Rok 1662 je v Paříži poznamenán velkou bídou a nespokojeností lidu. Zatímco obyvatelé nemají co jíst, mladý král Ludvík XIV. pořádá ve Versailles okázalé slavnosti. Slavní mušketýři zestárli, ale to nic nemění na jejich bojovném duchu. Aramis našel novou cestu ve víře, Athos se těší ze svého syna Raoula, Porthos dál prohání pěkné dívky, přestože si stále stěžuje na neduhy a nepříjemnosti stáří, a d´Artagnan nadále věrně slouží králi. Aramis obdrží zprávu, aby se dostavil do zámku, kde ho král pověřuje tajným úkolem: protože jezuité štvou lid proti němu, má Aramis najít jejich vrchního představeného a zabít ho. Ludvík ovšem ani zdaleka netuší, že tímto představeným je právě Aramis. Athosův syn Raoul je zamilovaný do krásné Christine, která ale padla do oka také králi, jenž z ní chce učinit svou milenku. D´Artagnan varuje krále před nebezpečím, protože mezi lidem panuje velká nespokojenost, ale král nedbá, přestože brzy dojde k útoku na jeho osobu. D´Artagnan mu zachrání život. Athos se s překvapením dozvídá, že jeho syn stáhl žádost o přijetí k mušketýrům a nechal se naverbovat do války. Je zděšený, stejně jako Christine, oba vědí, že král ho do války poslal proto, aby ho oddělil od Christine; d´Artagnan ale slibuje, že s králem promluví a pokusí se zajistit Raoulovi bezpečí. Král se za to zaručí, ovšem slib nedodrží: Raoul je naopak poslán do útoku v první řadě a umírá. Porthos, pološílený žalem nad smrtí milovaného dítěte, přísahá pomstu a d´Artagnana obviňuje ze zrady. Král mezitím zve Christine do Versailles a učiní z ní svou milenku. Aramis se schází se svými přáteli mušketýry a pod tlakem posledních událostí navrhuje, aby krále vyměnili. Nikdo zatím netuší, oč se bude jednat, ale d´Artagnan přesto odmítá: svému králi bude sloužit dál. Mušketýři se rozcházejí. Aramis zavede své dva přátele do Bastily, kde je už šest let držen neznámý vězeň, který má na obličeji železnou masku. Když ji mušketýři sejmou, objeví tvář navlas podobnou Ludvíkově. Dozvědí se, že královna porodila dvojčata, ale ze strachu před případnými bratrskými rozmíškami a spory o trůn jednoho chlapce oddělili, vychovali na venkově a poté vsadili do vězení. Nyní hodlá Aramis, trýzněný výčitkami svědomí, protože o těchto skutečnostech věděl, a dokonce pomáhal chlapce ukrýt, násilnického Ludvíka vyměnit za jeho dvojče Philippa. Toho se lstí podaří dostat z vězeňské cely, kam mušketýři dopraví jakousi mrtvolu s maskou na tváři, kterou pod záminkou šíření moru zapálí. Nyní je třeba nešťastníka, který žil šest let pod maskou, naučit královským způsobům, čehož se mušketýři horlivě ujmou. K samotné výměně králů má dojít za tři neděle, během maškarního plesu, kde budou mít všichni účastníci masky. Christine teprve nyní dostává dopis od Raoula z fronty, a protože byl doručen do Versailles, pochopí, že její milý věděl o tom, co se stane po jeho smrti. Sžírají ji výčitky svědomí a králi řekne, že vždy milovala jen Raoula… (TV Prima)

elisinka

Od tohoto film jsem očekávala víc. Protože jsem velkou obdivovatelkou historie a doba Ludvíka XIV. mě velmi zajímá tak jsem se na to musela podívat. Ale už při prvním pohledu na Leonarda DiCapria který rozhodně nevykazuje žádnou majestátnost hodnou krále, se mé nadšení ztratilo. Bezpochyby jsou tu další skvělí herci, Depardieu, Irons ,Malkovich kteří ale podle mě v takovém filmu nemají co dělat a i tak bohužel celek nezachrání. ()

Chamyl

Historickou i Dumasovskou nepřesnost by bylo možné tvůrcům odpustit, ale přesto se jejich dílo nedokáže vyškrábat ani do průměrnosti. Velkolepé historické drama, které vzešlo z ruky Alexandre Dumase, se tak proměnilo v plytký příběh bez jakékoliv hloubky i výšky... Rádobyšokující pletky "každý s každým" a jejich odhalení v duchu nepodařené argentinské telenovely provází diváka celou předlouhou stopáží. Hvězdné obsazení je pouze třešničkou na nepovedeném dortu a jenom zvýrazňuje bezradnost scénáře, neboť ani velká herecká jména nedokážou tomuto dílu nijak pomoci. A ten závěr? Úlitba americkému popcornovému divákovi, který očekává, že každý příběh se všemi těmi úžasnými lidičkami přece musí skončit dobře. ()

_aandyy_

Nechápu tak nízké hodnocení... Možná proto, že jsem neviděla původní starší film, nebo prostě proto, že v tomhle filmu hráli snad všichni moji oblíbení herci. Tenhle příběh z doby Ludvíka XIV. mě naprosto fascinuje a dokonce mě přesvědčil k přečtení knížky Muž se železnou maskou od Johna Noonea, která se zabývá různými teoriemi, kdo vlastně ten muž v železné masce mohl být... Je to takový mysteriózní přežitek doby francouzského absolutismu... V knize až skoro detektivní zápletka. ()

biergof odpad!

Tyhle rémajky se točí, jen aby se zas nažralo pár megaherců a pak to taky tak vypadá. Tyhle rémejky stojí za prd! ()

Rodin

Jen herecké obsazení dělí film od absolutní kravské slátaniny. A hudba pochopitelně. Leo, nauč se, prosím, ještě alespoň jeden výraz v obličeji. Tohle fakt už nejde dál. ()

MRPitivier

Tři mušketýři byli vždy skvělou předlohou pro historické filmy! Bohužel tento snímek nevyužil předlohy a ani některé dobré herecké výkony a působivá hudba tento film nezachránili! ()

dj_kure

Líbivé prostředí, skvělí herci a fantastická hudba. Když jsem film viděl prvně, byl jsem nadšený. Byl jsem teda ještě smrad na začátku puberty, ale od té doby ho mám rád. Jednou za čas si ho pustím v TV rád. Chytlavý , zábavný pohádkový příběh, který mě vždycky bude bavit a připomínat ono období "no stress". 70% ()

Arsene

Aneb: Tři čtyři mušketýři po dvaceti letech. Ale tak proč ne. Oprášíte vybledlý plášť, na půdě vyštracháte potrhaný klobouk, z kupy sena vytáhnete rezivějící kord a starý dobrý mušketýr hlásí návrat z důchodu zpět do služby sladké Francii. Co na tom, že kondice již není, co bývala, jde tu přece o krále, lépe řečeno o dva krále. Scénář není kdovíjaký, Leo hraje tu arogantního a hýřivého Ludvíka, tu jeho dvojče, odsunuvšího, znovunalezeného a k moudrému panování cvičeného Filipa, stále však zůstává tím slaďouškem z parníku. Pánové Athos Malkovich, Aramis Irons a Porthos Depardieu však hrají své role důstojných mušketýrů v letech důstojně, se špetkou vtipu, sebereflexe a s nadhledem sobě vlastním. Je-li vám ke všemu 11, žerete mušketýry a televize Nova uvádí Muže se železnou maskou jako velkofilm, nemůže vás železňák nenadchnout. ()

HarqAlAda

Historické reálie nie som kompetentný posudzovať do absolútnych detailov, no aj mne neznalcovi pár vecí skoro vyklovalo oči. Bez ohľadu na celkový vyšumeniahodný zážitok, tento film vo mne prebudil záujem o DiCapria. Irons, Malkovich, Depardieu nasadili svoj vysoký štandard, ktorý film už nezachráni. A DiCaprio je skutočné slnko v tomto snímku. Každý ich výraz som im uveril - vážne nie sú dvaja? DiCaprio je dôvod prečo tento film zhliadnuť. ()

joelly01

Kdybych u toho nezehlila, tak bych to asi zodpadovala. Takhle jsem to protrpela a obcas se na to i soustredila. Zehleni Klenotovo kosili je vetsi pruda. ()

IvonaK

Velmi smutný film. Bylo až strhující že Jeremy Irons obětoval pro hodného Leonarda Dicapria nakonec svůj život. Ale skončilo to naštěstí dobře. Zlého Lea uvrhli do žaláře který teda dokázal být pěkně slizký a nastoupil jeho hodný bratr který vše urovnal tak, aby se měl lid dobře. ()

PaRi

Doufám, že Alexander Dumas chodí režiséra a scenáristu v jedné osobě strašit za toto zprznění svého díla! Jinak DiCaprio dostal oprávněně cenu Razzies za nejhorší kombinaci k vidění. ()

Aragorn

Tento film je zde na ČSFD podle mého názoru velmi podceňovaný, viděl jsem dost horších filmů, které měly vyšší hodnocení než tento. Film mě zaujal hereckým obsazením, vizuálem a zvláště úžasnou hudbou. Příběh sice není nic originálního, ale pro tento druh historického filmu bohatě stačí. Mně se film líbil a stojím si za tím. ()

maeb

To, že Hollywood dokáže sprznit klasiku, je všeobecně známé. Pokud je ještě hlavním představitelem DiCaprio, je tu už kolosální průser! Jediný klad vidím v relativně slušné hudbě a v pár ojedinělých vtipných momentech v podání skvělých herců Johna Malkoviche, Gérarda Depardieua a Gabriela Byrnea, které ovšem doteď nechápu... Proč se proboha nechali vtlačit do takovéle sračky?!? ()

Korbelka

je smutné, že tento film nezachránila ani výborná hudba ani skvělé herecké obsazení. Leonardo byl špatná volba pro francouzského krále, postrádá šarm a vcítění do Francie v 17. stol. a to že Kristine má být nejkrásnější dívkou, kterou Ludvík kdy viděl, tak mi přijde že královna matka Anna má více šarmu a krásy. ()

ondey

Tvůrcům filmu asi nikdy neodpustím myšlenku "Tří mušketýrů" po 25 letech. A navíc ještě namícháno s dalším příběhem... to není remake, to je rešmejd. V polovině přestane bavit, asi tak jako každý jiný průměrný film. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (více)