Ryuuhei

Po druhém zhlédnutí přehodnocuju svůj předešlý názor. Stále si myslím, že samotné „Vzkříšení“ bylo tou nejzbytečnější a nejnelogičtější pitomostí celého filmu. Nicméně kromě toho musím říct, že si to své tempo drželo, byla to zábava, charismatická skupinka hlavních postav se vesměs povedla a dokázalo to i zajímavě překvapit. Samozřejmě, své mouchy to má, respektive celé je to jedna taková moucha, ale pořád mnohem lepší, než celý původní první díl, či pokus o vzkříšení tématu alias zprzněný Prometheus. 65% ()

Lachtaan

Prakticky stejně nesmyslné protahování jako v předchozí části. Užil jsem si ovšem přítomnost mé oblíbené Winony Ryder. Ale radši bych si s velkým odporem pustil znovu zrovna tenhle film než dvojku nebo Covenanta. ()

Raven0

Hodně průměrný díl. Rozhodně nejhorší z celé série... Napětí se kamsi ztratilo a přibylo mnoho hloupostí. Např. cvičení vojáci umírají jako na běžícím pásu, zatímco maník na vozíčku si to vesele projíždí celou lodí, o srandovním něco kříženci vetřelce ani nemluvě. A Ripleyová? Místo krve kyselina? Ehm, to je už trošku moc... Bohužel nejsem z Ameriky abych tomu uvěřil a bavil jsem se u toho. Ostuda. ()

BS

Dvojka je pro mě jeden z nejlepších filmů, čtyřka bohužel ne, vidím to na tři, ale za tu krásnou architekturu lodi dávám o jednu víc. To je hezká hra s čísly, že? ()

lennyd

Ač už si Ellen Ripleyová (Sigourney Weaver) myslela, že bude mít klid (nechat se rozpustit v roztaveném olovu většinou klid přinese), Společnost (a Jean-Pierre Jeunet) měli jiný názor. Z jejího (a vetřelčího) DNA je naklonována nová bytost, ze které, jak Společnost doufá, bude ta nejlepší biologická zbraň na obranu měst. Jenže vetřelec se nedá jen tak jednoduše přesvědčit ke spolupráci, a vědce na kosmické lodi (+ posádku jedné transportní kocábky) si dá tak maximálně ke snídani. Ale stále je zde samotná Ripleyová, která si stále pamatuje, co jí vetřelci udělali ... Kdyby přišel tento film sám o sobě, bez předchozích tří dílů, tak jsem nadšen a neváhám nad maximálním hodnocením. Bohužel, takhle divák musí srovnávat, a čtvrtý vetřelec je opravdu ten nejslabší. Sice mu Jean-Pierre Jeunet vtiskl zase trochu jinou tvář než předchozí režiséři (tentokrát jde o čistokrevné hororové scifi), ale celkový dojem už tak dobrý není. Po vizuální stránce je film stejně hezký (případně ošklivý, záleží na vašem vztahu k vetřelcům) jako předchozí díly, po herecké stránce už to tak slavné není. Sigourney Weaver se tváří docela otráveně, melancholicky založený robot v podání Winony Ryder mi taky moc neseděl. Chtěl jsem napsat, že snad už nechají filmaři vetřelce odpočinout, ale nedávno jsem zahlédl nějakou zprávičku, že se chce vrátit ke svému dílu Ridley Scott a natočit prequel k celé sérii, tak jsem docela zvědav ! ()

Chris Masters

Nesdílím svůj názor s tímto hodnocením,myslím si že tento vetřelec by si zasloužil lepší ohodnocení.Třeba Ron Perlman se mi ke své roli hodil a jednoznačně ve své nejlepší postavě Sigourney Weaver.Vetřelec vzkříšení je můj oblíbený film a u mě má hodnocení 85%. ()

noriaki

Jean-Pierre Jeunet dodržel tradici a pojal čtyřku podle svého. Celý díl se nese ve zvláštním temně komiksovém duchu se spoustou nadhledu, ale i úchylného hnusu. A tak jako každý režisér, i on přidal vetřelčí rase další prvek. Scott přivedl na svět nelítostného lovce, Cameron z něj udělal vojáka mimozemské civilizace, Fincher mu dal záludnost a poprvé ukázal že při jeho zrození je důležitá DNA hostitele. Jeunet tuto myšlenku rozvinul v celé své kráse. Odpověď na to jestli poslední verze není šlápnutím vedle, je na divákově vkusu. Za sebe můžu říct, že jsem byl spokojený. Film logicky drží pohromadě, pyšní se spoustou humoru a zdaleka nejkrásnější ženou celé série. Pro mě jasných pět hvězdiček. ()

Pavlínka9

Doufám, že už žádný "Vetřelec" nevznikne :D :D Tato "slátanina" pro mě byla úplných vrcholem :D Nespočet nelogičností, scény, které působily nadmíru neprofesionálně a z dílny režiséra začátečníka (který to umí o moc lépe) - už jsem se opravdu těšila až to všechno skončí a nezkazí mi to mou zažitou představu o tom, že Vetřelec je kultovní :) ()

pytlik...

Na rozdíl od předchozích dílů spíše karikatura, přecházející v závěru až v parodii. Neboť jak jinak se dívat na tu parádní výměnu vlastností mezi Riplejovou a vetřelčí matkou, kdy Riplejová vyfasuje vetřelčí sílu, mrštnost, pohotovost, agresivitu, a vetřelčí matka na oplátku získá lidskou, teda spíš ženskou... jak to jenom slušně říct? Pan prezident by to nazval hezky česky "pasy". To už i ten dědeček ve známé pohádce o tom, jak měnil zlato až ho vyměnil za jehlu, dopadl lépe. A těch veselých momentů tam bylo víc, když už tady takhle prozrazuju... třeba ten na první pohled obrýlený intelektuál, ve skutečnosti ovšem nezastavitelné monstrum, kterému po zásahu cca padesáti výstřely přesto zbyly síly, aby hlavního padoucha odpravil zcela nekonvenčním způsobem. A to už vůbec nemluvím o závěrečném vycucnutí geneticky modifikovaného vetřelce otvorem velikosti pětikoruny. Mimochodem, na vetřelčí královně bylo kromě "pasy" zajímavého i něco jiného... Byla po panence Marii druhou příslušnicí něžného pohlaví, která počala neposkvrněně, neboť v jejím okolí se žádný vhodný vetřelčí nabíječ nenacházel. ()

elanius

(19/2016) / Ťažká, veľmi ťažká úloha nadviazať na prvé tri diely. Takmer dokonalo sa to podarilo Fincherovi po dvoch, v prípade Resurrection sa ale o úspechu z pohľadu votrelčej trilógie nedá hovoriť. Tá myšlienka prerodu Ripleyovej by celkom aj mohla fungovať, bohužial ale tomuto nápadu nestíha scenár a atmosféra. Tažko povedať čo vlastne tretí diel je. Na akčný film je málo akčný a bez charizmy postáv dvojky. Scenár sa nevyrovná ani trojke a spojenie s atmosférickou a vizionárskou jednotkou neexistuje. Záver s divným votrelčím miminom je vyslovene na smiech. Hodnotím priemerom, pretože ako stand alone filmík by sme sa asi o Resurrection bavili vo viac pozitívnom duchu. (6/10) ()

Fleetguard

Je tomu už dvěstě let co Ripleová zemřela, ale to co nosila ve svém těle vědce přimělo k jejímu Vzkříšení! Na kosmické stanici daleko od země se vědci snaží vetřelce "ochočit" a aby toho nebylo málo "skřížit ho s člověkem". A něco obdobného by se dalo říct i o režisérovi J.P.Jeunetovi, který se odvážně pustil do již čtvrtého pokračování. A jak to dopadlo? Jistě už se nejedná o horor, ale o kultovní sci-fi (moment překvapení z prvního dílu už asi těžko někdo natočí). Přesto se dočkáme několika originálních kousků " je zajímavé sledovat boj s vetřelcem pod vodní hladinou" nebo osobní dilema Ripleové " jsem člověk, nebo vetřelec?" a nesmím ani zapomenout na dívku jménem Call, která nám připraví nejedno překvapení! ()

dANo

Vďaka Jeunetovi je aj ďalší votrelec zaujímavým pokračovaním... je to už ale úplné iná liga, ako boli predošlé časti. Potešilo ma aj herecké obsadenie. ;o) ()

LeG!oN

Teda na to, že jde už o čtvrý pokračování, je to hodně dobrý! Vetřelci už vypadaj opravdu krásně (viz. ta scéna jak je pronásledujou v zatopený kuchyni). Už to není takovëj horor jako předchozí díly, nicméně thrilller je to špičkovej. ()

Timak

Nejslabší díl z celé tetralogie, ale na oplátku scéna pod vodou je brilantní ! Dodatek: Je to opravdu šílenost. Ani se mi nechce věřit, že Whedon tohle napsal :/ A nezachrání to ani speciální edice. ()

Kubaso

Oproti VŠEM předchozím dílům neuvěřitelný sešup. Hnusné počítačové triky, trapný scénář, vetřelci ve vodě... Ale taky Winona Ryder a hlavně skvělá variace na profláklá zakončení prvních dvou filmů (vypuštění potvory do vesmíru). Mohlo to skončit i hůř... ()

Danny F.

Vzkříšení se celkem povedlo a dobře i navodilo atmosféru. Vzkříšení se nemůže rovnat prvním dvoum dílům, ale v moderním kabátku s pokusy klonování, jde o další výborný díl vetřelců s novými druhy. 95% ()