V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

fafejt001

NO JE TO TAK NA DVĚ HVĚZDY , ALE JAKO OBČASNÝ LEZEC V HORÁCH VÍM JAK TO CHODÍ , PROTO ČTYŘI .JÁ VÍM , ŽE MÍSTY TROCHU PŘEHNANÉ , ALE JE TO DŘINA NĚKAM SE VYDRÁPAT . NĚCO NA TOM FILMU JE DOBRÉHO I POUČNÉHO . A PŘED HOROLEZCI FAKT KLOBOUK DOLŮŮŮ , TEDY TĚMI SOLIDNÍMI . OPRAVDU JO . ()

gezper

Nechtěně srandovně vyznívajíjcí akčně-dobrodružný film o horolezcích. Naprosto neuvěřitelné scény jsou natočeny extrémně vyhroceně a napínavě. Pořád je to ale dohromady pěkná blbost, ovšem když už nic, tak alespoň pobaví. Pravověrní horolezci se u toho buď musejí válet smíchy nebo si rvát vlasy, panicky hledajíc, jak to vypnout. [40%] ()

O_Peki

Hodně slabé a slaboduché. Jakožto horolezec jsem se smál od začátku až do konce. Smál a brečel zároveň. ()

Saxos

Moje srdcová záležitost, ale jen proto, že jsem na tomhle filmu zkoušel různě zpracovávat a upravovat video. Začátek znám snad po jednom snímku. Jinak podívaná pro nehorolezce. Jsou zajímavější filmy s horolezeckou tématikou. Update: njn stejně jsem si opakovaně pustil a z důvodu celkového "vyznění" jsem přidal☆. Je to jeden /teď už ze starších/ filmů, kde trochu vyzní, že výstup do takové výšky není žádná prdel . Závěr: doporučuji, je to klasika. ()

Muztag Ata odpad!

Tak tenhle film je naprostá bomba! Má v sobě všechno: modrookého sympaťáka s vnitřním traumatem, zachraňující svou nebohou sestřičku, zádumčivého mysticky-moudrého horala (rovněž s vnitřním traumatem), pohodovou dvojku vyhulenců, čackého domorodce, hnusného zbohatlíka-záporáka, zpočátku protivnou, ale nakonec sympatickou modrookou blondýnu (do někoho se modrooký sympaťák zamilovat musí), nitroglycerin, výbuchy, laviny, stometrové sprinty v osmi tisících s následným přeskokem stometrových propastí, drama, happy endzapomněl jsem na něcooh, jistě – vyzvracet se. ()

Hopsik

Smích? Přejde...Tento snímek je vrcholem zhovadilosti tak velkým, že mu nakonec tu hvězdičku dám a to jen proto, že se sem tam u piva pobavím na jeho účet. Pokuď hledáte snímek s tématikou hor, určitě můžu jen doporučit Pád do ticha, kde si alespoň můžete být jistí, že takhle nějak to zhruba vypadá. ()

Lailath

Očakávala som omnoho, omnoho viac... A nedostala som takmer nič, okrem pár záberov nádherných hôr, a veľmi ojedinele nejakej akcie. Není čo dodať, slabý podpriemer... ()

Klišé

Napínavý akční film při kterém se rozhodně nenudíte. Akorát místy dost nereálný (v takové výšce rozhodně nebudete mít sílu, na to aby jste přeskočili 5ti metrovou trhlinu). ()

complex

solídny béčkový film... horských béčkovíc je malý a na tejto sa človek aj zabaví... ale inak scény viac ako na smiech... ale k tomu sa radšej vyjadrovať nejdem, lebo ja som sa bavil ()

Chlo0opek

Vadilo mi na tomhle dost nelogičností a hlavně to, že to byl opět jeden z těch filmů, kdy pro vysvobození jednoho člověka jich musí umřít tak 6 dalších, ale hlavní je, že ten jeden přece žije, ne? Slabší 3*. ()

Filatov

Vertical Limit v první polovině filmu nenabízí nic nového. Rozjezd je pomalejší, ale tím nás seznamuje se všemi důležitými aktéry i se sourozeneckou dvojicí, která dále převezme hlavní otěže filmu. Po zasypání lavinou s nástupem záchranné akce totiž nastupuje čisté napětí a akce, díky čemuž jsem byl napnutej u obrazovky jak dlouho ne i když je jasné, že šlo čistě o pohádku viz scény s nitrákem nebo tím, že někde ujíždí cepín a v pravou chvíli se zasekne, nebo že hrdina přeskočí průrvu jako nic, ale to mi nevadilo, protože napětí válcovalo všechno okolo a na přírodu a leteckou techniku se dívalo taky moc dobře. Kamera při scénách horolezců překonávajících nejrůznější překážky byla dechberoucí a postava Montgomeryho Vicka pro mě byla naprosto fantastická. Já jsem si napětí užil dost a byl jsem spokojen. ()

gezko

Krásna zimná príroda, horolezectvo a Bond girl. Čo viac si človek môže želať na dlhý večer. Téma je sama o sebe silná - záchrana životov, ale z filmárskeho hľadiska to občas predsa len trošku škrípalo - najmä zo vzťahového hľadiska, ako aj lacnosti exteriérov (je jednoznačne vidieť, že sa to natáčalo pri ďaleko nižších výškach ako 7500 m.n.m.). To však neznamená, že film nie je pozerateľný. Práve naopak, dokáže vtiahnuť do deja, vyzdvihnúť silu vôle a bezcharakternosť človeka. Kto má rád hory, je preňho tento film povinnou jazdou. Mne osobne sa páčil aj keď nie je dokonalý. Keď sa nad tým človek zamyslí, tak vzniká tu dosť podstatný paradox: Na záchranu troch sa vydali šiesti. Vrátili sa dvaja záchranári a jedna zachránená. Aká je teda cena ľudského života? ()

montel

Sourozenci Peter (Chris O´Donnell) a Annie (Robin Tunney) přišli před třemi lety při banálním horolezeckém výstupu o otce. Peter nyní pracuje jako fotograf pro National Geografic a lezením po skalách už se nevěnuje, zatímco jeho sestra je pravý opak, na skalách je jako doma a nyní se chystá doprovodit miliardáře Elliota Vaughna (Bill Paxton) na K2. Výpravu však těsně pod vrcholem překvapí bouře, která usmrtí všechny kromě Annie, Elliota a vedoucího výpravy Toma (Nicholas Lea). Ti jsou ale uvězněni v ledových skalách hluboko pod lavinou a dochází jim kyslík. V tu chvíli shromáždí Peter skupinu lidí, kteří se na K2 vyznají a stoupají společně uvězněné trojici na pomoc...Tak začátek mi krapet připomínal Cliffhangera. Pak už sem čekal nějaké neštěstí na horách, přestřelky, výbuchy atd. No ale příběh se ubíral trošičku jinak a příjemně mě překvapil. Postavy si mě získali, držel jsem jim palce a celé to jejich dobrodružství jsem sežral. Mě to prostě bavilo, krásně jsem si u toho odpočal. 65% ()