gogos

Jako čtvrtý díl to není vůbec špatné. Opět to přineslo mnohá překvapení. Při některých scénách se člověk i zasměje. Sice to není již tak působivé jako první dva díly, ale stále je to více než dobré... ()

blackrain

Nebylo to úplně ono. Předchozí filmy byly o poznání lepší. Naklonovat Sigourney Weaver vůbec neměli. Mělo zůstat u trojky. Přijde mi, že se snažili jen něco z legendy vykřesat. ()

Bat55

Síce je Alien: Resurrection z celej série najslabší, ale aj tak stále obstojný. Na 5* film jednoducho nemá, s fantastickou jednotkou a vymakanou dvojkou sa to snáď ani nedá porovnávať, ale aj tak, aj cez všetky tieto nedostatky, som si vždy štvrtý diel votreleckej série užil. Sigourney Weaver už síce zostarla, ale jednoducho je excelentná herečka. V jednotke bola nenápadná, v dvojke bola akčná hrdinka, v trojke sa opäť s votrelcom "srala" a vo štvorke ich opäť, rovnako ako v dvojke, likviduje ako na bežiacom páse. Winona Ryder potom už len pridala do filmu viac ženskosti, čo do votreleckej ságy, nepatrí. A Ron Perlman, tak toho od srdca milujem. To je jednoducho týpek a to všade, ten sklamať neumí (až na Kráľovskú Gardu). A ten záver? Ten zneuctil všetko skvelé, čo sa dá na tejto sérii nájsť (a verte, je toho veľa, jednotka a dvojka-celá). Inak,na atmosfére uberá aj fakt, že Votrelci sú už viacej digitálny a film už nie je to, čo predstavovala jednotka alebo dvojka. Ale aj tak slušné akčné sci-fi dielko. /75%/ ()

topi

Perfektní pokračování skvělé série!! Výborně herecky obsazené, všichni herci hrají výborně a mají svoje charisma. Vetřelci jsou démoničtí, včetně závěrečné zmutované potvory! Nádhera!! Nenudil jsem se ani chvíli a jednou za čas si čtvrtý díl velice rád dopřávám. ()

suicide

Kupodivu musím říct, že čtverka slavné série o vetřelci mi sedla lépe než třetí díl v pořadí od Finchera. Možná to bylo tím, že se v Ripleyové snoubila jednak ta "chladnokrevně hysterická" Ripleyová, jak jí máme rádi, s exotickou vetřelčí tvrdostí, zákeřností a cizorodostí. Ripleyová byla pak více tichá, ale také více zajímavá - vše se již netočilo jenom kolem ní. Ve Vetřelcích vždycky mluvím o Ripleyové, protože ty filmy jsou vždycky o ní. O ní a o Vetřelci. Protože ve čtyřce je Vetřelec i v ní, musí ustoupit do pozadí, odkud je ovšem mnohem zajímavější, taková Ripleyová mě baví. ()

Hadža

Jiste ze i vetrelci sklouzavaji do nizsich sfer,presto jsem rad za kazdy dalsi kousek a bavil jsem se opet perfektne.Jen je treba mit na pameti ze vysoka latka nejde udrzet do nekonecna! ()

Damiel

60 % - Toto už s napětím a hororovostí původního Vetřelce mnoho společného nemělo, navíc závěr byl podle mě úplně mimo mísu, ale pořád se na to docela dobře koukalo. Jiné čtyřky jsou na tom mnohem hůř. ()

stration

Přiznám se, měl jsem trochu obavy, jak toto dopadne. Dopadlo to dobře. Jeunet se nesnaží kopírovat žádného z předchozích režisérských géniů téhle série. Jde svou cestou a myslím, že byla snad jediná správná, aby si na této kultovní lahůdce nevylámal zuby. ()

MATADOR

Vetřelec 4 jde svou vlastní cestou, a také to ve výsledku je vidět. Fantasmagorická podívaná, která už opravdu jen mele z posledního, ne-li z ničeho. Sigourney Weaver nám tak nějak "obživla" a stává se z ní neohrožená hrdinka (ne jako v předchozích dílech). Popravdě nemá ani žádnou práci a tak jenom chodí po vesmírné lodi s partou nabušenců a občas pronese nějakou chytrou prupovídku. Zkrátka už to není to, co bylo v předchozích dílech. Co bylo ale nejhorší, byl nějaký prapodivný mutant vetřelce, na konci, ty jeho psí oči byly opravdu kouzelné, ale co to má sakra dělat ve Vetřelci, který si vždy potrpěl na hutnou atmosféru?! Samozřejmě, že nic! Vetřelec počtvrté a nejhůře. ()

Helo

Já nevím, sice to bylo chvílemi i zajímavé, ale přišlo mi to už divné, přeplácané... ždímačka prostě. Uvidíme, třeba až to někdy uvidím na podruhé, tak mě to chytne více. ()

Aiax

Nejprve fňukání - ani čtvrtý Vetřelec celou sérii neinovuje nijak převratně, u trojky jsem si na to hodně stěžoval, ale po čtyřce už jsem se smířil s tím, že tohle je prostě "franchise", jak se v komentářích na DVD častokrát opakuje, a každý vetřelecký film holt musí obsahovat jisté propriety, které diváci a hlavně manažeři Foxu očekávají (pak ať se ale ani jedni nediví, že každé další pokračování je méně a méně "strašidelné" a "tajemné"). Jmenujme například stále stejné vyčpělé lekačky, které už nikoho nevylekají, typické chodby, v nichž se Vetřelci pokaždé náramně vyřádí, především při lezení nad a pod nimi a stahování obětí dolů či jejich vytahování nahoru, postupné vyvražďování atakdále atakpodobně. Poněkud neuvěřitelný je také samotný námět, respektive jeho zpracování - lidstvo po 200 letech vypadá a jedná stále stejně, chápu, že imaginace diváků tohoto typu filmů nemůže být vystavována příliš velké zkoušce, ale aspoň špetka nějaké větší futurističnosti by se hodila. A nakonec triky - ještě u trojky by se dal fakt, že efekty se příliš neliší od jedničky, pochopit, doba počítačových animací teprve začínala, ale v roce 1997 už animatronika a loutky, jakkoli vypiplané, působí poněkud úsměvně. A vetřelčí dítě je pak zlatý hřeb komičnosti a jen sečítává a podtrhuje neoddiskutovatelný fakt, že čtyřka už není strašidelná ani co by se za Ripleyin zmutovaný nehet vlezlo, a nejspíš se o to ani nesnaží. Sympatický mi naopak přišel osobitý francouzský jeunetovský přístup, který, jak v bonusovém dokumentu kdosi poznamenal, dodal čtyřce nádech intimnosti, až erotičnosti, scény, kdy se na začátku Ripley souká z toho kokonu, nebo když ji jeden z Vetřelců nese do hnízda, jsou téměř umělecké a právě kvůli nim u mně Jeunetův film vítězí nad tím chladným, šedivým, nevýrazným Fincherovým. Nepovedenou animatroniku do jisté míry kompenzuje nádherná vizuálnost, nejlepší těsně po jedničce (hlavně nepovedené klony, podvodní scény, sexy nasvícení atd.). A závěr - pro příště, pokud bude nějaké příště, už nechci (a většina ostatních mi podle křivky tržeb dává za pravdu) žádný klon jedničky, tentokrát už to chce opravdu, ale opravdu něco nového, už ne temné ocelové chodby, už ne postupné vyvražďování, už ne snaha vyděsit, tentokrát už to vážně chce konečně se vypravit na planetu Vetřelců a pokusit se sérii uzavřít velkolepě, v duchu klasické science fiction, možná znovu se Scottem, Gigerem a "velkým", dospělým námětem s uvěřitelnou vetřelčí teorií všeho. V opačném případě budou po pětce fandové znovu naříkat, že Vetřelci už nejsou tajemní a strašidelní jako bývali. ()

FilmFan24

Jiné než předešlé filmy vetřelčí série s pár kulervoucími scénami, ale v konečném výsledku nejhorší i když ne zas tak špatný. ()

Hamaradža

Tento diel som v detstve videl pravdepodobne najviac krát, vzhľadom k tomu, že ho môj strýko mal nahratý na VHS-ke. Bolo mi však samozrejme treba oživiť si ho. Štvorka oproti trojke síce zaostáva v bezútešnej atmosfére, no vynahradzuje to bohatým, košatým a rýchlym dejom, v ktorom síce nie všetko dava úplne zmysel, no nevadí to, minúty odsýpajú veľmi príjemne, scénografia je úžasná (na Cronenberga pripomínajúce rôznorodé mutácie som sa nemohol vynadívať), alieni po trojke konečne vyzerajú ako alieni a postavám divák fandí. Celkovo veľmi slušná zábava, cítiť v nej Whedonov "nehĺbavý" scenár. Že je neporovnateľná s kultovými prvými dvoma dielmi sa nemusíme ani baviť. ()

Vědma

Tohle vážně nebylo zapotřebí. Bylo zde víc hnusu než jsem ochotna tolerovat. Snad bych dala i tři hvězdičky za tu super bandu vesmírných pirátů a za Rona Perlmana, ale vetřelčí sága by se neměla zvrhnout v parodii, k čemuž se ke konci fakt schylovalo. ()

Aleee89

Ano, čtyřka už původním třem filmům moc nestíhá. Ty první tři ji v pomyslném závodu unikají. Ale dívat se na to dá pořád, to zase ano. Akorát už nevědí coby, tak Ripleyovou prostě oživí. Neříkám, že je to špatný nápad, ale musí se za každou cenu pořád dokola točit dvojky, trojky, čtyřky...? Sigourney je zase skvělá, dobrá je i Winona, ale další film ať už prosím netočí. ()

d-fens

myslím že v celku dôstojné zakončenie "kvadrilógie".... na podobný štýl výpravy, kulís a celkovej vizuálnej stránky je Jeunet ako stavaný.... zvrat v podobe Ripleyovej ako klonovaného poločloveka-polonetvora je myslím si ako stvorený pre záver takejto ságy... a aj Winona ako až "neľudsky" krásna je myslím si vybraná do svojej role veľmi dobre a pohľad na ňu je pre mňa vždy radosťou.... a dojímavé scény (veď sa zase nehrajme že nás dojme iba Tarkovskij) v podobe Ripleyovej-klona ocitnúc sa zoči voči svojej zmrzačenej predchodkyni, alebo Ripleyovej ako "matky" nového netvora, keď v záujme tej "ľudskej časti" zo svojho geneticky zdeformovaného JA sa musí pozerať na vskutku dojímavý, trúchlivo prosebný, nechápavý pohľad svojho "syna".... ale už sa tu rozplývam dosť.... v podstate som tomu chcel dať také 3*, ale potom mi zoči-voči ostatným hodnoteniam prišlu filmu ľúto, a vytiahol som to na mojich 70% ()

Petroff

Nejkrásnější androidka všech dob... i když - sakra, co Rachel v Blade Runnerovi? Hmm, kašlu na ní... Winona Ryder je lepší lízátko. Každopádně je skoro k neuvěření, že už je to 14 let... Byl jsem na tom v kině Morava (listopad 1998), a jeden můj vypečenej kamarád mi po něm, při courání domovskou čtvrtí, podal dýmku, nacpanou zelenou hmotou... Nastalo první nepříjemný vyhulení se v životě. Viděl a slyšel jsem trhaně, měl jsem pocit, že trhaně i chodím. No, a dodnes žiju ... Ze spousty "běžných" scén se mi tu staly jakési malé kultovní, protože jsem to viděl nejednou... - a co nemůžu a nechci přecházet - jde přece o VETŘELCE! ()

fmash

Jeunet = bizarnost. V rámci vetřelčí série diskutabilní spojení, ve kterém mi přemíra klišé volně přecházejících v symboly a naopak symbolů přecházejících v klišé nepůsobila dostatek potěšení toho druhu, jaký od podobných filmů očekávám. Třetí hvězda hlavně za Perlmanova srandistu a za absurdní závěr. ()