Úžasňákovi

• USA The Incredibles (více)

Bob Parr, známý jako Mr. Úžasný, býval jedním z největších světových superhrdinů a zachraňování světa bylo jeho denním chlebem. Svůj superoblek musel pověsit na hřebík před patnácti lety. Dnes pracuje jako odhadce škod pro pojišťovnu a bojuje s nudou a rostoucím břichem. Se svou manželkou (bývalou Elastiženou) a třemi dětmi se pokoušejí žít normální život. Jeho chvíle ale přijde, když ho tajemný kontakt vyšle na vzdálený ostrov s tajným posláním. Tam zjistí, že génius zla připravuje ďábelskou pomstu světu... (TV Prima)

tron

„Ceniť si život nie je slabosť. Ignorancia nie je znak sily. Nebavilo ma to a to som komiksový fanúšik, ale toto mi prišlo príliš... jednoduché? Najviac ma potešila rola pre Samuela L. Jacksona. Je to slušný animák s akciou a vtipmi, ale na Toy Story 2 sa nechytá ani omylom. Svojrázna animácia sa mi pravdupovediac skôr nepáčila, než páčila. Raz vidieť bohato stačí. ()

B!shop

No tak po druhym skouknuti uz davam maximalni hodnoceni. Brad Bird uz Zeleznym obrem dokazal, ze umi natocit vtipnej a zaroven dojemnej film a tady navic dostal k dispozici pocitacovou animaci a prekonal nekolik orisku, jako napriklad vlasy. Ale mokry vlasy moc nezvladli. Ale nejen animace je tu perfektni, i samotnej pibeh stoji za to, hlavne diky tomu, ze je plnej drobnejch narazek na superhrdinstvi atd., z cehoz taky vypliva spousta vtipku. Originalni dabing se taky poved, ale nejvic me dostavala Edna, dabovana samotnym reziserem. Taky me dost pobavila databaze superhrdinu, jako jeden bonus na dvd, ten kdo to vymyslel si s tim fakt pohral, skoda, ze se ve filmu nekteri z nich neobjevi. Pixar proste nikdy nezklame. ()

Marius

No tak dobre. Síce ma štve, že animák popredbieha kopec lepších filmov potom ako sa sem nahrnú všetci čo polovicu top 200 nevideli ale OK. Úžasní sú proste.....úžasní. Je to mix Supermana, Batmana, Jamesa Bonda a Spy kids, hm a keď si spomeniem na Jack - Jacka tak sa mi vybaví zombie baby P. Jacksona. Animácia je úžasná, niet jej čo vytknúť. Je to ale asi prvý animák (ak nerátam Shreka), ktorý má naozaj rozpracované charaktery postáva v ktorom animované postavy naozaj hrajú. Podobne ako Shrek je určený skôr starším a "večným" deťom. Príbeh sa točí okolo rodinky Boba Incredible a jeho neschopnosti zmieriť sa s povinnosťou žiť "normálny" život. Scenár a dialógy by mohol závidieť nejeden hollywoodska hraný film. Hodnotenie by však bolo o jednu hviezdičku nižšie nebyť 1. návrhárky Edny , ktorá je naprosto neodolateľná a 2. Jack Jacka, ktorý vo mne vyvolal najsilnejšiu salvu smiechu za celý film. ()

Boss321

Můj nejoblíbenější animák. Skvělý mix bondovek, Supermana, Spidermana apod. Spoustu skvělých hlášek a vtipných scének (Hození panem ředitelem :-)).... Mohu jen doporučit a to nejenom malým dětem. ()

Jossie

Je skvělé vědět, že cokoliv natočí PIXAR, bude prostě dobré. Úžasňákovi mě velmi překvapili, čekala jsem klasickou animákovou komedii, ale on to byl spíš akčně - supermansky -dobrodružný film. Krásné animace, nádherné charaktery postav, výborný napínavý děj, co dodat. Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla. ()

EdaS

Snad každý, kdo měl kdy rád comicsy nebo aspoň filmy o superhrdinech, musí být z Úžasňákových nadšený. Scénář by mohl být klidně předlohou pro hraný film, animace je jedním slovem famózní a vůbec celý film je ohromná (a chytrá) zábava pro děcka i dospělé. Ideální rodinná podívaná, která nementoruje, ale baví. A kdo chce, nějaké to "poselství" si tam taky najde. ()

xxmartinxx

Určitě jedna ze silnějších pixarovek, jejíž zábavnost a dobrá nálada jsou nakažlivé. Ale abych řekl pravdu, bohatě mi stačilo vidět jen jednou. S řečmi o genialitě bych to nepřeháněl. ()

Skejpr

Pro mne zlstávají Úžasňákovi jednou ze slabších Pixarovek. Nepřijdou mi tak univerzální jako Ratatouille, Příběh hraček nebo Příšerky s.r.o. ()

gudaulin

Úžasňákovi jsou typickou animovanou hitovkou zaměřenou na co nejširřší diváckou obec a navíc určenou primárně americkému publiku, které je dobře seznámené s komiksovou kulturou. Ten, kdo vyrůstal na Spidermanech, Batmanech a dalších superhrdinech, si film vychutná, ale ani ostatní diváci nepřijdou zkrátka. Celkový dojem: 75 %. ()

choze

První celovečerní animák, který mě dostal. Vymazlený, narvaný nápady, vtipnými dialogy a hláškami, sympatickými postavami, skvělými akčními scénami, hrou s klišé a v neposlední řadě svižně odsýpá. ()

Psema

Tentokrát jdu trochu proti proudu. Ne, že bych animáky neměl rád. To já mám, ale tenhle mě prostě nedokázal ničím dostat. Graficky je to paráda a je vidět, že Pixar rozhodně neusíná na vavřínech. I scénář je víceméně nadprůměrný a dabing jako vždy bez chybičky. Ale z celého filmu jsem měl pocit, že se veze na vlně očekávání a hypu, které mě asi minuli. Ze začátku jsem se bavil, pak jsem postupně upadal do tranzu a ke konci jsem málem regulérně spal. Prostě tentokrát se nepovedlo to co předtím a to, že mě ten film nechytil za srdce. Možná je to tím, že lidské postavy mě méně zaujmou, kdo ví. Asi je to jenom můj pocit, ale chtěl jsem ho vyslovit. Můžete mě klidně ukamenovat, nebudu se bránit. ;) ()

TeeAge

Synku, tesne druhý! :D V animákoch milujem, že nemajú fizycké ohraničenia ako filmy. Je v nich možné všetko. A plus podstatu rozprávky: Vždy vyhraje ten dobrý. The Incredibles majú šialene dobre vymyslené schopnosti, dej je nadupaný jedinečnými gagmi a strhujúcou, kvlitne prepracovanou akciou. The Incredibles majú všetko, čo o 4 roky neskôr chýbalo Bondovi v Quantum of Solace... Dubing: SK - 75% ()

genetique

Napadá ma len myšlienka, či sa ešte vôbec oplatí hodnotiť takéto skvelé animáky, ktoré majú všetko, čo má správny animák mať! Neopísateľná zábavička! Tvorcovia si dali ozaj záležať. Mohli by skúsiť dvojku. 100%. ()

Ainy

Určitě suprovní animovaná komedie pro celou rodinu. Akční scény a zápletky nenáročné pro dětského diváka, fantazie a vtipné dialogy jsou velice dobře natočeny :-) ()

Hitman_47

Co by člověk čekal od rodinného animovaného filmu s velkým množstvím superhrdinů ? Takovou lehčí zábavu s nějakými dobrými efekty.....dobrá.....tady je to úplně jinak. Jak již název napovídá, tenhle film je prostě ÚŽASNÝ (INCREDIBLE !!!) a je zde spoustz ÚŽASNÉ akce...prostě paráda (slovo náser by nebylo vhodné....přeci jen, je to rodinný film). Už se těším na dvojku. ()

Le_Chuck

On to má ten film v názve: "Incredible !!!". Pixari rulez, dokazujú Dreamworks že nieje všetko o parodovaní iných filmov. ()

berg.12

Prvotřídní komiksková bondovka (už jen ta hudba!), která stylizovanost animovaného filmu posouvá zas o kousek dál. I když zůstává animákově černobílý (zásadně dobří superhrdinové), stejně jako v bondovkách se tu zabíjejí lidé, rodinkovské drama funguje lépe než v tunách filmů na něj specializovaných a herecké výkony dávají občas zapomenout, že sledujete animovaný film. V tomhle jsou zatím pro mě Úžasňákovi Nr. 1. Nejodvážnější Pixarovský kousek. ()

NinadeL

6. celovečerní Pixar Tady se nelze divit, že pokračování muselo přijít tak jako tak. Protože vysoká laťka, jakou nastavili The Incredibles se jen tak nevidí. A to vyšli ještě dlouho před MCU. Pixarovská paráda. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Úžasňákovi trhají rekordy