Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

luka4615

Sluncem zalité San Francisco, gradující jazzový soundtrack a atraktivní příběhové podhoubí, jež vykrystalizuje v tu nejúžasnější a nejdynamičtější automobilovou honičku všech dob. Právě tím vším je pro mě snímek Bullitt režiséra Petera Yatese, který se rovněž může pochlubit civilními hereckými výkony v čele se Stevem McQueenem či chytře napsaným scénářem bez hluchých míst. Tohle je zkrátka akční detektivka ze staré školy, k níž se budu vždy velmi rád vracet. A ano, bude to zejména kvůli té honičce, u níž místo hutného soundtracku posloucháte pouze krásně řvoucí motory V8 v autech Dodge Charger R/T 440 a Ford Mustang GT 390 Fastback. Výborná práce! „Come on, now. Don't be naive, Lieutenant. We both know how careers are made. Integrity is something you sell the public.“ ()

Sawy

Podle mě dost nedoceněné,spíš třetí vzadu za Drsným Harrym a Francouzskou spojkou,přitom mě se líbil srovnatelně s oběma jmenovanými snímky.Film nenudí,pořád se něco děje.Proslulá automobilová honička je skvostná,stejně jako atmosféra šedesátých let,výborný Steve McQueen v jedné ze svých nejlepších rolí,skvělý závěr na letišti a jako třešnička na dortu krásná Jacqueline Bisset.Nevím jak jiným,ale mě to ke spokojenosti bohatě stačí. 85 % ()

Shaqualyck

Přesně ten film, kde cítíte, jak se květinová 60. léta nenávratně lámou do syrových sedmdesátek. Nemluva McQueen je jako prototyp neoblomného poldy naprosto bezchybný. Navíc, kdo má rád HEAT od Michaela Manna, musí milovat závěrečnou scénu na letišti. ()

Caszidy

Steve McQueen nepotřebuje pro své role květnaté dialogy, nemusí vlastně říkat prakticky nic, on hraje očima. Málokdo má tak pronikavý a všeříkající pohled. Bullitt je přesně jeho role a do filmu se vložil i jako producent. Krásná Jacqueline Bisset v roli Cathy zde hraje jakési svědomí poručíka Bullitta, který tak zabředává do zločinné špíny a bahna kolem sebe, až se k němu pomalu stává netečným. Cathy je naopak praktikami podsvětí a zločinu nedotčena a když je s nimi konfrontována, je pro ní tento svět nepochopitelný. Kapitolou samou pro sebe je Robert Vaughn v roli úskočného senátora. Celou atmosféru té doby podtrhují tehdejší móda, Ford Mustang Franka Bullitta, Porsche Cathy a samotné San Francisco. ()

BoPo

Film o ktorom sa hovorí predovšetkým kvôli automobilovej naháňačke. Úprimne, mňa nejako neohúrila. Mňa skôr zaujalo pobehovanie medzi štartujúcimi lietadlami. Čo sa týka príbehu, tak na rok 1968 určite fajn, ale z dnešného pohľadu na úrovni epizódy priemerného krimi seriálu. Ešte v budúcnosti skúsim doplniť nejaké ďalšie chýbajúce kúsky do mozaiky s názvom Steve McQueen, ale Bullittův případ si svoju povesť rozhodne neobhájil. ()

bouncer

Nijak objevná krimi, zub času ji trochu ohlodal... ovšem svým způsobem je perfektní - třeba tím, že nepadne ani o jedno slovo víc než je nutné. V době hrdinů, kteří v kadenci slov předčí i kalašnikov, to je pohlazení na duši. Žádné zbytečné řeči, jen vše říkající záběry a dokonalé volby prostředí. Ano, automobilová honička beze slov a bez hudby na pozadí je tím nejlepším z filmu a ovlivnila vývoj v této oblasti jako žádná jiná. San Francisco, čistý zvuk motoru Mustangu 1968 a odletující poklice. To je TA automobilová honička. Bullitt je neosobní, ale zarputilý. Dotáhne to do konce, i kdyby při tom přišel o všechno. A hraje ho Steve McQueen. Good! ()

Terva

Takový ten klasický film, který táhl diváky té doby. I já jsem ho žral, leč až o několik let později. ()

Blofeld

Téměř bezchybná kriminálka se skvělými herci, ne-až-tak-za-vlasy-přitaženým dějem a parádní honičkou. A hudba Lala Shifrina je dokonalá. Jedna jediná výtka: přišlo mi, že v té honičce jednu dopravní situaci použili asi třikrát: kaskádovitá ulice, zprava bílý sporťák, zespoda zelený Brouk, a kolem toho jede Bullitt několikrát. Nebo se pletu? ()

corpsy

Budem trošku kritický. Film je sám o sebe priemernou kriminálkou s dobrou kamerou. Steve McQueen je takisto iba...Steve McQueen. A tá ´´bombastická´´, revolučná automobilová naháňačka, no...čakal som od nej viac. ()

liquido26

Kdyby se děj Bullitta odehrával kdekoliv jinde než v San Franciscu, dostal by jenom 3*. Nicméně prosluněný Frisco se svými kopečky, zálivem a hezkýma barákama je tak parádní místo, že se mi srdce tetelilo kdykoliv se děj přemístil do exteriéru. Nahoru to táhne ještě ona kultovní honička natočená tak parádně, že jsem měl pocit, že sedím s McQueenem v autě. Vlastně mě přišlo líto, že trvala jen takovou krátkou chvilku. Kdyby se ději věnovalo jenom prvních a posledních deset minut a zbývajících 90 mezi tím se kluci honili v auťácích z kopečku na kopeček, tak neváhám a dávám plný počet. ()

F.man

Tvrďácký sanfranciský policista Bullitt v podání legendárního Steva McQueena vyšetřující vraždu klíčového svědka, v poměrně dobré krimi ze staré školy. Nečekejte však žádné nervy drásající přestřelky a napínavé zjišťování pravdy, jak to známe dnes, ale spíše mravenčí a reálnou práci jednoho šikovného policisty. Zajímavých scén si ale taky pár užijete, v čele s automobilovou honičkou po kaskádových ulicích San Franciska, která patří k těm nejlepším, které kdy byly natočeny (a McQeen ji prosím točil zcela sám). Live motiv ale není ono „celostopážové“ napětí, které drží diváka a u filmu dnes, ale spíše umění hlavního hrdiny na vše přicházet. Proto možna divákům, můžou některé části Bullitta přijít nudné. Už ale jen díky perfektní honičky, charizmatickém McQueenovi či zajímavé kameře stojí Bullittův případ za vidění. Celkově za mě něco mezi třema a čtyřma (opět nevím kam se přiklonit) Look, Chalmers, let's understand each other... I don't like you. ()

Ozo

No tak, poručíku, nebuďte naivní. My oba dobře víme, jak se dělá kariéra. Celistvost je něco, co se dá prodat veřejnosti.“ „Prodávejte si co chcete, ale neprodávejte to dnes v noci.“ „Franku, všichni musíme dělat kompromisy.“ „Hovno! Vypadněte už sakra odsud. Hned!“ Perfektní film, kterému k dokonalosti chybí jen trochu svižnější tempo. Přesto mou pozornost získal dokonale a při mnoha scénách jsem napětím ani nedutal. Špička, na které se zub času rozhodně nepodepsal. ()

Laxik

V hlavních rolích Ford Mustang, Dodge Charger a Jacqueline Bisset. Tři nádherná křoví. Hlavní tahák filmu? Interakce prvních dvou hvězd, těch zářivějších. Ta honička fakt musí být legendární, zaslouží si to. No a pak už jen zamračený McQueen a banda černovlasých Taliánů, co vypadají jeden jako druhý. No a logika? Sice jsem moc nedával pozor, ale stejně jsem jí tam nenašel ani za mák. Stylovka pro styl, takové Sin City 60. let. Jen nudnější a blbější. ()

Vojcl

Pro mě spíš průměrná starší kriminálka s výborným McQueenem, ale za tu fantastickou automobilovou honičku ve dvou Fordech-Mustang musím dát ještě hvězdičku navíc. ()

fragre

Poctivě odvedený film. Samozřejmě je tu ta automobilová honička, kterou pak kdekdo kopíroval. Pro mne je jedním z největších kladů ta skutečnost, jak je ten film neukecaný. Zde si jeden uvědomí, co se v současných filmech zbytečně nažvaní, jak se zbytečně okecává každá scéna. Také velice civilní film. Ti dva zabijáci v autě vypadají ve svých konfekčních oblecích jako strejdové - žádní charizmatičtí vrazi, či vyšinuté nastajlované figury. Bez řečí dělají svou práci, bez řečí umírají. Třešinkou na dortu je krásná a mladá Žaklínka. ()

Tony.cs

Příběh ničím výjimečný. Klasická detektivka. Ale za parádní atmosféru, automobilovou honičku a coolového Steve McQueena. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)