Doktorská pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Scénografie:

Ivo Houf

Kostýmy:

Božena Lesáková

Neuvěřitelný spojení humoru s pohádkou. Jak pro děti tak i pro dospělé. Tři doktoři Menšik, Lipský a Nárožný se předháněji vtipem a zárovň si nahrávají na další vtipy. Opravdu doporučuji....(9.11.2004)

Pohádka o nesmrtelném kouzelníkovi a ne doktorská, vždyť chudák Magiáš by se stokrát udusil, než jeden z jeho doktorů vyžvejkne, že nemá švestkopeckoortohydrocentroskopoelektrotelemagnicifikátor, což tedy skutečně nemá. Já žít v lese v těch polních podmínkách, asi taky budu člověk nerudný, nervózní, neklidný, hlavně proto, že by mi pršelo do postele. A pro dámy, co mají tendenci polonahé předvádět své půvaby při luzných pohybech bych měla doporučení, ať se dívají, kam šlapou, protože u filmu je nevezmou ani tak, natož se zlámanou hnátou.(19.4.2013)

Návrat do časov detstva a nádherných hraných rozprávok, v tomto prípade ako šikovní páni doktori liečili kúzelníka Magiáša. Že to bola choroba ťažká, preťažká hádam netreba ani spomínať. Ono taký švestko-pecko zádrhel nie je žiadna sranda. Našťastie tu platí staré známe viac hláv, viac rozumu... 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(31.1.2016)

Vynikající Čapkova pohádka, která nebyla ani tak o léčení zlého čaroděje Magiáše jako spíš o nadčasovém humoru nejenom z lékařského prostředí. I přes dnes už téměř směšně chudičkou studiovou formu má dětem i dospělým mnoho co nabídnout, i když je to především zásluha hvězdné herecké sestavy, zejména pánů doktorů. Na Císlerova Hejkala vyléčeného v operního pěvce se nedá zapomenout:)(9.4.2012)

Klenot mezi pohádkami. Slušné herecké výkony. Hezké kulisy a příjemná hudba. Pamatuji si toho kouzelníka, jak byl na všechny zlý. Vtipné bylo, když mu zaskočila švestka a musel vyhledat doktora. To by mě zajímalo, jak by si s tím poradili v růžovce:-) Tuto pohádku hodnotím 85%(7.2.2010)