Šedesátník Harry Sanborn je bohatý hudební vydavatel, který si nepřipouští přibývající léta a přes pokročilý věk udržuje milostné vztahy pouze s mladými ženami. Jeho posledním "úlovkem" je energická Marin, se kterou si vyrazí na víkend do luxusního venkovského domu, patřícího její matce Erice Barryové, úspěšné autorce divadelních her. Než se však dvojice stačí zabydlet, objeví se Erica se svou sestrou Zoe a přistihne polonahého Harryho u otevřené lednice. Přestože se trapná situace brzy vysvětlí, Erica se nedokáže smířit s tím, že její dcera má milostné pletky s protivným, sebestředným třiašedesátiletým seladonem. Téhož večera se však situace zvrtne, když Harry během milostných hrátek zkolabuje. Podle lékaře však není schopen dlouhé cesty a musí zůstat v Eričině domě. Naštěstí se v domě častěji, než je nutné, objevuje doktor Julian Mercer, který je obdivovatelem Ericy a její tvorby. Přes vzájemné antipatie a řadu trapasů se Harry s Ericou začnou pomalu sbližovat. (TV Nova)

Columbus

Nadherna exhibice starsi generace Hollywoodu. Bohuzel reziserka Po cem zeny touzi zkazila to same, co v predchozim filmu, tj. zaver. Je to jako kdyz Zdenek Izer tahne 90 minutovy porad a vi, ze v 65 minute uz bude jen traparit. Zdenek to vi a proto ve 40 konci, Nancy ne a proto kazi jeden skoro nezapomenutelny film za druhym :( Ale za jedno ji pochvalit musim: malokdo se dnes odvazi natocit film s gerontosexualne existecionalni zapletkou... ona ano a ne zrovna nejhur. ()

eJacques

...No něco úžasného, s Nicholsonem se člověk nenudí, pukal jsem smíchy, Jack opět pobavil jako starý záletník a chlívák... Tyhle trochu perverzní role mu sedí... ()

sugythesugar

Tento film je trochu iný. Väčšina romantických filmov je cielená na mladších divákov. Zato Lepšie neskoro ako nikdy je o dvoch ľuďoch, ktorí sú v pokročilom veku. Fantastický Jack Nicholson ako večný starý mládenec okúzlujúci ženy, ktoré by mohli byť jeho dcérami. A potom tu máme Diane Keaton, ktorá hrá mierne bojazlivú, ale inteligentnú a silnú dramatičku. Vo vedľajšej úlohe je tu dokonca Keanu Reeves, ktorý dotvára tento podivuhodný milostný štvoruholník spolu s Amandou Peet. Príbeh dvoch starších ľudí, ktorí aj napriek veku odhaľujú to, čo je láska, ale aj zlomené srdce. Jack Nicholson príde do domu postavy Diane Keaton s jej dcérou (Amanda Peet) na romantický víkend. Ale čo čert nechcel – postava Diane je doma a dokonca aj so svojou sestrou, ktorú hrá vynikajúca Frances McDormand. Mrzutá dramatička, ktorá sa nachádza v období kreatívnej krízy sa bude musieť o Larryho (Jack Nicholson) starať, pretože za obskúrnych okolností dostal infarkt. Nemusím dúfam dodávať, že to medzi nimi začne iskriť. A to aj napriek markantne rozdielnym povahám. Tento film má vynikajúci soundtrack, veľmi dojemnú a vtipnú atmosféru a k tomu skvelé herecké výkony. ()

SG_ever

Malá očekávání a proto mě tento snímek velmi potěšil. Vtipné, přijatelně romantické a nadmíru zábavné. (75%) ()

Tyny

Jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděla. Je to vtipné, jsou tam takové ty vtipné trapné momenty, které jsou občas k nezahození. Má to nápad, má to šmrnc, má to charismatického Jacka. Co víc si přát? Geniální. ()

danoo

Zväčša nesilená, príjemná záležitosť, ktorej vysoké hodnotenia kolegov nevnímam ani tak ako známku jej prvotriednej kvality ale skôr ako reakciu na súčašné stupídne komédie. ()

gjjm odpad!

Jo! Přesně to je ta neuvěřitelná blbost z autobusu, kterou jsem tak dlouho sháněl, abych jí mohl dát nekompromisní a čistý odpad :) ()

KitFisto

Příjemný snímek, kde hlavně ze začátku exceluje Jack Nicholson. První polovina je fakt energická a vtipná. Když se to přehoupne do druhé poloviny tak to ztrácí dech, vtipů ubyde, jakoby se to chtělo vést v trošku vážnějším duchu. Konec jsem myslel, že se vyhrotí trošku jinak než zas takový americký happy end. ()

sallyann

Dlouho jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 *, ale nakonec jsem musela ty 4 dát. Nicholson tu byl překvapivě lidský (tím myslím, že většinou ho znám jako démonického hajzla, nebo sexuálního maniaka). Scénka, kdy se potká s nahou Diane Keaton, mě odrovnala :D :D :D Příběh je sice jako z červené knihovny, ale nevadí. Vynikající herci ho pozvedávají o několik úrovní výše. A jedna hvězda je i za Reevese, který byl v tomhle filmu doslova k sežrání :D ()

Phietros

Důkaz toho, že v každém věku se dá vše dohnat, změnit a žít život naplno! Nicholson v roli novodobého kasanovy, kterému mladé ženy padají do postele jak maliny. Ovšem věk jde proti němu a když se při radovánkách u přítelkyně nedokáže nadechnout a její matka ho musí oživit, mění se mu rázem život naruby. Už to není jen o mladých slečnách, ale jeho srdce zatouží po charismatické spisovatelce, s kterou zažívá něco co nikdy neprožil, protože se starším ženám vyhýbal. Nic netrvá věčně a do cesty vstupuje mladý doktor, který se zamiluje do stejné ženy... Když se Harry otřepe ze zdravotního stavu, po té co prožijí společnou noc, něco se stane a on jí opouští... Erica napíše knihu právě o nich a začne se odehrávat v divadle, na které jednoho dne Harray dorazí po tom co mu dojde, že Ericu miluje... Když se za ní vypraví do Francie, kde vždy chtěla slavit narozeniny, čeká ho nemilé překvapení - není tam sama, ale s mladým doktorem. Zvítězí nakonec pravá láska, před mládím? To se dozvíte v tomto příjemném příběhu středního věku! 80% ()

dANo

Trochu nudná geronto-romantická komédia, miestami okorenená niekoľkými vydarenými vtipmi, ale ako celok je to dosť o ničom a poteší to skôr tých skôr narodených. ()

Aven

Výborný film který umí rozesmát i dojmout. Ikdyž ten konec byl takový až moc "happy", ale k čertu s tím - 4,5 hvězdičky. ()

skretik

úplne súhlasím s golfistom... až na t, že ten koniec ma príšerne sklamal... v podstate bol veľmi smutný... A tak som sa v poslednej 1/2 hod. bála, že to tak skončí... ()

Brandon

Žluťácká dávka emocí. Tentokráte seniorské techtle mechtle. Citové, pubertální hroucení zralé dámy ztřeštěně poblázněné do o 10 let staršího dědy, pardon, svůdníka, scénáristé lehce přepískli. Jinak zahráno skvěle, ale od hereckých es jsem ani nic jiného nečekal. Závěr bych utnul o 5 minut dřív. ()