Úžasňákovi

• USA The Incredibles (více)

Bob Parr, známý jako Mr. Úžasný, býval jedním z největších světových superhrdinů a zachraňování světa bylo jeho denním chlebem. Svůj superoblek musel pověsit na hřebík před patnácti lety. Dnes pracuje jako odhadce škod pro pojišťovnu a bojuje s nudou a rostoucím břichem. Se svou manželkou (bývalou Elastiženou) a třemi dětmi se pokoušejí žít normální život. Jeho chvíle ale přijde, když ho tajemný kontakt vyšle na vzdálený ostrov s tajným posláním. Tam zjistí, že génius zla připravuje ďábelskou pomstu světu... (TV Prima)

Ukko

První půlka filmu mi opravdu sedla, ale poté film začíná krapítek strádat a nudit. Nicméně styl a ladění do éry Jamese Bonda mě nadchl a dům ve stylu umělecké skupiny DeStyjl je prostě kůl. ()

Ollie235

Další animovaná rodinka, která se ucházela o diváckou přízeň a vůbec nezklamala. Občas vtipné, občas milé, každopádně nenudí a za to palec nahoru. ()

Mikino00

Příjemná podívaná, dobře okořeněná humorem a parodizujícími postavami. Pixar občas dokáže natočit opravdu povedený film. ()

kikka20

Tahle rodinka má o zábavu postaráno a my u televizních obrazovek taky. U tohoto filmu se nudit nebudete a kdo jo, tak neví co je dobré a zábavné. :) ()

Aerine

Zábavné, napínavé téměř každým okamžikem, lidské, kreslená rodinka je jak vystřižená z běžného světa se svými běžnými problémy. Věčně trochu nespokojený manžel, ženuška k pohledání, pubertální dcera na zabití, její šarvátky s bratrem naprosto uvěřitelné a navíc to k sežrání ďábelské mimino? To musím zase vidět :D ()

Terezinka198

"Bobe!" "Děti, poslouchejte matku.." Scénu v jídelně si přehrávám už od dětství, kdykoliv jíme všichni pohromadě, a musím se při každém jídle tlemit. Anebo: "Kápě ne!" ()

TwoFace

Úžasňákovi jsou parádní poctou stříbrnému věku superhrdinů a bondovkám, a také jeden z nejlepších superhrdinských filmů všech dob. Pixaru se povedlo vytvořit akční film pro všechny věkové kategorie se skvělým příběhem s překvapivě dospělou zápletkou, bezvadným humorem, skvěle napsanými dialogy, a to vše doprovází bezvadný soundtrack. Nadčasová klasika, která hravě strčí do kapsy velkou většinu hraných filmů podobného žánru. Když se ohlédnu zpět, byl to nejspíše tento film, který ve mně probudil lásku k superhrdinům a komiksům, a za to mu patří velký dík. ()

jilda

Na animovaný film slušná akční jízda.Opravdu rodinný film, na kterém se nebudou nudit ani tatínci. Ale do pěti hvězdiček tomu ještě něco chybí ()

hell_boy

Tak tohle je animák přesně podle mého gusta, který je ve všech směrech dokonalý. Skvělé animace, které nejlépe vyniknou při bombastických akčních scénách, jednoduchý, přesto napínavý příběh, fantastické postavy s fantastickými schopnostmi, přiměřená porce humoru a při tom všem je film tím, čím by měl být, rodiným animovaným filmem, což je myslím největší plus. Film si na nic nehraje, a proto je vhodný i pro nejmenší diváky, ale stejně tak pro filmové labužníky. Co víc dodat, první 3D animák, kterému dávám 5*, to hovoří za vše. ()

laserr

Vtipné, rychlé a s výbornou animací. Co dalšího by si člověk mohl přát? Děj? Ale jo, taky se tam nějakej najde :) ()

Phillo

Tak nádherné po všetkých stránkach, že viac to snáď ani nejde. Parafrázy na všetko možné, perfektná animácia, ozajstný príbeh s krásne podanou rodinnou súdržnosťou, kde sa každá superschopnosť zíde. Pixar na vrchole a pri tom to nemusí hrať vypočítavo na všetky strany. Práve pri tomto filme to pekne vyvážili (čo sa im v poslednom čase už až tak nedarí). 95% ()

A. Murray

Bohužel, ale lépe jak za 3 nemůžu dát. Film nebyl zas tak moc špatný a nejspíš bych ho mohl i vidět ještě jednou. ()

Emzet

Helen: "Everyone's special, Dash." Dash: "Which is another way of saying no one is." Slyšel jsem názor, že Incredibles jsou v podstatě Watchmeni pro děti. No budiž, porovnání s Watchmeny se kupodivu celkem drží, ale pro děti? Možná jde o animák od Pixaru, ale konečný výsledek je tak zoufale nedětský, že to diváka patřičně zarazí. Všechny ty narážky, všechna ta dekonstrukce superhrdinského žánru, všechny ty vraždy, znechucení průměrností/depresivní "kancelářský" život, krize středního věku ... jsou trochu nebezpečnými tématy pro film pro děti. Ale dost kurzívy. Nejde o "nebezpečný" film, jen nevím, nakolik jej ti nejmenší ocení. Akce, byť prvotřídní, je velmi střídmě dávkována a jak jsem psal výše - většina témat bude prolétávat capartům nad hlavou. Ale řešení by se přeci jen našlo - adresujte Úžasňákovy dospělým. Jinak to totiž mají zkrátka všechno; strhující příběh, skvěle dávkovanou akci, vyzrálý přístup i humor a Elastigirl, která je nejspíš nej "šťabajzna" (k čertu s Jessikou Rabbit), kam až animovaná děvčata sahají ... a konkrétně ona je důkazem, že sahají dosti daleko, byť v tomto případě doslova ... Sakra, to jsem zase odbočil. Už jen stručně: Jeden z nejlepších Pixarů! ()

chalp

Tentokrát Pixar vsadil viac na akciu a efekt ako na samotnú zábavu a treba povedať, že to bolo na škodu, vrchol v podobe Hľadá sa Nemo, stále neprekonaný, ostáva čakať ďalej :) ()

tom.cube

Tak nevím. Pro mě "pouze dobrý" animák oplývající skvělou animací a pár povedenými momenty. Prostě není zábavný jako Shrek, nechytí za srdíčko jako Hledá se Nemo, není originální jako Toy Story. Na jedno kouknutí slušné, ale pokud bych si mohl vybrat, tak sáhnu nejspíše po Nemovi. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Úžasňákovi trhají rekordy