poster

Doktorská pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1982, 46 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Scénář:

Jarmila Turnovská

Hudba:

Otmar Mácha

Scénografie:

Ivo Houf

Kostýmy:

Božena Lesáková
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Pohádka o nesmrtelném kouzelníkovi a ne doktorská, vždyť chudák Magiáš by se stokrát udusil, než jeden z jeho doktorů vyžvejkne, že nemá švestkopeckoortohydrocentroskopoelektrotelemagnicifikátor, což tedy skutečně nemá. Já žít v lese v těch polních podmínkách, asi taky budu člověk nerudný, nervózní, neklidný, hlavně proto, že by mi pršelo do postele. A pro dámy, co mají tendenci polonahé předvádět své půvaby při luzných pohybech bych měla doporučení, ať se dívají, kam šlapou, protože u filmu je nevezmou ani tak, natož se zlámanou hnátou.(19.4.2013)

 • rt12
  *****

  Další z milých Čapkových pohádek.(20.5.2014)

 • duklak2
  ****

  Klenot mezi pohádkami. Slušné herecké výkony. Hezké kulisy a příjemná hudba. Pamatuji si toho kouzelníka, jak byl na všechny zlý. Vtipné bylo, když mu zaskočila švestka a musel vyhledat doktora. To by mě zajímalo, jak by si s tím poradili v růžovce:-) Tuto pohádku hodnotím 85%(7.2.2010)

 • Gemini
  ****

  Vynikající Čapkova pohádka, která nebyla ani tak o léčení zlého čaroděje Magiáše jako spíš o nadčasovém humoru nejenom z lékařského prostředí. I přes dnes už téměř směšně chudičkou studiovou formu má dětem i dospělým mnoho co nabídnout, i když je to především zásluha hvězdné herecké sestavy, zejména pánů doktorů. Na Císlerova Hejkala vyléčeného v operního pěvce se nedá zapomenout:)(9.4.2012)

 • Anglie
  *****

  Škoda, že tahle vynikající pohádka není vysílána v televizi častěji. Kvality na to má a navíc nechybí ani mírné poučení, což dětem neuškodí. Josef Čapek, autor pohádky, by měl z tohoto kousku určitě radost.(16.6.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace