Q v podaní nezabudnuteľného Llewlyna, čo je jeden z najlepších a najdôležitejších momentov v bodnovej histórií. Young prekonal sám seba a priviedol Bonda k dokonalosti. Aj keď po Austinovi Powersovi Bond nikdy nebude ako predtým. ()

Lacike

Tato Bondovka mi pripada jak prostredny diel z nejakej trilogie. Nadväzuje na udalosti z Dr. No, je tu z casti uvedeny hlavny zaporak Blofeld s jeho hnusnym kocurom, ale k definitivnemu zuctovaniu nedôjde. Odskacu to len zastupcova, cislo 3,5 a vrcholom je bitka s gorilou v podani famozneho Roberta Shawa. Ustredna zapletka mi tiez nesedi. Su to klasicke cachre v ktorych SPECTRE taha za nos jak rusku tak britsku tajnu sluzbu kvôli nejakemu blbemu pristroju. Ovela radsej mam Bondovky v ktorych nejaky megaloman chce ovladnut/znicit svet. Aspon, ze sa tu konecne prvykrat ukaze Q v podani Desmonda Llewelyna a predstavi nam aj nejake zabavne gadgety, ktore behom filmu najdu svoje uplatnenie. Bondgirl Daniela Bianchi mi tentokrat tiez nesadla. To uz viac sa mi pacili tie Turecke ciganky. Celkovo tato Bondovka na mna pôsobi ako nekonecny sled otravnych kecov, ktore su obcas prerusene nejakou mensou akcnou scenou. Na hladine priemeru ju drzi len charizmaticky a hlaskujuci Connery. Z akcnych scen za nieco stoji len prestrelka u ciganov a bitka vo vlaku. Co sa mi zda strasne malo. Hudba sa mi zdala tiez len tuctova. Pre mna to je jedna z najnudnejsich Bondoviek. 5/10. ()

BoPo

Síce sa tu nikto nesnaží ovládnuť či zničiť celý svet, ale po príbehovej stránke určite zaujímavejšie ako Dr. No. Civilná špionáž, ktorú narušujú predovšetkým soft porno scény, ako napríklad úvod cigánskej trojky. Dostali sme predovšetkým lepšie pôsobiacich záporákov. Hlavne Robert Shaw ako Grant bol vyrovnaným súperom. Bohužiaľ akcia v ktorej si práve Grant a Bond nedávajú do držky pôsobí skôr humorne, než akčne. Za mňa stále ešte nevychytaná bondovka. ()

ALIENka_

Tak a máme tady další nostalgickej výlet do světa Jamese Bonda a musím říct, že tenhle film se mi líbí víc než ten první. Pořád se mi u toho teda místy chtělo spát a nějaký scény byly fakt klišé jako svině (ale nevím, jestli je za to můžu považovat, když je to film starej víc jak padesát let ¯\_(ツ)_/¯). Nechci říct, že to byl špatnej film, to zase ne, ale prostě je to ten typ filmu, kdy si na konci řeknete: "Ježiš tenhle film trval snad 20 hodin." a ne "Cože to už je konec??". Takže chápete.. No nic, jdu se pustit do detailů. Hádejte, kdo je tentokrát záporák.. A Rus to není. Dámy a pánové je to Čechoslovák, nedělám si z vás prdel. Musím říct, že se cejtim docela poctěná takovou reprezentací už v 60. letech, ještě když mu dali takový krásný typicky český jméno - Kronsteen. Každopádně s Bondem se nic nezměnilo - ženský kvůli němu pořád moknou na kost a dokonce zapomínají i na svoji zem. (Ne vážně, fakt ta žena zapomněla jaká je nacionalistka po jedný noci s Bondem?) Za vším je organizace SPECTRE, v čele s padouchem, co má rád kočky. Děsivý. Pak už to jde jako vždycky. Všichni se snaží Bonda zabít, ten si mezitím užívá. Po cestě si najde nějaký kámoše, kteří následně umřou, na což Bond reaguje pokerfacem. Taky tu máme souboj dvou Romek. (Jednu věc musím Bondovi nechat, nějaký scény fakt nečekáte.) No a nakonec Bond všechny sundá, zničí záporáky a konec dobrý všechno dobré. Mám teda jenom menší dotaz, proč šla ta ruská dezertérka k Bondovi sama? Na to, že jsou strašně zlá organizace mají nějak málo lidí na špinavou práci. Hodnocení: Víte, nějaký filmy jsou jako muchomůrky.. Okusíte jednou a stačí vám to na celej život/10 ()

MrCreosote

Rozhodně lepší než předchozí bondovka Dr. No, ale přesto... Ve filmu mi chybí větší gradace, film zkrátka skončí bez nějakého vybroušeného nebo velkolepého finále. Za sebe nasekané akční scény mi zkrátka nestačí, i když je táhne ultracharismatický Connery. Možná je problém i v záporácích, protože kumpanie z organizace SPECTRE v čele s kočkofilem Blofeldem, čarodějnicí Klebbovou a šachmistrem Kronsteenem (který mimochodem vypadá jako Vladimir Putin) působí jako banda břídilů, kteří se stanou obětí svého překombinovaného plánu. Jinak je ale veškerá akce natočena hodně zručně, ve filmu není jediné vyloženě slabé místo a nejvíc pozornosti na sebe strhne blonďatý chladnokrevný zabiják v podání Roberta Shawa. Příště bych uvítal více nadhledu, protože díky tomu mám většinu ostatních bondovek tak rád. ()

JohnCZ

Výpravnější a akčnější než Dr. No, ale pořád mi něco vadilo. Především asi ten děj, který prostě nenadchne a působí dost nevýrazně. ()

Blofeld

Spolu s Goldfingerem jednoznačně nejlepší bondovka, které se nemůže rovnat ani výtečný TWINE - natožpak ty bláboly (Moonraker a spol.) s Moorem. Connery je jako už tradičně noblesní elegán, který ale v tomhle případě neváhá seřvat Táňu až k jejím slzám. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)