Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

De_Marko

Je to také pomalé, rozťahané, ale tá autonaháňačka bola dobrá, ten zvuk motorov...trocha mi to pripomenulo Drive. Dobrý Robert Vaughn. ()

MayB2

Líbí se mi ta stručnost dialogů, většina postav prostě jedná a nemusí žvanit proč a jak. Jediná ukecaná postava je Vaughnův politik a hned vám pěkně leze na nervy. A nejzásadnější větu podle mě pronese Cathy, takže Frank bude mít o čem přemýšlet – až teda dohoní toho lumpa. ()

Ekenc

Detektivka jako taková nic moc. Ale automobilovou honičku mustang vs. Dodbe Charger jsem si jako malej pouštěl pořád dokola. ()

arit

Žádné digitální triky a finty, jenom film. To, že je to pro mne pořád 100% film je generačbí záležitost. Steve patří mezi hereckou elitu, na které jsem já jako divák vyrůstal. Klasika bez záporných bodú. ()

Davis81

Tohle je luxus, SF konce 60. let, kouzlo tohoto města je tam cítit nejen v legendárních honičkách, dům kde McQueen bydlel je na Taylor Street, byl jsem u něj. ()

Whiterose

Slavná, vlastně spíše kultovní kriminálka z konce 60.let pyšnící se dokonalou atmosférou, líbivými lokacemi San Francisca, prvotřídním hereckým obsazením (kraluje mu bezchybný Steve McQueen) a "tou honičkou". Ano, Bullittův případ je legenda a z mého pohledu funguje divácky i po letech. Tempo vyprávění není nikterak závratné, ale herecky je to bomba. Pochopitelně, králem plátna je prostě Steve McQueen, ale jeho protivník, někdejší spolustatečný, Robert Vaughn je též brilantní, kluzký intrikán k pohledání. Ale ještě k McQueenovi - je zajímavé pozorovat, jak v 60.letech mohl být akční hrdina výrazově úsporný a fyzicky standardní, ale možná právě proto o tolik sympatičtější a uvěřitelnější než dnešní hory svalů a vzteku. Scéna se svačinkou v nemocnici je v tomto ohledu jasně vypovídající, řekne o hlavním hrdinovi a jeho povaze víc než stovka stříleček. A přijde mnohaminutová automobilová honička a my všichni pochopíme, že ten málomluvný polda je opravdový frajer. Kdo by zrovna při této scéně, kdy se nelítostně pronásledují automobilové legendy (Ford Mustag a Dodge Charger RT) úplně neroztál? Ať si škarohlídi říkají, co chtějí, tahle scéna je i po bezmála 50 letech neuvěřitelná. Já osobně ji sledovala s otevřenou pusou. Teď už taky vím, že nejkrásnější auta se dělala v USA 60.let. Jsem zapálený autíčkář, takže jsem moc ocenila, že parádníma kárama se Bullittův případ jenom hemží. A mimochodem, ani evropské Porsche 356 Bullittovy milé není k zahození. Závěr na letišti je rovněž velmi povedný kus filmařiny. A konec hovoří za vše. Bullittův pohled do zrcadla, kde spatří svou tvář drsného rutinéra. Dávám 4 hvězdy a tleskám legendě. ()

karmalat

Klasika, klasika, klasika......a Steve McQueen je opravdu nejlepsi ...a ikona. I kdyz film sam o sobe zase takovy unikatni neni. Ale z honicky aut pak cerpali asi vsichni ostatni se stejnym tematem. ()

Tucne.prasa odpad!

Film by sa mal volať "Bullshitt". To naozaj nemali tvorcovia v 1968 mozog? Mizerná réžia, hlúpy scenár, nepresvedčivé dialógy. Také vysoké hodnotenie je nepochopiteľné, predpokladám, že iba kvôli McQueenovi. Ale i ten tu hrá ako drevený panák. Toľko nezmyslov, čo v tomto filme je, by vystačilo na knihu. ()

Vestor

Tak jsem konečně uzřel toto slavné dílo. Asi není úplně fér hodnotit film z roku 68 dnešní optikou. Honička je fakt dobrá, dalo by to práci natočit i dnes, natož s tehdejší technikou. Příběh už trochu slabší - drsný polda sám rozplétá komplikovaný případ, hodí padouchy, odhání otravné soudní úředníky a ještě řeší existenciální dilema, jestli sám není tou špínou už moc nasáklý. ()

A_Shearer

Tenhle film patří k těm, co příliš rychle stárnou. Na tehdejší dobu legendární honička je přesně to, co dnes může vyloudit tak úsměv na tvář. Film s jednoduchou zápletkou tak může nabídnout jen charismatického McQueena a pozoruhodnou estetiku šedesátkového San Franciska. ()

Sejkorka

A hele, klasika klasik a já nemám komentář. U takového skvostu to snad není třeba. Vše podstatné je v zajímavostech. A oba hlavní protagonisty (SMcQ a JB) mám v oblíbených! ()

Edus

Bullittův případ je takový koncentrát, z kterého vytěžilo mnoho dalších filmů, z dnešního pohledu i oblíbenějších. Podívejte se na Nelítostný souboj: ve scéně na letišti najdete kus Bullitta; podívejte se na Osobního strážce: v hlavní postavě najdete kus Bullitta; a samozřejmě, automobilové honičky by se bez tohoto základního kamene neobešly. Bullitt sám se v podstatě projevuje jen akcí a velmi úspornými větami, jedinou rexlexi jeho života obstará jeho přítelkyně. Přesto nemám pocit,  že by ta postava byla prázdná; určitě jedna nejlepších McQueenových rolí. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)