Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Tyna31

Nemám nic proti stříkající krvi a tak nějak mi tenhle styl filmu nevadí, zasmála jsem se, ale stopáž je přece jen moc natažená a mě to v kině nudilo. Navíc mi zážitek z filmu zkazili dva kre*éni, kteří seděli za námi-celou dobu mleli a mleli a nezavřeli klapačku. I kdyby ale byly zticha a já si film užila bez jejich komentářů, hodnocení by se nezměnilo. ()

LordMysti

Příjemné překvapení. Nečekal jsem, že se někdo v "seriózním" filmu odváží takto prezentovat konec války, ale v kontextu celého filmu to prostě sedlo - a pořádně. Z kina jsem odcházel s mírným úsměvem a ještě celý večer se mi hlavou honily zápletky a scény z tohoto filmu. Mě se to prostě líbilo. ()

Panacek

Tarantino je zpátky v plný síle a vytírá si dějinami zadek zcela bez předsudků, což po všech těch rekonstrukcích pravdivých a jinak skutečných příběhů vážně potěší. Je snad první, kdo se dovede na 2.s.v. podívat z odstupu, jako jiní na dobu Ludvíka XIV.. Film jede jak namydlený blesk od začátku do konce a je dlouhý přesně jak má být. Krásně si pohrává s národnostními stereotypy, má napětí a při tom baví. Cenu za herecký výkon v hlavní nebo vedlejší roli si tu zaslouží kdekdo. Hezky se na to kouká a to se tam nesvlíkají žádný krasavice donaha (a snad nikde u Tarantina!). Kdo tohle dokáže? A navic je Tarantino snad jediný v Americe, kdo zná mayovky. ()

RajAthen

Tarantino je zpět ve výborné formě. Po poněkud slabém Autu zabijákovi, kde se to jen hemžilo až příliš vyprázdněnými rozhovory, zde již od první sekvence ukazuje, že jeho styl má stále šťávu. Film je opět zabydlen roztodivnými, leckdy polopříčetnými charaktery, které si však právě pro jejich chyby obvykle nelze jinak než oblíbit, včetně hlavního záporáka. Poněkud překvapivě je ve filmu i jisté poselství, i když toto berte s rezervou-je to pořád Tarantino, kdy ukazuje, že nelze vést dělicí čáru mezi "hodnými" a "zlými", tomu právě napomáhají dlouhé dialogy, které postavy zvláštním způsobem vykreslují. Nezapomenutelnou scénou je pak, kromě té první, výstup v restauraci, kde nic nevyjde podle plánu. Za mě skvělý film, který atakuje pozici Pulp fiction, na rozhodný soud si jej ale budu muset ještě párkrát "nastudovat", jelikož tarantinovky zrají jako víno. ()

zapalik

Báječná odreagovačka. Kill Bill mě dostal víc, ale i tohle je kolosální podívaná. Rozstřílený Hitler a famózní Brad Pitt, nadpozemský slizák Christoph Waltz, to jsou ve filmu třešničky na dortu! ()

D.Paulus

Výborný film. Nebýt doslova "přepáleného" závěru, který mě upozornil, že tento příběh je jen další Tarantinova "úchylárna" a ne na fiktivní příběh, který se odehrává na pozadí skutečných událostí. Některé pasáže filmu (obzvláště ty s Bradem Pittem) jsou pak naprosto geniální a já si u nich připomněl, jaké to je válet se v kině smíchy po zemi. ()

Kvasekus

Tarantino se vším všudy. Je pravda že to možná až někdy přehnal. Nemusel v tomhle filmu zase tak ortodoxně ukazovat svoje přednosti, ale jak jinak bychom toho kluka poznali? Prostě další perfektní stylová a vtipná záležitost. Navíc bych zde opět oxcelují herci, hlavně tedy Waltz, který mě během filmu úplně dostával do kolen a pochybuju, že to vůbec šlo zahrál lépe. Zdatně mu sekundují ostatní v čele s Diane a Bradem který si u mě vysloužil absolutorium za italštinu. Opět můžu Quentinovi jenom gratulovat. ()

SPDB

Nuda, neuvěřitelná nuda, tarantino mě sklamal a tenhle film měl sakra větší potenciál. Velké plus jsou herecké výkony ale jako celek to ve mně nezanechalo žádný pocit, a to je asi horží než kdyby mně pořádně nasral. Pár světlých okamžiků ale přijde mi to jako spletenec mnoha režisérových přání, které nedrží moc kompaktně. Tarantina mám rád a jen kvůli tomu dávám 3 hvězdičky. ()

IronFan

Pravidlo Quentinových filmů nám obvykle říká, že se máme usadit a užít si film. Já jsem si však nemohl pomoct a nějak jsem si to neužíval. Slíbená řežba mezi oddílem židů a německým vojskem se nějak nedostavoval. Bylo zde pár scén, ale čekal jsem spíše více partyzánských akcí, než hodiny rozhovorů. Na druhou stranu se mi z rozhovorů líbil ten úvodní. Ale akce se moc nedostavovala. To však nejde říct o historické nepřesnosti, která byla snad na každém rohu. Ano, je to Tarantino, ale snad by měl film mít i hlavu a patu, o co se film zdaleka vůbec nepokoušel. Vtípky se povedli, ale to bylo možná tak všechno, co by mohlo být lákadlem na opětovné shlédnutí. Možná to působí jako klišé, ale opravdu trailer nabudil hlavně na to, čeho bylo ve snímku velmi málo. ()

arajnoha

Skvělý film s hned na pohled jasnými prvky Quentin Tarantina, to že Brad Pitt je včele "parchantů" je ideální protože to k němu sedí. Quentitn dokáže vždy vytvořit perfektní masakr se skvělou zábavou. Také se mi líbily jednotlivé charaktery postav "parchantů". ()

MeaCulpa

Tarantino je zpátky a naplno ukazuje, že má neuvěřitelně nakoukáno (pocta snad co druhou scénu) a i režijně je pevný v kramflecích. S Tarantinem jsou spojeny hlavní klady i zápory filmu. Začněme klady tím největším je suverénně Hans Landa, který na sebe strhává pozornost každou sekundu na plátně a okouzlující Shosanna. Jejich scény a dialogy jsou tím nejlepším z celého filmu a ukazují proč se Tarantino považoval v 90. letech za nejnadanějšího režiséra i scénáristu. Největším šrámem na filmu jsou však titulní pancharti, kteří v kontrastu s vynikajícím Landou či nacistickým důstojníkem v baru působí jako nevzdělaná a tupá hovada s inteligencí na úrovni Jedličkova ústavu. Postavy panchartů jsou na úrovni naprosté karikatůry, čemuž velmi pomáhá také neustále lpění na Pittově jižanském přizvuku. Ostatní pancharti až na Eliho Rotha (hodně tlačený dopředu a velmi špatný) a Tila Schweigera (upozaděný a velmi dobrý) nestojí vůbec za zmínku a celkově k tak konverzačním filmu řeknou asi 10 vět. Pancharti jsou i přes přemrštěnou stopáž velmi dobrým filmem, který se opírá o pevnou rukou vysoustružené dialogy, dvě vynikající kapitoly (první a poslední) a několik perfektních postav. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že kdyby se film zkrátil a panchartům se dodal i lidštější rozměr film by se z sezónní hitovky stal dobovou klasikou 80% ()

Zahartof

Všichni, až na Landu mají hrozně málo prostoru, zvlášť Bastardi sami. Pitt nevýrazný, děj plochý, hudba mohla být lepší. Některé scény jsou samozřejmě vymazlené a potěší. Nelogičnosti zamrzí (opilí vojáci ve sklepě mají tak najednou po ruce pistole a přesnou mušku). Nejvíc mi asi vadilo to tak proklamované zabíjení nácků, ve kterém si Tarantino libuje - ne že bych měl rád nacisty, ale vraždit obyčejné vojáky ze zálohy a pak se nad tím usmívat, jako že je to skvělá věc...no, nevím. Kdyby alespoň vraždili gestapáky a SSáky. Tři hvězdy za vynikajícího Landu, Schweigera a Laurent. ()

Primavera

Som v príjemnom šoku! Obvykle humor s príchuťou Hitlera u mňa vyvoláva pocity na zvracanie. Reklama na kondómy s tématikou AIDS (Hitler) je masový vrah u mňa nepochodila. Tínejdžerky nebudú nosiť na rande kondómy s takou hnusnou kreatúrou ako je Hitler a tak sa to môže minúť účinkom. Tento film s poriadnou dávkou paródie a humoru na hitlerovskú tému ma však bavil! Waw! Nevadilo mi dokonca ani to, že história musela pri Tarantinovi zostať s otvorenými ústami. Tak som ostala aj ja pri záverečnej scéne. Aj ja sa chcem naučiť také žartovné kúsky s nožíkom! :-) ()

Alexandre

Tarantino je člověk, který mě snad nikdy nepřestane překvapovat. Ty jeho dialogy bych mohl hltat do nekonečna. Nyní přichází s dílem nazvaným Hanebný pancharti. Při jeho sledování jsem byl nadšený, překvapený a nad míru spokojený. Další umělecká originalita z dílny mistra Tarantina a u mě jeho nejlepší film, jaký zatím natočil. ()

whisker

Děj téměř žádný, ale strašně drsný, brutální scény a plno machrů (panchartů) na obrazovce. Quentin zase natáčel, plno vtipných hlášek a frajerských rozhovorů. No ... Pulp Fiction to není, ale film neztrácí na kvalitě. Musím uznat že zase jedna dost dobrá práce od tohoto chlapíka. Nejlepší scéna s Pittem a jeho italštinou, na to snad nezapomenu. ()

Chrizo

Nemastné, neslané a chvílemi doslova nudné. Tarantino už se okoukává neboť jeho filmy se liší snad jen v postavách a kostýmech. Je mi líto, ale poslouchat desítky minut dlouhé rozhovory s několika sekundovou pointou není můj šálek kávy. ()

Jindra99

Absolutní histrický nesmysl! Totálně nereálné scény! Neskutečně geniální dialogy, které ukazují, jak může být jazyk neskutečně krutá a mocná zbraň. Alespoň do té doby dokud nevytáhnete obří nůž. Zkuste to všechno spojit pod taktovkou Quentina Tarantina a dostanete skvělý film! Do TOP 3 Tarantinových filmů se podle mého stoprocentně vejde. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019