Žít a nechat zemřít

• Velká Británie Live and Let Die (více)
Ukázka z filmu

Na Jamese Bonda je i černá magie krátká. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Krátce za sebou jsou během výkonu služby zabiti tři agenti britské tajné služby: jeden během jednání OSN, další v New Orleansu a poslední na karibském ostrově San Monique. Agent 007 James Bond se proto vydá do New Yorku a spojí se s věrným kolegou ze CIA Felixem Leiterem. Brzy však padne do pasti harlemského drogového mafiána, jenž si říká Mr. Big a jenž má k ruce několik všeho schopných zabijáků. Bondovi se podaří utéct a přes New Orleans vypátrat hlavního podezřelého: tím není nikdo jiný než premiér republiky San Monique Kananga. On a Mr. Big jsou ve skutečnosti jedna a tatáž osoba, která má velmi odvážný zločinný plán: na ostrově řídí velkovýrobu heroinu, kterým hodlá zaplavit světový drogový trh. Proti Jamesi Bondovi má soukromou armádu, temná kouzla vúdú a krásnou pannu Solitaire s věšteckými schopnostmi... Film Žít a zemřít znamenal začátek bondovské kariéry pro třetího představitele agenta 007 Rogera Moorea, který se v postavě Jamese Bonda objevil celkem sedmkrát. „Výbušná" titulní píseň Paula a Lindy McCartneyových byla nominována na Oscara. (Česká televize)

gezko

Mám rád Bonda, ale nemám rád Rogera Moora ako Bonda. Tento film ďaleko zaostal za predchádzajúcimi. Príbeh odohrávajúci sa na Jamaike a v USA je dosť chaotický, zápletka nehodná Bondovskej série (voodoo, drogy) a výkony hercov podppriemerné. Niet sa čomu čudovať, veď Moore sa v podstate presadil len v Bondovkách a inak nič moc. Potešila jedine účasť dr. Quinovej a búranského seržanta Peppera. Čo sa týka nového predstaviteľa Bonda - je vtipný, bezduchý, hrajúci sa na majstra sveta. Chýba tam určitá charizma a herecké majstrovstvo (to nohovorím len o tomto filme). Suma sumárum 35%. ()

Lukkyn

Bál jsem se jak dopadne další pokus změnit představitele Bonda a tentokrát se tvůrci trefili. Roger mi sedí , ikdyž je vidět , že jako Bond se teprve rozkoukává. Krásná vědma z které se stane další ze zástpu Bondgril nemá chybu , nechybí úchylný záporák s otvíračem konzerv místo ruky a hlavní boss nic extra akorát se nám na konci trochu nafoukne :-) Celkový dojem dobrý Bond nabral dobrý směr. ()

A.MacGyver

První bondovka s Moorem není špatná, ale ani ničím Výjimečná. Honička na člunek je spíše o bláznivém šerifovi než Bondovi. Celkem chytlavá hudba a jasný nádech sedmdesátek.... ()

Nobunaga

Tentokrát se James Bond vydává na půdu blaxploation filmů, které byly oblíbené v USA v 70. letech. Do toho Jamajka, woodoo a Luisianské močály se svými krokodýly a kajmany. Yaphet Koto jako záporák č.1 taky nebyl k zahození, i když největší zimomriavky mi přivozoval záporák č.3 tj. woodoo šaman. A jako by nebylo málo toho odlehčení, které s sebou přinesl Roger Moore, pobaví i imho vtipná sekvence buranského šerifa. Abych to shrnul, já jsem se bavil dobře. ()

Khronos

Pre mňa nudná záležitosť, ktorá pôsobila skôr ako paródia. Bondgirls nezaujímavé ...na Jane Seymour mi vždy niečo vadilo a jej sexepíl v mojom prípade absolútne nepôsobí. Vstup R. Moora do sveta 007 z môjho pohľadu nevyšiel...Bohužiaľ. Preto dve hviezdy za titulnú pieseň Live and Let Die, ktorá je skutočne famózna a za to, že predsalen ide o toho najlepšieho agenta akého MI6 kedy malo ...agenta 007. ()

Bohdy67

Velice zajimavá bondovka, se zatím snad nejkrásnější Bondgirl Jane Seymorovou.Uznávám, že negři a voodoo neni uplně téma pro Bondovky a když už tak mohlo být zpracováno lépe. Ale i tak, Roger Moore mě nezklamal, po Connerym důstojný nástupce. Dle mého zatím jedna z nej bondovek :) 84% ()

gizi

Opět trochu slabý scénář, děj dost prázdný a trochu nudný, na druhou stranu ale nabité výborným humorem, ten to spravuje a dodává tomu i poslední část s honičkou na člunech... 75%, 2.3.2015. ()

Dupac

Woodoo rituály s plastikovým hadem ohrožujícím na životě ranou dr. Quinnovou, spiklenecká síť černochů z Harlemu jako vystřižená z šestákových románů 30. let, šerif Pepper, který do bondovky zabloudil někde z Růžového pantera.. Může se pak někdo divit Rogerovi Moorovi, že ho tyhle nástrahy nechávají žoviálně klidným? ()

DannyBurino

NEJHORŠÍ BOND ZE VŠECH PROČ? Je hrozně nudnej, divnej, akce je celkem nepodařená, honička na lodi byla tak zdlouhavá a nezáživná hlavně když se to bezdůvodně přesouvalo k retardovanému šerifovi WHAT THE FUCK?, záporáci mi přišli k smíchu a to napětí zda tam Bond vystřelý z pistole mně ničilo. Ale Bond dobře hláškoval a závěrečná bitka s "černým" pasažérem byla dobrá, ale to je asi tak vše. Příchod Rogera Moora byla pohroma. ()

werny

Oproti předchozímu dílu, kde se loučil Sean Connery musím říci, že Roger More se role zhostil výborně. Pokud by měl Connery hrát i zde, tak nevím. Už v diamantech mi neseděl. Roger pochvala, titulní píseň si hvízdám ještě teď...Paul McCartney super. Jinak chválím výběr lokací, především krokodýlí farma byla.dobrá. Líbila se mi honička na člunech...sherif Clifton :-D super. Bondgirl Jane lehce nudná, ale hezká. Dr. Kananga alias. Mr. Big...co dodat...správný darebák. Film jsem si užil a dávám rovných 80% . ()

Jekyl

Původně jsem hodnotil 2*, ale musím to po dnešním shlédnutí upravit a o 1* hvězdu moje hodnocení navýšit. Není to v rámci série žádný šlágr, ale zase to také není vůbec tak špatná Bondovka, jak se může na první (u mě tedy asi na třetí) dojem zdát. Příběh je originální a před érou námětů spojených se studenou válkou, které budou zanedlouho následovat, taktéž osvěžující. Jako spousta ostatních bych vynechal zbytečně dlouhou naháněcí scénku na vodě, která mohla být klidně poloviční. Záporáci jsou celkem fajn, ale jsou snad až moc slabí a Bondovi práci zbytečně ulehčují. Co se týče Moora, tak já s jeho premiérou problém vůbec neměl. Connery byl skvělej a jedinečnej, ale díky bohu dokázal skončit včas (Nikdy neříkej nikdy nepočítám), což se ale paradoxně už nedá říct právě o siru Rogerovi, který se ale uvedl dobře a jeho vrchol měl teprve přijít o 4 roky později. Přinesl vtip a nadsázku, což mi vůbec nevadilo, ba právě naopak. Doktorka Quinnová v roli Solitaire obstála nejenom vzhledem. Takové princezně by snad každý muž chtěl "pomáhat a chránit ji" zároveň a nemusel by to být zrovna James Bond nebo Sally. Úvodní song právem nominován na vrcholnou cenu. Kam se na něj hrabe ten přihřátej úvodník ze Spectre... ()

zeromen

Zatím asi nejhorší bondovka a ten trapný český dabing. No hrůza. A minutáž lehce přes dvě hodiny, hrozné mučení:-) Pro mě to bylo až moc přečerněno. ()

Vodomilec

Roger Moore poprvé jako James Bond. Jeho odlehčené ztvárnění agenta 007 je mi nejbližší. Pěkná úvodní skladba kterou zpívá Paul McCartney, a hodně zábavná honička v motorových člunech. Slušný nástup nového Bonda. ()

kodwin

Jeden z nejlepších Bondů. Moore je ve formě a bondgirl moc pěkná. Spoustu vychytaných scén, které ani moc netrpěly zastaralostí. Voodoo bylo sice občas trochu komické, ale pořád celkem snesitelné. Padouch se železnou rukou se mi taky pozdával nemluvě o hlavním songu. ()

soukyd33

Hodně nudný! Ani příběh, ani akce, ani prostě nic. Snad jen pohřeb úplně na začátku. Poznámka: Ta uřvaná ženská je hrozná! Poznámka: Honička ve člunech je super, a sherif také. 😀 Hvězdiček 3 ()

Sa.sa

Super scény, hudba, prostředí, ale ten děj nic moc ... Roger Moore se nehodí na Bonda :/ Bondgirl také nic moc, jsou lepší... Prostě průměr, ale nic moc ;) ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto