Koho by napadlo, že kouzelník Magiáš (V. Hašek) bude potřebovat doktora! Když však spolkne švestku a ztratí hlas, musí se jeho pomocník Vincek (M. Pešek) hodně snažit, aby dostal na Hejšovinu slovutné lékaře – hronovského, kosteleckého a skalického (V. Menšík, P. Nárožný a L. Lipský). Nejdříve mu ale dají pěkně za vyučenou – pořádně ho vystraší… Protože ale doktoři musejí pomáhat nemocným, i kdyby si o nich nic dobrého nemysleli, kouzelníka Magiáše nakonec vyléčí nejen z nemoci, ale i od zla. (Česká televize)

otík

Sice těžce kulisová, ale milá a nesmírně pohodová pohádka o čaroději, kterému zaskočila švestková pecka a léčili ho tři světaznalí doktoři. Krásné představení tří velkých komediálních herců. ()

fantoci

Kouzelná pohádka o kouzelníkovi, který je na všechny zlí a protivný. Pak mu zaskočí švestka a hledá doktora. Skvělý výkon Vladimíra Menšíka, Jiřího Císlera a Petra Nárožného. ()

HonzaBez

"Dusivá slivitýda" nebo "hrtanová peskytýda"? :D Zkušení doktoři v podání Vladimíra Menšíka, Lubomíra Lipského a Petra Nárožného si vědí rady, protože "doktoři a je to pravda svatá, zvládnou každou nemoc na to tata. V údolí i v pohoří, kterak někdo ochoří, vyléčí ho doktoři..." ()

Master19

Fantastické představení Vladimíra Menšíka. "Ještě se stavíme u Fafejty, ten mi brousí nože... Teda vlastně skalpely." ()

gutshoter

Pohádka tak trochu o ničem, ovšem ono "nic" tak krásně voní, až mě nepřekvapuje, že to aroma pochází z hlavy fenoména Karla Čapka. Vladimír Menšík předvedl opět herecký koncert takový, na který jsme zvyklí. Tady snad přidal i něco navíc, zda-li to vůbec jde. Potěšení nejvyšší. ()

EKLEKTIK

"Pane doktor, děkuju. Balim, stěhuju se na Slovensko." Veselá a notoricky známá studiová pohádka, na jejíž oblíbenosti má bezesporu velkou zásluhu i charakteristická hudba od Otmara Máchy, stejně jako práce výtvarníka Ivo Houfa a jeho loutky medvídka, schovávajícího se za stromem nebo hopkajících zajíčků. ()

duddek

Pohádka protkaná slovním humorem, ten si ale užijí spíš dospělí – z pohledu dětí asi nic moc. "Špatný, půl šestý," zakončuje Nárožný rozmrzele měření tepu. :) A koketnice Molavcová je bezchybná, následný pozdrav medvědovi taktéž. Děj je ale přece jenom notně chudý a místy otravný (hlavně když je na plátně Vincek). "Let kolik je vám? Jak jste starej jako?" - "Já nevim, pane doktor." - "No... to je přece požehnanej věk. To zase to revma na ty roky neni tak špatný." :) ()

spiritus

Jedna z lepších "ateliérovek", která sází opět na výborné herecké obsazení a kvalitní scénář .Ale přesto musím dodat, že zkrátka ateliérové pohádky nemám rád a tohle je jedna ze světlejších vyjímek. ()

zdeny99

Karel Čapek je snad jediný autor, jehož pohádky jsou skvostné, ačkoliv jsou papundeklové. Své pohádky napsal tak kouzelně, že jejich kouzlo vítězí i v laciných televizních inscenacích. Tahle Doktorská není sice takový skvost jako LOUPEŽNICKÁ POHÁDKA, ale svým moderním pojetím a s Menšíkem, Nárožným coby doktory, Molavcovou coby lesní vílou a Dvořákem jakožto vodníkem, je příjemným zpřestřením nedělnho odpoledne. [2135. hodnocení, 55. komentář, 82%] ()

Olík

Čapek jak když ho Lada vymaluje. Herecká exhibice opravdových panů herců ohraničená ateliérovými dekoracemi a hravým vtipem Karla Čapka......tuzemská tvorba doposavad nevyprodukovala mnoho lepších tzv. kulisových pohádek. ()