Saishi

Celkové vyznění je žádné, epilepsie hlavní hrdinky otravná a Russel Crowe primitivní hovado, které ve mně vzbuzuje ty nejnižší pudy. I přesto však existuje chemický vzorec a diagnóza pro mou nepochopitelnou fascinaci tímhle snímkem. ()

ghatos

Ze začátku trošičku zběsilá skinhead akce, nelámající si hlavu s něčím hlubším. Ke konci naopak přišlo zbytečné zvolnění. Russelovi to s hakáčem sluší. 68%. ()

Specs

Hlášky: Hando: - "Pojďte. Vy zkurvený šikmovoký sajrajti. Vy zasraný opice." & Hando: - "Mein Kampf. Znáš to?" Gabe: - "To je o válce, ne?" Hando: - "To napsal Adolf Hitler. Nekteři lidi nechtěj, aby byli jeho názory na svět známý. Je to prostě o věčným boji bílý rasy a jejich nepřátel. Když nevíš, kdo je nepřítel, nemůžeš vyhrát. Poslouchej. "Velké kultury minulosti zanikly proto, že čistota a síla původní tvůrčí rasy se vytratila. Znečistilo jí sémě nižších ras, které jejich vládci nalákali na práci. Nezpochybnitelným důvodem jejich zániku se pak stala rasová otrava krve. Krev rasy je třeba uchovat za každou cenu čistou." & Davey: - "Je mrtvej?" Hando: - "Auto je plný?" Davey: - "Je mrtvej?" Hando: - "Jo, je auto plný?" & Gabe: - "Tohle je fotka mý mámy. Že je krásná? Říkají, že vypadám jako ona. Tím nechci říct, že jsem pěkná. Ale jsme si podobný. Ona je už mrtvá. Autonehoda. Urvalo jí to hlavu. Je dobrý, že o tom dokážu mluvit a nesesypu se z toho." ()

jenik71

Několik uživatelů tu oceňuje herecké výkony. Je mi líto, ale já žádné mimořádné neviděl. Ani můj oblíbenec Crowe nepředvedl nic mimořádného, i když nad ostatníma má trošku navrch. Hvězdičkama oceňuji snahu a odvahu natočit film z prostředí, kde vládnou tvrdou rukou skinheads. Film tak beru jako sondu do života skupiny osob, kde je hlavní myšlenkou nenávist k přistěhovalcům a s tím spojené násilí. Na dané téma to zase tak špatně natočené není. ()

Antimana

Filmu sa najčastejšie vyčíta jeho nejasný postoj k neonacizmu. Odsúdiť ho alebo propagovať nebolo cieľom . Je to len vykreslenie životného štýlu jednej subkultúry v Austrálii. Nič viac, nič menej. ()

Pecival

"Vypadáš jako hipík" - Crowovi krátký sestřih fakt sedne a jako lehce fanatický vůdce naci badny nemá prostě chybu. Stejně jako pouliční bitka s ťamanama. Škoda, že jich nebylo víc. Film má sice pár slabších míst (stejně jako jsem byl velmi silně nespokojen se závěrem, ale to není chyba filmu jako takového), ale bavil jsem se vrchovatě. Super soundtrack :) ()

sedm.1

Milostný příběh z drsného prostředí neonacistických skinheadů.Příběh to špatný není,ovšem celý film jsem měl pocit,že autoři stále zbytečně "tlačí na pilu" a snaží se být za každou cenu neustále šokující.Neříkám,že svět těchto Omezenců není tak drsný,ale nic se nemá přehánět.Pochválit bych chtěl především syrovost snímku. ()

lewwin

Tohle jsem nečekal. Russel Crowe jako nácek? Ne, skutečně to rodinný film není... Aneb jak boneheadská hnutí fungují v zemi tak vzdálené, jako je Austrálie. Je v tom tak velký rozdíl? ()

skinnee

Chvilu mi trvalo kym som si zvykol na sposob akym sposobom bol podavany pribeh. Vsetko sa rychlo menilo, rychlo tocilo a rychlo rozpravali. Neskor som sa do tho dostal. Nie tak dobre natocene ako Kult ale pribeh ma dost dostal a hlavne bez prijemneho konca. Mozno tetno film mal len sokovat ale u mna vyvolal este vacsi odpor k tejto "vrstve" spolocnosti. Take slabsie 4*. ()

lskala

Jeden z těch kvalitnějších filmů, který se zaměřuje na téma rasismus. Začínající R.Crowe podává skvělý výkon. 60% - 3*** ()

The Viper

Tak začal bych nejprve tím, že se mi na filmu nejvíce libily určitě ty bitky a hlavně, že film nespadl do napravovací, morální zkurvenosti, která mě především mrzela u American History X (i přesto je to skvělý film). Russell Crowe v jedné ze svých nejlepších a nejvěrohodnějších rolí. Nechápu ty z vás, kteří fandili žluťákům. Já byl po celý film jednoznačně na straně Handa a jeho party. Sice působili jako vymaštěnci, kteří se navzájem řezali, ale to k nim prostě patří (kdo nezná skinhead, neví). Surové prostředí dodává filmu tak skvělý říz, že jsem byl po celý film fascinován a vyhecován. Nejlepší film na tuto tématiku. ()

Forsberg11

Špinavý a drsný príbeh z prostredia austrálskej "smotánky". O tomto filme som vedel už pomerne dávno, no čakal som na tú pravú chvíľu kedy si ho pustiť. Mal som naň dobré odporúčania od známych a ani hodnotenia na filmových databázach neboli vôbec zlé. Chcel som si teda tento snímok vychutnať čo najviac. Tematicky podobný American History X (1998) patrí totiž medzi moje najobľúbenejšie filmy. Romper Stomper ma však sklamal. Okrem vynikajúceho hereckého koncertu mladého Russella Crowea (ktorý ma týmto presvedčil, že je schopný zahrať úplne všetko), film ako celok ďaleko zaostáva za mojimi očakávaniami. Vďaka prijateľnej stopáži som sa našťastie nenudil, no ani som sa nijak zvlášť nebavil, nezamýšľal a ani som nebol ničím šokovaný. Podpriemerný film so zaujímavým námetom... ()

PALINO

Zaujímavý austrálsky počin, ktorý sa svojim obsahom radí ku skupine kontroverzných snímkov. Nie je veľa filmov, pri ktorých mám pri pohľade a konaní hlavných postáv chuť vstúpiť do deja, zobrať na seba schopnosti Supermana a všetkých ich poriadne zmalovať. Film sa ich ale v rámci možností snaží zobraziť ako ľudí, ktorí konajú pre dobro svojej krajiny, veď napokon zlí ľudia väčšinou nevedia, že sú zlí a pri postave Daveyho dokonca možno povedať, že vo vnútri skrýva aj niečo, čo sa podobá na svedomie. Na opačnej strane ale stojí nekompromisný Hando, z ktorého ide poriadny strach a klobúk dole pred Russellom Croweom, ktorý ho takto bezchybne dokázal stvárniť. Ale nech si o neonacistoch myslíte čokoľvek, doležitý je v tomto prípade samotný film a tu naozaj možno hovoriť o kvalite. ()

Tjaden

Více než příběh o skinheadech mně to připadalo jako drama o lidech, kteří uvízli na šikmé ploše, ze které není cesty zpět a kteří musí zaručeně skončit špatně. Zaujal mě skvělý soundtrack (nejspíše od australské obdoby Orlíku) a celkem dobře zvládnuté bitky. Ten, koho zajímá tematika skinheads, tak ať raději sáhne po italském Teste rasate. ()

Seti

Nácky moc nemusim a tenhle film mojí náklannost k nim nijak nezvedl. Jako sonda mezi tyhle lidi solidní, jako film značně pokulhávající. Vyzdvihl bych hlavně moment v závěru, kdy "žluťáci" filmují tragédii na pláži a člověku se v hlavě honí myělenka, kteráže to rasa je nižší a méně civilizovaná. 2,5* ()

jondoe

Priemerny film o tom co som uz davno vedel. Ze skinheadi su len lossery a humusacky blbeckovia iba z maly mozockom a svoje komlexy su liecia na ludoch inej pleti alebo nabozenstva. Myslim ze tento film je nazornym prikladom ako takyto ludia ziju a ake zvratene maju idealy. Davam tri hviezdicky za vsetkych hercov ,pretoze hrali naozaj vyborne a kazdu ulohu som vsetkym uveril. Reziser si tak isto zasluzi pochvalu za jeho realisticky postoj. ()

!Borec!

Pouhá ukázka do života skinů, která postrádá větší myšlenky, možná stejně jako bezmyšlenkovité jednání samotných skinheadů. Bitky jsou tu ale výborné, realisticky surové až kolikrát zamrazí. Bohužel film nemá žádný vývoj postav ani situací, přitom našlápnuto má slušně. ()