Šedesátník Harry Sanborn je bohatý hudební vydavatel, který si nepřipouští přibývající léta a přes pokročilý věk udržuje milostné vztahy pouze s mladými ženami. Jeho posledním "úlovkem" je energická Marin, se kterou si vyrazí na víkend do luxusního venkovského domu, patřícího její matce Erice Barryové, úspěšné autorce divadelních her. Než se však dvojice stačí zabydlet, objeví se Erica se svou sestrou Zoe a přistihne polonahého Harryho u otevřené lednice. Přestože se trapná situace brzy vysvětlí, Erica se nedokáže smířit s tím, že její dcera má milostné pletky s protivným, sebestředným třiašedesátiletým seladonem. Téhož večera se však situace zvrtne, když Harry během milostných hrátek zkolabuje. Podle lékaře však není schopen dlouhé cesty a musí zůstat v Eričině domě. Naštěstí se v domě častěji, než je nutné, objevuje doktor Julian Mercer, který je obdivovatelem Ericy a její tvorby. Přes vzájemné antipatie a řadu trapasů se Harry s Ericou začnou pomalu sbližovat. (TV Nova)

jezurka42

Are you crying? – Yeah. It's my new thing. I've gotten abnormally brilliant at it. Jak řekla Diane Keaton poté, co za tuto roli v roce 2004 získala zlatý glóbus: "Nancy Meyers obsadila do romatické komedie Jacka a Diane, kterým je dohromady 125 let." A jak dobře udělala. Režisérka totiž vybrala herecké ikony, které umí zahrát drama i komedii. Vybrala skutečné lidi, kteří se nebojí být ošklivý, zlý, naivní, lidští. Nebála se jednoduše zariskovat. Vznikl tak příjemný snímek, kde každá postava má svůj příběh, zbytečně nešustí papírem, a dostává oba konce - ten štastný i ten poněkud smutnější. Harry a Erica museli přeskočit mnoho překážek a přejít nespočet nástrah, aby si uvědomili, že vše jde lépe, když jsou na to dva. Život není vždy pohádka, někdy ale jí býti může. ()

Beagle

Nejsilnějšími zbraněmi tohohle filmu jsou Diane Keaton a Jack Nicholson, oba obsazení podle svých obvyklých typů a oba opět skvělí. Určitě stojí za vidění, stejně jako mladší "sourozenecký" snímek od Nancy Meyersové, tedy Nějak se to komplikuje. ()

Lord.Jim

Tenhle film si pouštím vždy, když je mi smutno, nebo tak něco a mám téměř 100% jistotu, že se mi udělá líp. Nicholson, to je teda borec, já ho prostě miluju. Je tak votřesnej, až je k sežrání, prostě miláček. A Dajána? To je moje životní láska :-) A tihle dva spolu, ty jejich disputace a ten Nicholsonův výraz na závěr filmu jak vchází s celou "rodinou" do restaurace - to je naprostá bomba.__ P.S. Někdo tady má výhrady k Reevesovi, že jde z něj až strach, nebo co. No. já jsem někde četla, že oni jsou s D.K. ohromní kamarádi, tak mi přijde docela milý, že si zahráli v tomhle filmu milence. Mně to tedy vůbec nevadilo. ()

easaque

+2* Tahle romantická komedie se známými hereckými hvězdami nebyla špatná a bylo pár momentů, kdy jsem se od srdce zasmál, ale od "dobré" komedie čekám ještě něco víc. V první řadě mě nesedl casting a chemie mezi herci byla až moc přehrávaná a možná s neznámými tvářemi bych si ho užil víc. Scénář taky nebyl z nejlepších a nevyhnul se typickým americkým filmovým standardům. Rozhodoval jsem se mezi třema a dvěma hvězdičkama, ale nakonec dávám dvě hvězdy, aby mě to nelákalo se na něj dívat znovu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Nuala

Nádherná svižná komedie s nekonečnou zásobárnou vtipu a krásně natočených scén. Hlavními tahouny jsou samozřejmě Jack Nicholson (i když u něj mám bohužel stále tu děsivou představu z Osvícení) a stále krásná a nádherně upřímná Diane Keaton. Scény jsou těm dvoum jako ušité přímo na tělo, dialogy sviští v příjemném tempu a i ostatní protagonisté působí velice sympaticky (Amanda Peet, Keanu Reeves). Takže můžu upřímně říct, že jsem velice ráda tento film shlédla a s trochou naivity doufám, že podobných romantických komedií bude víc. :) ()

rakovnik

Sice poněkud zbytečně natahovaný film, ale na Jacka Nicholsona se dá dívat stále. Tím myslím na jeho herectví, čímž se nechci nikterak dotknout Diane Keaton. Tedy také jejího herectví, protože jinak jsem se na ni díval s trošku menší oblibou. Každopádně, myslím si, že oba tito herci si film užívali a proto je i výsledek tak dobrý. Trošku se divím těm vztahovým rošádám, ale to by poté neměl film zápletku :-) ()

Wiikii

Souhlasím s komentářem uživatele "golfista", a moc k tomu nemám co dodat, možná jen že za čas tomu přidám i další hvězdičku :), ale zatím... HODNOCENÍ: 66% (3*) ()

Aljak

Vzhľadom k relatívne vysokému hodnoteniu som čakal niečo oveľa originálnejšie. Ako nebolo to zlé, ale oproti iným filmom tohto žánru to nijako obzvlášť nevynikalo. Malo to síce viacero dobrých zvratov v deji a taktiež sa mi páčila zápletka s vytvorením scenáru k divadelnej hre podľa Ericiných predstáv, ktorá najmä v záverečnej časti filmu hrala významnú rolu. Nejako nemusím ani jedného z hlavných predstaviteľov, tak možno aj kvôli tomu mi to až tak úplne nesadlo, ale tak minimálne 3 hviezdičky si to iste zaslúži. ()

Lischai

Dost špatné, s Lepší už to nebude to vůbec nejde kvalitativně srovnat. Nic se během filmu nestane, vtipy jsou nevtipné nebo trapné a Nicholson hraje spíš rozpačitého dědu než zábavného sukničkáře, kterému bych věřil, že sbalí hezkou dvacítku. A ke všemu je to otravně doslovné. Při scéně milování postavy pořád dokola říkají: "netušil(a) jsem, že se budu ještě milovat" a "milování je super", v další scéně "právě jsme se milovali, nemůžu tomu uvěřit..." a vám teče krev z uší a říkáte si: Ježišmarja já VÍM, tak o tom přestaňte mluvit a začněte něco dělat!" A jako vrchol všeho i ten vztah dvou starších lidí je plochý a laciný. Radši si pusťte upřímně působící komedii Hope Springs, která je dvakrát tak zábavná a stokrát líp napsaná. ()

vydumnica

Škoda, že Nancy Meyers nemá viac filmov. Myslela som si, že Something's Gotta Give som už určite niekedy videla, no zisťujem, že nie. Ozaj príjemné prekvapenie. Skvelá komédia a zároveň feel-good film na príjemný večer pri vínku. Okrem zaujímavého i keď od začiatku predvídateľného príbehu poteší aj kopec známych hercov, hudobný podkres Hansa Zimmera, výborné dialógy, humor, romantika, nádherné interiéry domu na pláži, celkovo krásne prostredie. Film ulahodí najmä ženám. Casting veľmi fajn, najviac ma bavila Diane Keaton, Amanda Peet asi najmenej a bola by som si priala viac Frances McDormand. Ešte dodatok: Tridsaťročný vekový rozdiel mne osobne dosť vadí, lebo to nechápem, no rozmýšľam, či mi vadí viac, keď je ten starší partner muž alebo žena, hmh. Keďže tu ide o príjemnú oddychovú komédiu, na moje hodnotenie tento fakt vplyv nemá. ()

MrPierc

Mohou se staří lidé zamilovat ? Ano, mohou - dokonce i bláznivě, ale myslí si že už jsou přeci jenom protřelí zkušenostmi a nic je nepřekvapí :-) ()

O´Neill

Jack Nicholson a jeho role totálního alfa samce :-) Jack je opravdu neskutečný borec a je mu naprosto jedno, jestli má zahrát alfu, psychopata nebo šílence. Dokáže všechno. Celý film stojí na něm a to absolutně nevadí, protože on prostě zvládne cokoliv. Samotný film byl překvapivě originální, velice vtipný a uběhl dosti rychle. Zaznamenal jsem pouze asi zhruba 20 minut, kdy jsem se nudil, což bylo zhruba v 3/4 filmu. Jinak je celý děj neskutečně plynulý, což platí i o konci, a vtipný. Konec se dal čekat, nicméně Ballhaus si s námi hrál až do poslední chvíle, takže konec vlastně nikdo nečekal. Hudba byla perfektní, ale není se čemu divit - Hans Zimmer. Kdyby byl film střihnutý o zhruba 20 minut, byl by to pětihvězdičkový nářez - takhle "jen" 80%. ()

Silverluv

Je příjemné sledovat tyhlety Nicholsony a Keatonové. Oni fakt dokážou i s hloupého filmu udělat zajímavou a zábavnou podívanou. Díky, že tyhlety herecké esa stále existujou. Tím nechci nějak shazovat tenhleten film. Ono to sice všechno stojí na Keatonové a Nicholsonovi, ale... Obrázek, ať si každý udělá sám. Já nemůžu nic, než doporučit! Kvalitní, příjemná a hlavně zábavná a vtipná podívaná a hromada romantiky jako třešnička na dortu. ()

starbrejkr

Myslím, že výše zdejšího hodnocení naprosto vystihuje i můj pohled na film. Příjemný snímek s dost parádními momenty, i když mě docela mrzí konec jak střižený z nějaké klasické romantické komedie. ()

dubinak

Povedená komedie se skvělými herci, které dost škodí poměrně dlouhá stopáž a postupem času i úpadek na zajímavosti, poutavosti a vtipu. Ale když na ní narazím v televizi, nepohrdnu. ()

C0r0ner

Tyhle vztahové a romantické filmy mají u mě málokdy šanci jakkoli zabodovat, což se nepovedlo ani teď, a to i přesto, že byl příběh plný špičkových herců a zajímavých postav. Stopáž příliš dlouhá a obsah nic převratného, takže taktak průměr. 50% ()

Wormboy

Velmi dobra romanticka komedia, ktora v prvom rade doplaca na svoju sablonovitost, snad s vynimkou absencie nejakej aspon do urcitej miery zapornej postavy. Hlavnou devizou filmu je samozrejme herecke obsadenie. Jack Nicholson a Diane Keaton su absolutne neodolatelni a urcite patria v poslednej dobe k tej najvydarenejsej dvojici,ktora sa v romantickej komedii objavila. Keanu Reeves (spolahlivo) a Amanda Peet v podstate sekunduju a nic nekazia hereckym kreaciam ustredneho dua. Prve dve tretiny filmu su nabite vtipnymi dialogmi, perfektne napisanymi scenami a vybornou amtosferou.Postupne s pribudajucimi minutami vsak film straca svoju dynamicnost, comu urcite nepomaha dost dlha (nie vsak prehnana) stopaz a film sa do konca priblizuje velmi kludnym tempom (co vsak nemusi byt vzdy naskodu). ()