Doktorská pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Scénografie:

Ivo Houf

Kostýmy:

Božena Lesáková

Specifický humor K.ČAPKA, v podání našich předních herců. Frajerská pohádka dobrých frajerů pro taky slušné frajery.(6.8.2010)

Neuvěřitelný spojení humoru s pohádkou. Jak pro děti tak i pro dospělé. Tři doktoři Menšik, Lipský a Nárožný se předháněji vtipem a zárovň si nahrávají na další vtipy. Opravdu doporučuji....(9.11.2004)

Hrozně hezká a vtipná Čapkova pohádka. A Vladimír Menšík byl kouzelný [ostatně, jako obvykle]. A pohádka, která zfilmováním pranic neztratila ze svého půvabu. Čapek by byl nejspíš spokojený. Já jsem :)(21.2.2007)

Návrat do časov detstva a nádherných hraných rozprávok, v tomto prípade ako šikovní páni doktori liečili kúzelníka Magiáša. Že to bola choroba ťažká, preťažká hádam netreba ani spomínať. Ono taký švestko-pecko zádrhel nie je žiadna sranda. Našťastie tu platí staré známe viac hláv, viac rozumu... 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(31.1.2016)

Animovanou už jsem dlouho neviděl tak nemůžu bohužel říct jestli byla lepší, nicméně tuto a ještě Pošťáckou považuji jednak za úplně nejlepší od režisérky Libuše Koutné a pak i za jedny z nejpohádkovatějších od Karla Čapka co se vůbec podařilo podle původních adaptací zfilmovat. Krásné a vtipné herecké výkony bych vyzdvihl především, chvílemi to vypadalo že se ti tři doktoři předvádějí, ale posléze jeden druhého trumfoval svými krkolomnými lékařskými výrazy a vtipy. Jen si vzpomeňte na ten dlouhý z úst Petra Nárožného... Bylo o jak v nějaké velmi povedené scénce. Kulisy byli také hezké, namalované a velmi povedené a hudba byla dostačující. Přeci jenom se mi nakonec podařilo zachytit několik skvělých glosů z této troufám si říct jedné z nejpovedenějších TV-pohádek. Menšík vs. vodník Dvořák. "Já od včerejška nekouřím, a jak vám to vidím tak vám to závidím". "Proto on je takový nedomrlec !" Povídá o kouzelníkovi Magiášovi doktor Lipský. "Vemte si švestičku?" "Ne děkuji, to vypadá že už je někdo měl !" Lipský vs. Menšík. A naposledy bych se tu ještě zmínil o opravdu skvělé a vtipné vyšetřující scénce doktora Vladimíra Menšíka, když prohlížel kouzelníka Magiáše. Hruď-velmi propadlá, nevyvinutá tzv. kachní. Svalstvo-ochablé, rosolovité, neboli sulcósní. Končetiny-zbytečné, poněvadž nepoužité. Oči-velmi neupřímné. Nos-zatím průchodný. Uši-ropuchovité a celkový vzhled velmi nevzhledný ! A navíc víle kterou zde představovala Jitka Molavcová, to zde nějak slušelo, tak i za ní konečných 4,5/5*.(2.4.2007)