Filmová adaptace slavného románu R. L. Stevensona o hledání pokladu, který na ostrově v Karibiku ukryl slavný pirát Flint. Příběh vypráví Jim Hawkins, který se jako dospívající chlapec zúčastnil výpravy za pokladem. Do hostince jeho matky se totiž nastěhoval bývalý Flintův kumpán Billy Bones, který měl mapu k pirátskému pokladu. Po jeho smrti se mapa dostane k Jimovi, který ji předá vlivným přátelům baronu Trelawneymu a dr. Liveseyovi. Ti zorganizují cestu za pokladem, do jejich posádky se však dostane několik bývalých Flintových pirátů v čele s jednonohým Johnem Silverem. Ten trpělivě čeká na příležitost, aby se sám zmocnil pokladu. (TV Nova)

Peabody

Pro mne osobně jednoznačně nejlepší z asi šesti verzí, které znám. Jednak se hodně drží předlohy, navíc má nesmírně charismatického Silvera, což je základ a Charlton Heston je vynikající. Sekundují mu většinou dobří herci, Oliver Reed je skvělý, Jim snesitelný a ostatní docela přijatelní (to říci o lidech jako je Christian Bale, Julian Glover ad. už je co říci). . Atmosféra s emi líbí a no a co je minimálně jedna samotná hvězdička je hudba Chieftains, která sama o sobě stojí za to. Televize nešetřila, plachetnice je opravdu dřevěná, moře slané a velké. Jasně, je to romantická pohádka, no a co ? Takhle to má podle mne vypadat! ()

MoziMedve

Po zjištění, že jde o TV film za relativně nízký rozpočet měním hodnocení a dávám full body. Obsazení, výkony, hudba všechno se mi líbilo. Původní knížku jsem nečetl, takže nevím jak moc je adaptace věrná originálu, ale co je ztvárněný ve filmu funguje. Za zmínku stojí taky vynikající hudba. Na TV Film je to mnohem víc než slušný. ()

Chaospunx

Až na dřeváka Balea fajn. Film se drží předlohy co to jde, jen musí být samozřejmě vše zkráceno kvůli stopáži. ()

Pavelkedar

Díval jsem se se primárně kvůli Baleovi. Spolu s Hestonem táhli celý film, kde bylo ale mnoho markantních technických a faktických až "dětských" chyb, které si produkce absolutně nepohlídala. Pohledem dětského diváka  a čtenáře to ale bylo faj. ()

Mordechai

Zdá se mi být lepší než film z roku 1972. Herci se zde více tváří jako piráti hlavně slepec a Willy Bonese hrající báječný Oliver Reed. Občas někteří trošku přehrávali,ale jinak výborná zábava na dvě hodiny. No je zde malá chybka Hookins zde neví co má z truhly vytáhnout,ale přesně vezme černou obálku:-) ()

Tauloo

Dobrodružstvím nasáklý příběh, který se nejvěrněji drží klasického románu od Stevensona. Pro mě jindy voskový paňác Heston, jako dlouhý John Silver, se zhostil své role na jedničku a jen skvěle doplňuje další charismatické postavy. Christian Bale je sice trochu prkenný, ale ve chcíli kdy vypluji s piráty na výpravu na to zcela zapomínám. Výprava filmu je skvělá. Bukanýři jsou přesně takový, jak si je člověk představuje. Z úst plných zkažených a zažloutlých zubů, jim páchne rum, oblečení mají nasáklé potem a zašlou špínou. Vlasy mají mastné a vousy neupravené. Ostrov není žádný opuštěný ráj s bílým pískem, ale místo plné bažin a moskytů. Bitky nejsou plné přesných výstřelů a umírání po zásahu, ale reálném neurvalém boji a vleklých zraněních. To vše dělá film uvěřitelnější. Ale na prvním místě je dobrodružství a toho je výpravění plné, podkreslované skladbami The Chieftains, které tu sedí jako prcka na hrnec. ()

Rangifer

Knižní předlohu jsem nikdy nečetl. Což je škoda. Tohle zpracování slavného románu jsem v dětství viděl jen asi dvakrát. Zrovna jsem se na něj nedávno díval v televizi a musím říct, že když jsem se na to díval, tak jsem měl fakt pocit, jakoby filmaři vzali své vybavení a pomocí stroje času se přenesly do těch krásných dob, kdy piráti byli otravní na moři, a ne v naší vládě. Herecké obsazení bylo skvělé, a byl jsem překvapen, že ten představitel Jima Hawkinse, bude jednou v budoucnu na filmovém plátně bránit Gotham před padouchy v masce netopýra. A ze slepého Pewa v podání Christophera Lee mám zvláštní dodneška nepříjemný pocit lítosti a hrůzy. Co bych filmu vytkl, český dabing není zrovna nejlepší. ()