Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

lamps

Výborná automobilová honička bohužel strčí zbytek filmu do kapsy. Nepomůže tomu ani zajímavá první půle oplývající specifickou atmosférou "šedesátkových" kriminálek, ani příjemné herecké osazenstvo. Od snímku s takovým věhlasem jsem čekal prostě víc, i když on ten věhlas získal asi hlavně kvůli té honičce... ()

sheen

San Francisco, Steve McQeen ve vrcholové formě, nezapomenutelná automobilová honička, co si přát více? ()

petaspur

Frank Bullitt se jednoho dne v jednom rozstříleném bytě rozhodl raději mlčet, než by vytruboval do světa, že dnešního dne po krátké přestřelce zemřel korunní svědek Ross, kterého měl Frank chránit do roztrhání těla. Frankovu detektivnímu čumáku se totiž leccos nepozdává a dobře si rozmyslí něco plácnout dříve, než se mu jednotlivé indicie složí v hlavě ve smysluplný celek. ()

Disk

Sice vynikající atmosféra a geniální automobilová honička, která právem patří mezi kanonické scény světové kinematografie, ale závěrečné vyznění vyšumělo do ztracena, což mi přišlo jako velká škoda. Asi už to nedokážu plně vnímat. ()

Cappuccino

Celkom slušná kriminálka, so špecifickou hudobnou stránkou, dobrou atmosférou, charizmatickým McQueenov a výbornou auto-naháňačkou. Bullitov prípad má ale taktiež príliš pomalý rozbeh, natiahnutý záver, žiadne špeciálne rozuzlenie a celkovo sa na ňom už podpísal zub času. Ale možno som len v danej chvíli nemal chuť na podobnú žánrovku.. kto vie. ()

Ruut

Ani zdaleka ne majstštyk. A už vůbec ne film s nejlepší automobilovou honičkou všech dob. Ovšem poctivá syrová detektivka to jo. A i kvalitní jednohubka může leckdy parádně potěšit - zvlášť když je koukatelná i po 40 letech! 70% ()

Javert

Vynikající kriminálka, chvílemi se může zdát nudná, ale zábavných scén je tam o mnoho více. Celý film podkresluje excelentní hudba Lalo Schifrina. A ta honička je lahoda pro oko:) ()

kingik

Zavolejte Bulitovi, ten všechno vyřeší. A pak v sobotu volejte Novu a poděkujte, že to jejich zrecyklovaný kanál Cinema odvysílal. Klady: Steve McQueen, dusná atmosféra ve stěžejní scéně vniknutí do hotelového pokoje. Zápory: postupně fádní zápletka, směšné akční scény, rutinní režie, nenapínavé, úmorná nuda, mnohem raději mám thrillery ze současnosti než retro srákory, mám trauma od doby, kdy se to za bolševika, jako jeden "drsný" film z mála, dostalo na obrazovky, dneska se už po opětovném zhlédnutí můžu umlátit smíchy nad tehdejší hloupou cenzurou. 20% ()

Snorlax

Předobraz Drsného Harryho, který šetří slovy a vlastně i činy. Automobilová honička je možná nejdelší, ale někde během té dlouhé cesty ztratila napětí a nepomůže jí ani závěrečný poměrně efektní výbuch. Hickman i McQueen si jízdu asi užili, ale závody dvou autíček na vyklizených ulicích mě prostě nebaví. ()

Legas

Steve McQueen sám osobně za volantem Fordu Mustang v legendární honičce v San Franciscu. Zbytek je možná řadová detektivka, ale McQueen je McQueen. ()

Šakal

průměná krimi. Pouze za S. McQueena, J. Bisset a legendární automobilovou honičku ( na tu dobu ) dávám 3*. ()

Anderton

Je zaujímavé sledovať, ako sa podobajú a koľko styčných prvkov majú americké a francúzske kriminálky zo sedemdesiatych rokov (plus pár rokov hore a dole). Zápletky, herecké typy, dusná atmosféra. Dosaďte si v prípade Bullittovho prípadu za McQueena Deloina alebo Belmonda, za šéfa alebo zabijáka Gabina, za San Francisco Paríž a výsledok bude rovnaký. Bullittov prípad je síce najznámejší geniálnou automobilovou naháňačkou, ale aj samotná zápletka je solídna a drží diváka celý čas v napätí, nie je však výnimočná. Zároveň je snímka dôkazom, že si filmy pamätáme najmä vďaka obrazom a sekvenciám, ako kvôli deju. Jej základná myšlienka je vyjadrená pár vetami v sekvencii McQueen/Bisset pár minút po nájdení mŕtvoly mladej ženy. Proti jednoduchosti v tomto prípade nemám žiadne námietky. Taktiež je zaujímavé sledovať, ako je ťažké v prípadoch oboch krajín na túto kriminálnu tradíciu úspešne naväzovať. ()

Frajer42

Hluboce podprůměrné krimi s ubohou zápletkou, snadno zapomenutelnými postavami a naprosto nepopsatelně nudným průběhem. Jediným extrémně světlým momentem tak zůstává naprosto luxusní honička v automobilech. Nepatřím k divákům, kteří si ustříknou do textilu, když vidí, jak se prohání na plátně auta, ale co se podařilo v tomto filmu, to byl absolutní strop a nechce se věřit, že se psal rok 1968. I z pohledu dnešního moderního diváka to působí opravdu luxusně. Věčná škoda, že film jako takový je strašně nudná sračka. Věřím, že ve své době mohl film zaujmout, ale ve srovnání s dneškem, kdy je žánr krimi úplně ale úplně jinde působí skoro až směšně. [22 %] ()

Kothy

Tahle McQueenova klasika patří pro mě mezi ty slabší díla. Jako detektivní zápletka je sice zajímavá, ale samotná slavná honička mě příliš nezaujala. Možná že mezi dnešními akčními filmy už nemá tolik co nabídnout. Jinak McQueen odvádí kvalitní práci jako vždy. Další herci snad kromě Roberta Duvalla pro mě nejsou příliš známí. Sympatická Jacqueline Bisset tu bohužel má jen omezený prostor. I tak ale snímek stojí za vidění. "Kde máte svědka?"" ()

nascendi

Film, ktorého hodnota spočíva v opätovnom stretnutí s húževnatým Steve McQueenom, slizkým Robertom Vaughnom a krásnou Jacqueline Bisset. Strmé ulice San Francisca nemohli ostať nevyužité na efektnú naháňačku automobilov, ktoré už dnes nazývajú veteránmi. Inak sa v ňom veľa chodí a jazdí bez toho, aby sa divák počas hluchých miest mal nad čím zamýšľať. Jedine ak nad tým, ako si scenárista zjednodušoval svoju prácu. Dnešní mladíci sa budú asi čudovať, čo vlastne na tom filme príslušníci staršej generácie videli. ()

CaptainNor

V době, kdy jsme Bullittův případ hltali, ještě nikdo neznal škatulku akční, ani krimi, byla to prostě detektivka, na svojí dobu vynikající. Přesto že je to film USA a odehrává se v San Franciscu, nikdy jsem se neubránil jisté podobnosti s francouzskými delonovkami. Hvězdné zastoupení tvoří 2/7 ze Sedmi statečných Steve McQueen a Robert Vaughn, ale nedá se říct, že by film stál jen na jejich výkonech. Stojí na propracovaném scénáři s třešničkou na dortu, která i po letech neztrácí nic ze své dokonalosti. Jistě, je to legendární honička v autech, přestože je sestříhaná (především v městě) dost průhledně a záběry několika kamer na křižovatce jsou použity vícekrát, než je zdrávo. Za velkou, ale opravdu velkou nostalgii dávám čtvrtou hvězdičku! ()

PetrPan

Velký filmový rest za mnou. Obavy z nudné vaty kolem legendární automobilové honičky se naštěstí nepotvrdily. McQueen jako polda sice nemá ocelové charisma Delonovo, Belmondovu nadřazenou nenucenost ani Eastwoodovy koule či výhružný mroží vzhled páně Bronsona,  ale oplývá mcqueenovsky frajerskou neústupností, a tak jsem mu Franka Bullita žral i s navijákem. A s vědomím , že si odřídil celou tu dnes oldschoolovou ale parádní naháněčku mustangem sám, nelze jít s hodnocením pod tři hvězdy. Obecně mám pak tyhle  napínavé, ale i úsporné a tiché, přesto testosteronem napěchované, záležitosti moc rád. ()

Tomco

konecne som sa mohol potesit pri starom dobrom poctivom krimi. mcqueen si to uziva a my s nim. hlavne scena nahanacky na autach bola genialne spracovana.. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)