Tento film je tvořen čtyřmi povídkami, které jsou založené na amerických městských legendách. První příběh 'Terror in Topanga' je o kuřačce (Cristina Raines), která chodí v pravidelných intervalech nakupovat cigarety, i když v sousedství řádí sériový vrah. Druhý příběh se jmenuje 'Bishop of Battle'. Pojednává o mladíkovi (Emilio Estevez), jenž propadá své vášni pro videohry tak, že se videohry stávají doslova jeho životem. 'The Benediction' (založený na povídce Stephena Spielberga 'Duel') je o knězi, který ztratil svou víru a opouští klášter. Na své cestě je však sledován černým náklaďákem, jenž pochází ze samotného pekla. Ve čtvrtém příběhu 'Night of the Rat' (volně založeném na filmu 'Poltergeist') manželský pár (Richard Masur a Veronica Cartwright) s malou dcerkou bojují proti obrovské kryse žijící v jejich předměstském domě. (Chatterer)

Crazynka

Zpočátku, zvlášť u první povídky jsem přemýšlela, zdali jde opravdu o horor, přišlo mi to spíš jako poučení do života... druhá a třetí povídky byly super, výborná atmosféra a dobře ubíhající příběh. Poslední povídka mi přišla nejvíc děsivá, místy až odporná, asi proto, že nemám ráda krysy :( br... Hodnotím silnějšími třemi hvězdami. ()

Křepi

První povídka byla jednoduchá, předvídatelná a krátká, prostě zbytečná. Ale pak se to naštěstí zlepšilo a zbylé tři byly výborné. ()

Cortesz

Tak o hororu bych se zde určitě nebavil, protože s hororem měly něco společného snad jen první povídka a čtvrtá poslední povídka. K povídkám samotným se mi nejvíce líbila jedna z těch nehororových a to druhá "Mistr boje", která měla geniální nápad, který sice nebyl úplně dotažen do konce, tak jako všechny ostatní. Nejméně povedené mi přišli poslední dvě povídky. Hodnototit jako celek takový to druh filmů, které jsou složené z povídek se těžko hodnotí, proto zde jako celku dávám pouhou 1 hvězdu, hlavně proto, že je to nyní už spíše k smíchu, než k tomu, aby to někoho vystrašilo. ()

Pokryvac

Prvá poviedka zaujme atmosférou, ale nečakajte príliš nápaditú pointu, v druhej sa predstaví Emilio Estevez ako človek závislý na hracích automatoch, tretia poviedka je zostavená na motívy Spielbergovho filmu Duel a vo štvrtej terorizuje obria myš obyčajnú americkú rodinu. Celkovo ide o priemerné poviedky, ktoré sú o niečo slabšie ako poviedky z filmu podobnej tematiky Mačacie oko. I tak ale ide o celkom pohodové pozeranie. ()

Pitryx odpad!

2:Pokus o efekty na konci filmu, ale ubohý pokus. 3:Bez efektní ptákovina, hlavně na konci povídky. 4:Na konci povídky strašně trapná obří krysa. Takže celkově nelze hodnotit jinak, než jako absolutní propadák. Za pozornost snad jen stojí, že se zde setkali – nesetkali (každý v jiné povídce) dva herci ze snímku ALIEN. Hluboce podprůměrná slátanina. Prima0911019227/9719 ()

Blazkowicz

Vcelku o ničem. Určitě je to jen televizní zpracování. Ani jedna povídka není nijak zvlášť dobrá nebo špatná. Nejlepší je ta poslední, i když ta krysa teda to je efekt jak "poď na mě z boku". Pak ta první má vcelku dobrou atmosféru, ale skončí moc brzo. Ty ostatní dvě nic moc. Škoda že každá je tak krátká. Čtyři povídky na hoďku a půl je moc. 3* ()

weasel.p

Dobře natočený povídkový hororový film z 80. let. Mě se nejvíc líbila povídka s mladým Estevezem coby automatovým pařanem, který na to doplatí (proč asi??? :))). Ale i ostaní povídky se povedly. Mají dobrý námět a nepostrádá to napětí a hrůzu. ()

m.xFuck

Zub času tenhle povídkový film okousal, pokousal, spolkl a násladně vyloučil. Dneska už je to zoufale nefunkční neoriginální a zastaralé. Jedna astra za toho Lance, tam se autoři pokusili o jakýsi přesah a celkem jim to vyšlo, ale i tak je to celé absolutně nestrašidelné... ()

chaosteory

V oblasti hororových povídek slabota na entou. Po dvou dnech si už ani pomalu nevybavím o čem že to bylo. Hlavní problém bude patrně ve zpracování, jsou tu dobré náměty, skvělí herci a přeci to nefunguje. První je málo děsivá, kněz je hodně slabý odvar oproti Spielbergově Duelu a z krysy jsem měl spíš záchvaty smíchu než strachu. Opravdu jenom povídka aka TRON se opravdu vydařila. ()

mlock odpad!

Původně jsem chtěl dát * za snahu a atmosféru 80. let (nostalgie u části s hracími automaty), toto hodnocení by dostaly první 2 povídky. Ale ty další 2 to přepklopily do kategorie odpad. Hlavně ta poslední, jejíž hororová složka spočívala v tý hrozný ženský, která znala jen 1 slovo: Stevene! Stevene! Stevene! Stevene!.........to se časem už skoro nedalo vydržet. Vlastně krysa byla kladný hrdina, která jen chtěla oplakat a jít pohřbít své mládě, místo aby se za jeho smrt pomstila tomu svinskýmu pojišťovákovi nebo co to bylo a jeho debilní starej. ()

Zupan_

1. Poviedka o žene ktorú vyhná závislosť vnoci po cigarety do mesta cez kaňon v ktorom zúri vrah ponúka naozaj velmi dobre stupňovanú hororovú jazdu 90% 2. Poviedka je o mladom ťažko závyslom arkádovom hráčovi v podani mladého Emilia Esteveza. Ten je ochotný spraviť cokolvek len aby porazil tu najťažšiu hru, tu to už bol mix s sci-fi 65%. 3. Poviedka je o kňazovi na úteku od svojich povinností v podaní Lance Henriksena. Ktorého začne terorizovať čierny Jeep.Táto hraje viac na notu mysteriózna keďže si vôbec nelámali hlavu čokoľvek nám vysvetlovať 65%. 4. Poviedka je o obriom potkanovy ktorý začne terorizovat jednu rodinu. Je to síce strašná vtákovina a dosť zle spravená ale herci ušli. Ultimátne ju ale ku dnu stiahli otrasne spracované triky 20%. ()

KritikVlada

Hodně povedený povídkový horor, který je svým způsobem i ojedinělý. Všechny čtyři povídky jsou napínavé a atmosférické, a velmi mě zaujaly. Zvláště u prvních dvou - Terror In Topanga a Bishop Of Battle - jsem se prakticky nemohl odpoutat od obrazovky. Třetí povídka o pekelném auťáku (tady se spojily vlivy inspirace filmy Duel od Spielberga a hororem Auto z roku 1977) taky měla hodně do sebe. Poslední povídka o obří kryse, která straší v domě jedné rodiny je asi nejslabší (paradoxně na tu jsem se těšil nejvíc), ale taky dokáže zaujmout, a spoléhá se na atmosféru ala Poltergeist. Myslím, že by tento film mohli dávat v TV častěji, protože neprávem upadá do zapomnění. A že tady zub času trochu zapracoval? No a co! Jiné filmy jsou na tom hůř. ()