Rok 1662 je v Paříži poznamenán velkou bídou a nespokojeností lidu. Zatímco obyvatelé nemají co jíst, mladý král Ludvík XIV. pořádá ve Versailles okázalé slavnosti. Slavní mušketýři zestárli, ale to nic nemění na jejich bojovném duchu. Aramis našel novou cestu ve víře, Athos se těší ze svého syna Raoula, Porthos dál prohání pěkné dívky, přestože si stále stěžuje na neduhy a nepříjemnosti stáří, a d´Artagnan nadále věrně slouží králi. Aramis obdrží zprávu, aby se dostavil do zámku, kde ho král pověřuje tajným úkolem: protože jezuité štvou lid proti němu, má Aramis najít jejich vrchního představeného a zabít ho. Ludvík ovšem ani zdaleka netuší, že tímto představeným je právě Aramis. Athosův syn Raoul je zamilovaný do krásné Christine, která ale padla do oka také králi, jenž z ní chce učinit svou milenku. D´Artagnan varuje krále před nebezpečím, protože mezi lidem panuje velká nespokojenost, ale král nedbá, přestože brzy dojde k útoku na jeho osobu. D´Artagnan mu zachrání život. Athos se s překvapením dozvídá, že jeho syn stáhl žádost o přijetí k mušketýrům a nechal se naverbovat do války. Je zděšený, stejně jako Christine, oba vědí, že král ho do války poslal proto, aby ho oddělil od Christine; d´Artagnan ale slibuje, že s králem promluví a pokusí se zajistit Raoulovi bezpečí. Král se za to zaručí, ovšem slib nedodrží: Raoul je naopak poslán do útoku v první řadě a umírá. Porthos, pološílený žalem nad smrtí milovaného dítěte, přísahá pomstu a d´Artagnana obviňuje ze zrady. Král mezitím zve Christine do Versailles a učiní z ní svou milenku. Aramis se schází se svými přáteli mušketýry a pod tlakem posledních událostí navrhuje, aby krále vyměnili. Nikdo zatím netuší, oč se bude jednat, ale d´Artagnan přesto odmítá: svému králi bude sloužit dál. Mušketýři se rozcházejí. Aramis zavede své dva přátele do Bastily, kde je už šest let držen neznámý vězeň, který má na obličeji železnou masku. Když ji mušketýři sejmou, objeví tvář navlas podobnou Ludvíkově. Dozvědí se, že královna porodila dvojčata, ale ze strachu před případnými bratrskými rozmíškami a spory o trůn jednoho chlapce oddělili, vychovali na venkově a poté vsadili do vězení. Nyní hodlá Aramis, trýzněný výčitkami svědomí, protože o těchto skutečnostech věděl, a dokonce pomáhal chlapce ukrýt, násilnického Ludvíka vyměnit za jeho dvojče Philippa. Toho se lstí podaří dostat z vězeňské cely, kam mušketýři dopraví jakousi mrtvolu s maskou na tváři, kterou pod záminkou šíření moru zapálí. Nyní je třeba nešťastníka, který žil šest let pod maskou, naučit královským způsobům, čehož se mušketýři horlivě ujmou. K samotné výměně králů má dojít za tři neděle, během maškarního plesu, kde budou mít všichni účastníci masky. Christine teprve nyní dostává dopis od Raoula z fronty, a protože byl doručen do Versailles, pochopí, že její milý věděl o tom, co se stane po jeho smrti. Sžírají ji výčitky svědomí a králi řekne, že vždy milovala jen Raoula… (TV Prima)

Lennie

Přestože se Dumas musí obracet v hrobě, tento film mám ráda. Nebo spíš mi nevadí. Díky němu jsem začala mít ráda Dicapria už ve svých šesti letech (byl to asi vůbec první herec, o kterém jsem hrdě prohlašovala, že je můj oblíbený, ačkoli to časem opadlo), díky němu jsem poznala Tři mušketýry...proto se na něj dívám jako na pohádku :) ()

lolaloka

Tak toto bylo naprosto zbytečné. Di Caprio hrál jako oživlé dřevo...jakoby ani sám nechápal co a proč hraje, film není špatný jen díky němu, je špatný jako celek, od a-z ( vyjma hudby a kostýmů) Že by angláni chtěli naschvál prznit francouzskou legendu? Pokud ano, tak se to Randallovi W. povedlo na pět hvězdiček! ()

Nessos

Jedna hvězda za každého herce v hlavní roli. Ne, to byl žert. Přiznám se, že jsem původního Muže s maskou neviděl, takže nemůžu porovnávat. Ale tenhle Muž s maskou je vážně zdařilý. A nejde jenom o herce, i když každý, kdo se podívá na obsazení musí uznat, že líp už to snad ani obsadit nešlo. Nejsem náročný, co se týká historické autentičnosti a pravdivosti, takže nemůžu jinak, než 4*, protože to mělo všechno, co má (podle mě) historické drama mít. ()

inmax

Pan skladatel asi dost poslouchal Zimmerovu Skálu. Co na tom, že je film historicky mimo, na nedělní odpoledne slušná podívaná. Skvělý mladý DiCaprio v době, kdy ho ještě lidi nesnášeli za Titanic, dnes je to PAN herec. ()

Havala

Nesouhlasím s tím, že je to blbost a špatné herecké výkony jenom proto že někdo tam vidí diCapria dvakrát, beztak to maté ne z filmu ale z chlastu (aniž bych reagoval na současnou prohibici) :-) Film je natočen celkem dobře, je zábavný, napínavý, prostě jsem se dobře bavil. ()

Daryl.Dixon

Představte si, že vám někdo sevře hlavu do železné masky a zavře vás do temné, zatuchlé, vlhké kobky, kde budete kdovíjak dlouho, podle Voltaira až 40 let. Osobně bych si myslel, že po sejmutí masky budete bez vlasů a obličej budete mít samou deformaci, vřed, rozpadající se kůži se spoustou skvrn a nezhojených ran, díky kterým vás nikdo nepozná a zůstanete tak navždy neznámým vězněm, ale místo toho se z masky vyloupne DiCaprio s pletí jak dětská prdelka - tomu říkám slušná omlazovací kúra. ()

kubilov

Z historického hlediska hrozná ptákovina, ale zábavná! Film těží z Dumasovy slavné knihy Tři mušketýři po 30 letech, kterou si místy docela slušně poupravuje, ale pokud chce člověk oddechový film se skvělým obsazením, nad kterým nemusí přemýšlet, je Muž se železnou maskou naprosto ideální volba. Leonardo DiCaprio sice svou první rolí po Titanicu příliš nepřesvědčil, ale o žádný průser, jak se mnohde uvádí, také nejde. ()

johnsnow

Krásny a dojemný historický film. Super obsadenie, kostýmy aj akcia ktorej nebolo veľa ale o tom tento film ani nebol. Mne sa to páčilo a jediné čo ľutujem bolo to, že som ho videl až teraz. ()

AgnesDee

Dnes jsem to viděla poprvé po dost dlouhé době, ale líbí se mi to pořád stejně. I když jsem se tohoto filmu jako malá dost bála, nakonec jsem si ho dokázala oblíbit. Musím ocenit hudbu, která je už v mnoha komentářích oceňována, ale i kostýmy, které jsou taky dost dobré. Herecký výkon Leonarda DiCapria se mi taky nezdál špatný, dokonale přecházel z odporného a nemilosrdného Ludvíka na vystrašeného a milého Phillipa. Samozřejmě musím ocenit i ostatní herce, jako Depardieua a ostatní mušketýry, ale hlavně představitele d´Artagnana, který mi přišel i tehdy, i dnes velmi sympatický. I když měl pár dost divných chvilek s královnou, pořád patří mezi mé oblíbené představitele d´Artagnana. Ve výsledku až na konec a brečícího Leonarda, který oplakává někoho, koho znal zhruba dvě minuty, je to dobrý film. ()

freedom3112

Píšou, že legenda má pravdivé jádro. To mě vždycky vzrušuje. Kdo ví, jak to všechno bylo, a co když to bylo opravdu tak? Manžel mi říká : ,,Prosím tě, jak se můžeš na to koukat" ! To je ono, co chlapi řeší, příliš velká slaďárna !! Ale co to hrdinství, rovná záda a čest? Odvaha muže říci muži, že je mu drahý? Tak to řešíme zase my ženy. Vím, že mnoho z komentářů řeší i jak to sedí s historii, no vždyť je to pohádka :-) Nechme někdy srdce otevřené, láska musí někudy proudit :) Pane jo!! To jsem se zase rozněžnila ))) ()

subic

Zfilmovaná poslední částí trilogie Tři mušketýři ještě po deseti letech je podle podle ten nejvíc mušketýrovský film. Ono mu vlastně nic nechybí, exteriéry, interiéry a kostýmy super, je výborně obsazený a zahraný, snad jen ten 24iletý DiCaprio (a to už měl za sebou Titanic) je takový prkenný. Ptám se sám sebe, proč tomu vlastně nedám 5 frček??? ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 33%, Audience Score - 55% | FDb.cz - 72.1% | Dostali jsem to co jsme čekali. Vesměs nezajímavý béčkový historický film s hrozným scénářem a též hrozným Leem (to krátké období po Titanicu bylo fakt otřesné!), který svou dvoj-roli naprosto nezvládl. Ostatní z obsazení jsou vesměs průměrní a též ničím nezaujmou. Navíc se to občas dost táhne, i když to v druhé polovině jisté "grády" alespoň chytí, stále to je pouze v lepším průměru. K tomu je to celé hrozně očekávané klišé a konec.....jako vždy potřebuje svého "hrdinu":-) 55% Alespoň hudba byla celkem dobrá. ()

yntelygent

Podla hodnoteni to vyzera na prepadak,co ale urcite nie je...vdacna latka o tajuplnom vaznovi zamestnava hladacov konspiracii aj serioznych historikov uz desatrocia,a to aj bez toho,aby ho zviditelnil slavny A.Dumas.Ma to sice obcas aj slabe stranky,ale ked ma film na seba zarobit ,ina cesta nie je.Chcel by som vidiet surrealistickych odbornikov a znalcov filmoveho umenia na CSFD,ako by dokazali hviezdne obsadit film,dali mu kvalitny soundrack a este aby to pochopili (a boli ochotni za to zaplatit) miliony divakov....ja si myslim,ze to je lepsi priemer...nieco ako v autach vyssia stredna trieda...zvlast ked si pomyslime ,ze americania uz dokazali omnoho horsie zhovaditt europske dejiny,tuto je to uplne v pohode,ani znalec dejin nemoze mat tentoraz velke vyhrady....medzi 3 a 4 hvezdy. ()

Pitryx

Velmi těžké hodnotit. Už proto že je to šesté zfilmování, které jsem ve dvou týdnech viděl. Znám tedy všechny snímky mimo toho, co se natáčel ve stejném roce jako tento. Co však tady k tomu dodat? Jsou zde skvělí herci až na výjimku obou ženských postav. Výprava a kostýmy super. Skvělá kamera, a ještě lepší hudba. Podle toho by tedy měl snímek ode mne dostat plný počet. Ale nedostane. Nevadilo mi trochu jiné pojetí, naopak. Bylo dobře že autor scénáře naprosto vynechal politiku, která ve všech předchozích filmech je. To bylo jen ku prospěchu věci, že však vynechal některé dějové souvislosti mne dost mrzelo. Překvapila mne nepřítomnost jakéhokoli přímého nepřítele, jako třeba Mazarina, nebo Fouqueta. Jejich vliv převzal král sám. K jeho představiteli se vyjadřovat nebudu, fanynky zcela jistě padaly ze židlí, sotva jej spatřily. Nu, další rozbor je zbytečný a nechám filmu sedmdesát bodů. A ještě slůvko závěrem za všemi filmy. Kdysi pradávno jsem četl knihu pojmenovanou „Tři mušketýři znovu po dvaceti letech, aneb vikomt de Bragelonne a kněžna du Valier“. Pamatuji si jen tolik, že mne vůbec nebavila a ani jsem ji asi nedočetl do konce. To zde uvádím jen proto, že nemohu porovnat, jak se jednotlivé filmy přiblížily knize. ()

ostravak30

Z historického hlediska je to celé pochopitelně nesmysl. Hlavně ta část s výměnou krále přímo v zámku. Ale je třeba si říct, že přesně takové příběhy Hollywood umí a tvoří. Hlavně proto, že je diváci chtějí vidět. Možná mohl být film kratší a kdyby jej točili evropané, pravděpodobně by měl komornější průběh. Američtí filmaři z něj ale udělali přesně to, co umí jen v USA - velkofilm. Strhující s množstvím patosu, ale přesto koukatelným. Hlavně Leonardo DiCpario je opravdu dobrý herec. Není to ten klasický produkt Hollywoodské školy, který září převážně svým vzhledem, ale vyznačuje se poctivým herectvím, což je zde znát. On sice dostal Zlatou malinu, ale přesto si myslím, že dvojčata stvárnil výborně. Leč patosu se tvůrci fakt nevyhnuli. Ubralo jim to u mě hvězdu. Nejvýrazněji je to vidět na konci filmu ve chvíli, kdy mušketýři běží vstříc svým pronásledovatelům, kteří na ně střílí. Trefí jen jednoho - D'Artagnana. I svou stopáží a celkovým pojetím, kdy je snímek trochu zbytečně natahován, se stává klasickou velkofilmovou a velkopříběhovou záležitostí tak, jak to umí jen američani, chvílemi je to na škodu, chvílemi ne. Třeba u kostýmů to divák ocení. A pak hlavně u obsazení. Menší produkce by si nemohla dovolit narvat do jednoho filmu tolik hvězd. A že jim to spolu ladí. Ostatní verze jsem neviděl. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (více)