Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

blackrain

V čem, že je vlastně to velké kouzlo, které v sobě skrývá tato kriminálka s jednoduchým scénářem. S ním si opravdu nikdo nedal žádnou práci. Hraje tu přece hlavní roli charismatický Steve McQueen ! a pak se tu taky vyskytuje zelený Ford Mustang, za jehož volant Steve usedal a proháněl se ulicemi San Francisca, samozřejmě bez použití kaskadéra. To byla pastva pro oči. Stevu McQueenovi tito drsní chlápci sedli parádně. ()

Dr. Hawkeye

Moc jsem se styděl, že jsem ten film zatím neviděl a ještě víc jsem se těšil, až zhlédnu. Následovalo ale těžké zklamání a ohromná nuda. Když mě opodál sedící žena s úsměvem naváděla "Nechceš se při tom filmu jít projít, ať se něco děje", chtěl jsem ji okřiknout, ale vyděsilo mě, že o tom skutečně přemýšlím. Možná to bylo náladou, ale film mě zcela minul. Takže dvě hvězdičky za podmračeného McQueena, ucházející automobilovou honičku (pardon, ale ani ta nedostála své pověsti) a taky za Jacqueline Bisset, škoda jen, že neměla moc co hrát... ()

MATADOR

Dnes již snad legendární kriminálka s úžasnou pronásledovačkou, avšak děj mi nic moc neříkal. Nejvíce potěší to, že je to poctivě natočeno a bez dublérů, což se dneska dá velmi těžko najít. ()

FilmFan24

Po všech stránkách průměrná americká kriminálka, která ale vyniká realistickým podáním práce policistů a hlavně je v ní Steve McQueen, který se v ulicích San Francisca prohání v legendárním autě Ford Mustang. A že při slavné automobilové honičce čtyřikrát mine VW brouka? Ať, je to jen film! P.S. Cha chá...Za takovou chybu ve střihu dostal střihač stejně Oscara. ()

Skip

Tenhle film je mnohými považován za klasiku. Nemohu si pomoct, ale nevidím na něm vůbec nic výjimečného. Jde spíš o podprůměrný snímek, co se týče obsahu i formy, jde o více méně nudný film s nevýraznými hereckými výkony, otravnou hudbou a ta často zmiňovaná automobilová honička také není nic extra, zvlášť s tím zeleným broukem, ale tohle faux pas už každý zná. ()

OG_Swifty

Docela mě to bavilo, ale po dokoukání filmu jsem vyčerpáním padnul na postel a usnul. Nejde o to, že by to byl špatný film - to ani náhodou. Ale byl strašně zbytečně nataženej, klidně to mohlo mít o půl hodiny kratší stopáž a vůbec nic by se nestalo. V první polovině filmu jsem si to tak nějak ještě neuvědomoval, ale pak jsem se na to zaměřil a jsou tam hrozně nesmyslný scény, který jsou dotažený úplně do konce - taxikář Bullitta někam odveze a my pak ještě sledujeme, jak taxikář jede zaparkovat a čekat na Bullitta. Nebo sledujeme faxování včetně výměny pásky. Anebo rolování letadla z ranveje na stojánku trvá pět minut. V půlce filmu je legendární honička bouráků, ale co se dělo pak, to zabilo jakýkoliv pocit vzrušení. ()

Hees

Nudný akčný film bez akcie? Na to treba hlavne Steva McQueena, ktorý sa tvári ako päť minút pred porážkou a celú túto tvár používa celý film. Na konci ešte pridáme pätnásť minútové pozeranie sa na lietadlá, aby ste sa náhodou nenudili. V strede filmu sa trocha ponaháňame v autách a s toho bude slepá ulička tohto filmu, lebo sa tým nič nedosiahne. Dobre to by sme mali ako tak výhrady k tomuto filmu. Film sa dá v pohode v pohodlí "domova" pozrieť a nezaškodilo by mu mierne osekanie. Poručík Bullit nie je zle napísaná postava a jeho osud, správanie sú zaujímavým spestrením tohto filmu (nie neodporujem si týmto s prvou vetou, tam som písal ako sa Steve tvári). Vzťah so ženou a všetko musí podriadiť práci a možno aj svoju osobnosť. Lenže na toto sa veľmi film nesústreďuje. Takže sledujeme mierne, ale fakt len mierne premyslenú krimi, kde je naozaj mierne, ale fakt mierne prekvapenie. Páčila sa mi hudba je taká ako môžme od takýchto filmov očakávať. Páčila sa mi atmosféra, ktorá ma mala uspať a potom sa malo niečo stať ... žiaľ to čo sa stalo ma nenaplnilo šťastím. ()

Martin741

Reziser Peter Yates /Ukradeny Diamant, Hlubina 1977, Garderobier/ natocil vybornu detektivku s modrookom /Steve McQueen - Great Escape, Sklenene peklo/ v hlavnej ulohe. Nerad pisem oslavne ody na herca, ale Steve si to zasluzil, hoci sa prvych 40 - 45 minut filmu dost vlecie a ma len slabe tempo. Preto sa treba na tychto 40 -45 minut obrnit trpezlivostou, ale potom uz nastupi kvalitna filmarina, Steve McQueen patra po zlocincovi na vlastnu past a potesia aj exteriery americkeho mesta 60. rokov. Okrem McQueena tu hrala aj vyborna Jacqueline Bissett /La Nuit Americaine/, bola proste vyborna. Na nu ako herecku uz ody spievam velmi rad, som bol ocareny jej hereckym vykonom. Vsimol som si aj Roberta Duvalla /Kmotr, Stalin 1992/. Celkovo ma film hodne volne tempo, pribeh nie je strhujuci, ale mne toto volne tempo vynimocne vyhovovalo. Autonahanacka je potom uz len osviezenim, ale potrebnym osviezenim. Najma preto, ze pocas autonahanacky nehra hudba a diviak ma moznost vychutnat si zvuk revucich motorov - od tohoto filmu mylujem autonahanacky a zvuk revucich motorov. 98 % ()

DrBuznička

There are good cops and there are bad cops. And then theres Bullshit - the dumm cop. Detektiv Bullit. Co to je sakra za postavu? Žádný hlášky, žere hotový mražený jídla a líbá jako nějakej zpomalenej důchodce. Během celého filmu nezjistí vůbec nic a co může tak jednoduše zvorá. Jeho výraz když odmítá se s někým bavit nepůsobí drsňácky ale dementně - nemám co říct udělám zlej kukuč a je to. To má být boj s byrokracií? Po shlédnutí filmu jsem si řekl že asi tak rok nechci vidět film se SteveMcQueenem. No a vůbec... Film samotný... Během dvou hodin se ve filmu zápletka neposune naprosto nikam jenom proto aby byla během posledních deseti minut filmu rozlousknuta. Scénář je strašlivej. Třeba jen momentky z Bullitova života. Desetiminutové scény jak Bullit nakupuje v obchodě zeleninu nebo jak poslouchá v klubu jazz a pak se usměje na nějakou buchtu. Opěvovaná automobilová honička eště ujde ale pseudoakční scéna na letišti? Nudnější akci jsem v životě neviděl. Ani nevím proč tomuhle filmu dávám dvě hvězdičky. Možná proto, že je to klasika, ale je to vůbec klasika? Jak něco takovýho může být klasika? Není to detektivka, není to akční film, není to psychologická sonda do života kriminálníků. Tenhle film je hovno. ()

shyster

Nejedná se o žádná kriminálku ve stylu C.Eastwooda, takže nečekejte, že Steve vezme do ruky nějaký kanón a vezme zákon do vlastních rukou. Celá krimi je velice odměřená a nevtáhne vás do děje. "Kultovní" honička je ikonická a San Francisco zde hraje velikou roli. Pokud vezmu v potaz, že je to klasická honička, žádný moderní klipový střih, tak bych spíše doporučil Vanishing Point. ()

WoWoW

Je to dobrá kriminálka. Tak těmito slovy bych to vystihnul a bez emocí přešel dál. Jenže o tomhle filmu jsem vždy slyšel jako o naprosté bombě. Steve McQueen je sice fajn, ale padouši jsou takový nijaký, vlastě jediné, co umí, je tvářit se zle. Navíc celý film je poněkud utahaný. A teď k tomu proč je Bullitův případ tak oslavován. Honička Forda Mustanga a Dodge Chargera. Možná je to vážně, co do realičnosti nejlepší, ale mám velké ale. Minimálně 3 tam minou zeleného VW Brouka a v jedné scéně se Charger určitě naboural do stojícíh aut. I po dokoukání Bullitova případu je moje nejoblíbenější honička v autech ve filmu Ronin. ()

starbrejkr

Ač má film rok narození 1968, je doslova typickou kriminálkou 70. let. A to kriminálkou rozhodně nadprůměrnou. Příběh sice neodsýpá nijak závratně rychle, ale dobová atmosféra San Francisca a výkony dvou ze Sedmi statečných (Robert Vaughn je král slizáků 60. - 70. let) dělají své. Byl jsem taky zvědav, co mi řekne legendární honička, ke které jsem se stavěl spíše skepticky, ale nakonec jsem byl dost překvapen. I v dnešní době válcuje bumbumbum šaškárny z Kobry 11 a krásné burácené motorů tady funguje líp než nadupaná muzika. Škoda jen, že akční finále na letišti trochu ztrácí grády a chybí moment překvapení - ač je jasné, jak to skončí, mohlo to být trochu napínavější. Přesto hodně silné tři hvězdičky.... ()

Topco

Skvelá filmová aura Steva McQueena a jedna z najstrhujúcejších automobilových "honičiek". Poctivá old-school kriminálka, ktorá však zostarla. ()

C0r0ner

Honička v autech (první ve filmu vůbec) byla vážně parádní, především proto, že si jí McQueen střihl sám. Zbytek téhle "legendární" detektivky však byl hodně nijaký a za celou dobu jsem si nevšiml jakéhokoli byť jen trochu zajímavého scénáře. Čekal jsem mnohem víc a dostal dost průměrný snímek bez něčeho výjimečného. 55% ()

sulimo

Čekala jsem hodně....a dostala jsem toho hodně ......málo, ale s přihlédnutím na rok výroby se jedná dost zdařilou záležitost, kterou ovšem docela snadno a nechtěně zapomenete.....a je mi to i líto. ()

pakobylka

Některé momenty už možná částečně ztratily svůj lesk a tudíž nemají tu správnou dávku adrenalinu - alespoň z pohledu přezíravého jedenadvacátého století, které je občas nemístně hrdé na svůj moderní a dynamický design. Dokonce ani legendární - a víceméně i nezbytná automobilová honička není tak napínavá a efektní jako v době svého vzniku ... ani při nejlepší vůli. Není divu, neboť v průběhu let se mnozí snažili ji napodobit - a pokud možno i přebít její atraktivní průběh. Ale v souhrnu je Bullitt i jeho případ se svým poctivým a čitelným stylem pořád silně nadprůměrnou záležitostí - a to nejenom díky nezpochybnitelnému charismatu Steva McQueena. ()

zette

Poctiva a napinava kriminalka, ktera se diky genialne natocene automobilove honicce stala nesmrtelnou. Skoda, ze ve filmu nebylo vice takovych akci. Klobouk dolu pred McQueenem, ktery nikdy nevyuzil sluzeb kaskaderu a i kdyz vezmu v potaz, ze by si kvuli nemu zastup zen "trhala rodidla", tak me z hereckeho hlediska nikdy moc nepresvedcil. ()

Juto

Je to návrat k starým, tvrdým kriminálnym filmom, ale ktoré tu boli moderné vďaka veľkým technickým pokrokom a McQueenovým tichým, antihrdinským postojom. Yatesov vynikajúci smer predstavuje plynulú, vždy sa pohybujúcu kameru. Všetci účinkujúci sú špičkoví. 7/10 ()

mortak

Pocta obyčejným poldům, kteří dělají svou práci navzdory kluzkým politikům. McQueen byl pro roli čestného chlapa od policie jako stvořený, Vaughn je senátorský odporný každým pohybem, jen ta linie s Bisset...Výkřiky typu jak můžeš žít v tom bahně už jsou na hraně uvěřitelnosti. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)