Doktorská pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Scénografie:

Ivo Houf

Kostýmy:

Božena Lesáková

Pohádka o nesmrtelném kouzelníkovi a ne doktorská, vždyť chudák Magiáš by se stokrát udusil, než jeden z jeho doktorů vyžvejkne, že nemá švestkopeckoortohydrocentroskopoelektrotelemagnicifikátor, což tedy skutečně nemá. Já žít v lese v těch polních podmínkách, asi taky budu člověk nerudný, nervózní, neklidný, hlavně proto, že by mi pršelo do postele. A pro dámy, co mají tendenci polonahé předvádět své půvaby při luzných pohybech bych měla doporučení, ať se dívají, kam šlapou, protože u filmu je nevezmou ani tak, natož se zlámanou hnátou.(19.4.2013)

Další z milých Čapkových pohádek.(20.5.2014)

Klenot mezi pohádkami. Slušné herecké výkony. Hezké kulisy a příjemná hudba. Pamatuji si toho kouzelníka, jak byl na všechny zlý. Vtipné bylo, když mu zaskočila švestka a musel vyhledat doktora. To by mě zajímalo, jak by si s tím poradili v růžovce:-) Tuto pohádku hodnotím 85%(7.2.2010)

Vynikající Čapkova pohádka, která nebyla ani tak o léčení zlého čaroděje Magiáše jako spíš o nadčasovém humoru nejenom z lékařského prostředí. I přes dnes už téměř směšně chudičkou studiovou formu má dětem i dospělým mnoho co nabídnout, i když je to především zásluha hvězdné herecké sestavy, zejména pánů doktorů. Na Císlerova Hejkala vyléčeného v operního pěvce se nedá zapomenout:)(9.4.2012)

Škoda, že tahle vynikající pohádka není vysílána v televizi častěji. Kvality na to má a navíc nechybí ani mírné poučení, což dětem neuškodí. Josef Čapek, autor pohádky, by měl z tohoto kousku určitě radost.(16.6.2004)