Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

choze

Solidní krimi s nemluvným, zatvrzelým McQueenem disponujícím Mustangem, jehož zvuk motoru a skřípání pneumatik si užijeme během slavné honičky ulicemi San Franciska, a krásnou Jacqueline Bisset. ()

Gilmour93

Buldok Bullitt. S překousaným vodítkem, zarputilý, houževnatý a pokud se jej na něco zeptáte, s největší pravděpodobností se odpovědi nedočkáte. A to přitom není pes.. Poctivost. To slovo s Yatesova filmu přímo sálá a pokud by vám snad začalo lézt na nervy ticho, počkejte si na legendární desetiminutovku burácení motorů Fordu Mustang a jednoho Dodge Charger, co má na kolech 6 poklic. Čtyřikrát zelený Brouk je asi taky moc, ale když máte tolik dobrých záběrů, je třeba je využít.. ()

genetique

Vkusne natočená kriminálka, ktorá dnes neponúka prakticky žiadny príbeh či pointu, nad ktorou by som žasol. Atmosférické pomalé tempo, klasická krimi zápletka, občas prekvapivo veľmi slušná hláška, dôveryhodne drsný McGueen a zaujímavé záverečné rozuzlenie. Príbeh postrádal napätie a rýchlejšie tempo, postava Steveovho Bullitta zas charizmatickejšie vystupovanie a osobnostné črty. Postvu jeho priateľky Cathy by som úplne vyškrtol. No a vlastne jediné, čo mi naozaj poriadne rozlepilo oči bola (oprávnene) slávna autonaháňačka, nad ktorou si museli diváci v tej dobe určite oči vyočiť a aj mne takmer vypadli oči z jamiek. A tak aspoň viem, odkiaľ sa vzala inšpirácia na moju obľúbenú hru z detstva 'Driver'. 70%. ()

JitkaCardova

V podstatě tu jde jen o ty dvě dlouhé honičky (jedna svým neotřelým způsobem dost pěkná v autech, byť místy zpětně i nechtěně komická, druhá ještě trochu vydřenější po letišti) a o podezřele jednoduchý Bullitův morální kodex v tom ošklivém světě padouchů a naivních milenek a politických kompromisů a zároveň od počátku i o jeho zpochybnění: neboť i Bullitt je svolný za zprávy od informátorů přímluv nad tresty pro různé zlodějíčky – a kde je pak hranice jeho kompromisů, když je sám omlacuje o hlavu Chalmersovi? Slibné počáteční náznaky, že Bullitt odhalí, že tu svoje vlastní pikle kul sám politik Chalmers (jediný věděl o úkrytu, sám vybíral hotelový pokoj, který se ukázal být pastí, atd.), mizí do ztracena jak pára nad hrncem a film pro svou prostou zápletku postrádá kloudné vysvětlení: proč byl tedy nepravý Ross v tom hotelovém pokoji a proč byl srozuměný se svým hlídáním policisty a proč odemkl vrahům ten pojistný řetěz? – ne že by ho navíc nemohli střelci vykopnout, když už vykopli dveře – a co skutečně věděl Rossův bratr? Scénář taky jaksi zapomene na postřeleného Bullitova kolegu, kterého opouštíme s šancemi padesát na padesát, a už se nedozvíme, jak dopadl. Chm. Připadá mi, že si sice hodně lidí všimlo, že film má až neřestně či nudně jednoduchou zápletku, ale možná jen jedna z mála, kdo si dal práci zaznamenat, že ji vlastně ani nedovede k žádnému vysvětlení... diváci se spokojí s poznáním, že hlídaný muž byl zaměněn, ale jaksi se nepotřebují dozvědět jak, proč a kým a jakou roli v tom Chalmers hrál, a stačí jim, že pro politika významný svědek skončí tak jako tak zabitý, takže tady jaksi hodně varchlatě vítězí policistův (kompromitovaný) morální kodex nad nejasnými a možná dobrými úmysly politika Chalmerse. Chm. Nebo mi logika věci unikla, ale zdá se mi to být na začátku až příliš jednoduché – a na konci až příliš zamotané a nedotažené. Tři hvězdy jsou možná přehnaně moc, ale zase ty honičky, byť ta letištní byla trochu prkenná a přihlouplá (uvědomují všechna stanoviště, aby zkontrolovala pasy, pak mobilizují ostrahu, ale padouch stejně pokaždé proklouzne, aniž by byl kdovíjak rafinovaný, ale budiž, možná je to povzdech, že policejní realita je taková pitomoučká) byly relativně chytlavé. Dvě a tři čtvrtě z nostalgie. *** Ale Peter Yates je nevyvážený režisér s širokým záběrem, a i když tenhle film rozcupuju, kupříkladu na křehkou, vzácnou, intimní krásu procesu sbližování Johna a Mary v podání Dustina Hoffmana a Mii Farrow v jeho režii nedám dopustit ani po osmnáctém shlédnutí. *~ ()

sud

Bullitův případ, to je pátrání na vlastní pěst po zločinci, který zavraždil důležitého svědka zločinu. Bullitův případ, to je slavná exceletní čtvrthodinová honička Fordu Mustang s Dodgem Chargerem v ulicích San Francisca bez hudby, pouze za zvuku motoru. Bullitův případ, to je herecký koncert dvou bývalých "statečných", Stevea McQueena a Roberta Vaughna a vylekaný půvab Jacqueline Bissetové. Bullitův případ, to je vynikající kriminálka ze staré školy. ()

Radko

Príbeh nič moc. Vyvažuje ho zvláštna atmosféra zakladajúca sa na obraze a úsporných dialógoch. Z detstva si pamätám autá plieskajúce o zem v strmých uliciach San Franciska, upretý pohľad nekompromisného detektíva, idúceho buldočou vytrvalosťou za spravodlivosťou. Dnes sa k tomu pridal obdiv nad nechutne povýšeneckým Robertom Vaughnom v úlohe ctižiadostivého, podľa osobnej potreby konajúceho politika. ()

castor

Šéfa zajímají výsledky, málomluvného poručíka Bullitta zase to, kdo pustil profesionální zabijáky k důležitému svědkovi. A diváka legendární honička, ve které hraje hlavní roli jeho Mustang GT Fastback. To okolo je taková zvláštně (nemyslím tím ale špatně) pojatá kriminálka, která jde spíš takovou tichou cestou a představuje neveselý policejní život. Uvítal bych rychlejší tempo, oceňuji naopak sympatickou ruční kameru. Jednoduše jsem ale čekal krapet víc. ()

ClintEastwood

Klasická kriminálka s jedinečným Stevem McQueenem a celou řadou dalších slavných herců ve vedlejších rolích (Robert Vaughn, Robert Duvall či Joanna Cassidy) - to je Bullitt. Ale žánrově podobné filmy, jako Drsný Harry či Magnum Force, jsou prostě lepší. Čágo. ()

Rogue

Nejlepší nenamachrovaná nedigitální honička, skvělé úvodní titulky, pumpovací Winchestrovka, vrah v nemocnici a finále na letišti. Ten film má všechno. Tichá poctivost. (a ať vypadám vzdělaně - film je založen na knihách Roberta L. Fishe) ()

gogo76

Stará klasika s mojim obľúbeným McQueenom. V dobe vzniku a ešte dlho po ňom uznávané krimi, s na tú dobu naozaj bravúrne zvládnutou automobilovou naháňačkou. Po druhom vzhliadnutí po rokoch musím uznať, že to čaro trošku vyprchalo a mnohé scény tento v podstate jednoduchý príbeh zbytočne naťahujú. Ale 100%-tný Steve McQueen zostal. Film 80%. ()

pepo

klasická krimi so stevenom mcqueenom.len mám pocit že keby film neobsahoval najslávnejšiu filmovú naháňačku upadol by rýchlo do zabudnutia ()

Xmilden

Ještě že máme v San Francisku starého dobrého Harryho Callahana, který by osazenstvo této nudné kriminálky s chutí vystřílel a ještě by použil nejednu ostřejší poznámku na účet pana řeziséra Yatese. Co tohle mělo znamenat? 78% je docela blbost, i když je možné že každý automaticky zvedná hodnocení filmu o 20% hodně slušnou automobilovou honičkou. Mimoto toho snímek zase tolik nenabízí a já se upřímně nemohl dočkat jeho konce. Měl jsem možná zbytečně velké oči, ale Bullitta si už znovu opravdu nepustím. 55% ()

Real Tom Hardy

"DON'T BE NAIVE, LIEUTENANT. WE BOTH KNOW HOW CAREERS ARE MADE. INTEGRITY IS SOMETHING YOU SELL THE PUBLIC." ------------ Legendárny 1968 Ford Mustang GT, svetoznáme strmé ulice nádherného San Francisca, charizmatický hlavný hrdina, príťažlivá atmosféra 60. rokov a jedna slávna automobilová naháňačka, ktorá vytrela zrak celému Hollywoodu? Takto sa dáva dokopy klasika. ()

lesumir

Bullitt je jak díl z nějakého kriminálního old schoolového seriálu. Za dvě hodiny se tam toho moc nestane a a ni automobilová honička to moc nespraví, kterou určitě nepovažuji za nějakou přelomovou. McQueen je dobrej, ale příběh i celá atmosféra s moc nevyčnívají. Slušný tři. ()

LiVentura

U tohoto filmu jsem měl chvílemi pocit, jakoby šlo snad i o dokument, ne o vymyšlený zahraný scénář, naprosto geniální pravdivá realita tehdejších Států... Výborně vypointováno, zahráno a stvořeno. ()

cheyene

Slušná akční krimi podívaná s charismatickým Steve McQueenem v hlavní roli. Bullittův případ má docela atmosféru, několik dobrých scén s dávkou napětí a hlavně pak výbornou automobilovou honičkou v ulicích San Francisca i okolí města a patrně nezapomenutelný závěr na letišti. ()

Fiftis

Dobre, nedá sa ako prvé nespomenúť úžasná scéna automobilovej naháňačky centrom San Francisca. Je to jedna z mojich najobľúbenejších filmových scén. I keď je pravda, že obsahuje aj chyby, v podobe opakujúcich sa záberov a preto viac krát vidíme napríklad zeleného chrobáka a po opakovanom pozeraní to kazí dojem. Ale pri prvom zhliadnutí som bol naozaj unesený. Aj vďaka skvele vybranej hudbe. Čo však nemôžem veľmi pochváliť je dej a nudnejšie pasáže. Film je ukážkou starej filmovej školy so všetkými svojimi kladmi i zápormi. Bullittov prípad si na nič nehrá, a len nám ukazuje ako má vyzerať pravá a nefalšovaná kriminálka. Len čo ma veľmi mrzí na tomto snímku, je scenár. Je síce pravda že McQueen hral policajta ktorý toho veľa nenahovoril, ale keď niečo povedal tak to bola perla a nielen on ale všetci. Všetky dialógy a rozhovory boli nemastné neslané, vlastne by sa dalo povedať že veľmi suché a len vďaka tomu dávam menej než by som čakal. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)