Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

cooler

Poslední Bondovka s Rogerem Moorem nedopadla nejlépe,ale rozhodně ani špatně.Tempo filmu je pomalé a chybí více nápaditosti,ale je to natočeno velkolepě a zajímavě. ()

tommyvercett

Jako akční komedie to funguje, ale jako Bondovka moc ne. Walken jako záporák je fajn, ale panu Moorevi nebudete tajného agenta hádat ani po čtyřech plastikách. ()

Ekdahl

Zdařilá bondovka. Originální zápletka, dobré obsazení (May Day, Zorin, ale i náckovský šlechtitel, američtí cops, fešná děvčata etc.), vychytané akce (lyžovačka v intru, hasičák, vzducholoď, lom), dobré lokality (ledovec, na začátku, Fancie, Frisko), luxusní závěr. Moore obstojný. Negativa: střední třetina se táhne a jsou to spíš dva filmy v jednom - v prvním jde o koně a odehrává se ve Francii, v druhém o Silicon Valley: souvislost pramalá. ()

PORTER44

Opět další bondovka s R.Moorem v roli Bonda který ho ztvárnil naposledy a bojuje proti teroristovy Maxu Zorinovy (Ch.Walken)a jeho černošské přítelkyni a psychopatické vražedkyni May Day(G.Jones).Tentokrát chce padouch zaplavit Silicon Valley aby ovládl trch s výrobou mikročipů jeho hlavním dopravním prostředkem je vzducholoď takže závěrečná akční scéna se odehrává ve vzduchu.Na pár vteřin se tam mihne i první herecký štěk D.Lundgrena.Opět film plný akcí a napínavých scén. ()

topol999

Poslední Mooreovka, to snad ne??!! Proč ksakru, nemohl být Roger ještě tak o pět let mladší??!! No nic, s tím už bohužel nic neudělám, ale pojďme hodnotit Vyhlídku na vraždu: už jenom začátek, kdy "opice" May Day seskočí z Eiffelovky, je velmi kvalitní, pokud se k tomu přičte i skvělý Christopher Walken jako Zorin, je to film na 5*, ale to ještě není vše: trochu zamrzí, že to co se mi na Mooreovkách líbilo nejvíce, a to humor a nadsázka, tak ty šly u vyhlídky stranou... Ovšem nutno podotknout, že Bond opět hláškuje na všechny světové strany. Závěrečná scéna v dolech je dostatečně syrová a nikdy jsem netušil, že by se nakonec May Day s Bondem spojila? O to to bylo větší překvapení. Scéna na Golden Gate Bridge, byla ta nejlepší, jak se mohl Roger Moore s bondovkama rozloučit. Poslední film s Moorem nebyl ten starý dobrý film, kde bylo plno humoru a nadsázky, naopak: jedná se o celkem slušný thriller s prvky humoru, což já mám vlastně nejraději... "Sjezdovky byly ucpané", "Museli jsem zaplatit 20 000 liber, za to, že jste porušil všechny francouzské zákony" ()

Nordy_VH

Poslední bondovka Rogera Moora a zároveň jeho nejlepší. Starý mi ani nepřišel (oproti S. Connerymu v Diamanty jsou věčné), zápletka alá Goldfinger mi taky nevadí. Naopak je to vtipné, akční, svižné a navíc spousta krásných bondgirl. Navíc psychopatický Christopher Walken je dokonalý záporák, kteří jsou v moorovkách většinou nejslabším článkem filmu. Celkem 75 % PS: 5 % je za mého oblíbence Dolpha =). ()

cien

Jak se s Moorem začalo, tak se tak i skončilo, slabé to dílo, Walken mi neseděl, svalnata černoška jak by smet. Snad poprvé mi nesmírně iritovala bondgirl, ta byla přímo na střelu, trochu jde vyzdvihnout naháněčka na koních, jinak asi nic, Sir Roger Moore to měl zabalit už dřív.. ()

SNCIS

"Když potřebuješ taxíka, žádný zrovna nejede." V pořadí 14 bondovka a sedmá (poslední), kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Už od úvodní píseně to vypadá na prvotřídní záležitost. Moore tu jezdí na snoubordu, dělá přemety s brokovnicí a užije si i jízdu na koni. Vypíchnu scénu, když zachraňuje Bondgirl z hořícího domu a následnou honičku policisté verzus hasičské auto. Bondgirl Tanya Roberts má pěkné nohy a dá se na ní krásně koukat. "To je moje kočka. Musím ji nakrmit. Mám vám taky něco připravit?" - "Třeba Whiskas?" Blonďatý záporák Christopher Walken je syčák už od pohledu a rovnocenný soupeř 007. Režijní styl John Glena je perfektní a tato Bondovka je s Moorem ta nejlepší! - 100%. ()

padlar

Bond nám opět o něco zestárl a měl jsem problém mu věřit, že vyšel pět schodů. Ale jinak je to více než obstojná bondovka. Zorin je povedený záporák, akce je dost a vtípků je přiměřené množství (postupná demolice Bondova auta v Paříži, průpovídky Bonda k jeho lordstvu řidiči). Občas jsou ale slabší efekty, některé bych v roce 1985 ve filmu již nečekal. Pobavil mě Bond na snowboardu. Musí jít o jeden z prvních filmů, kde se snowboard objevil. ()

BigJohn02

Tahle Bondovka není vůbec špatná, ale přestárlý seladon už začíná být směšný. Christopher Walken hraje hajzla s velkým H s přehledem, ale na tu mužatku Grace Jones se nedá koukat. ()

Foltest

Vyhlídka na vraždu se drží standardů bondovské série. Vypíchnout musím krásnou bondgirl a obecně lokace, jako například San Francisko nebo prostředí francouzského zámku, které do série přinesly patřičnou svěžest. Velmi se mi líbilo i zajímavě zpracované zapojení KGB do celého případu. Moore se tak pro mě s celou sérií rozloučil více než důstojně a já Vyhlídku na vraždu rád doporučuji ke zhlédnutí. ()

horskejvlk

Tuto bondovka jsem viděl ve svých 13 v roce 1988 na TV stanici ORF tzv. “Vídni” pamatuji si jak jsem byl zahanben vyspělou západní úrovni, lyžařská móda, technologie, kamera, vše jasná světová špička a my.... totálně v p... y . Spousta spolužáků hned začal poslouchat “durany” přitom ta hudba je na Bondovku hrozná ale jsou to prostě 80’ ten videoklip na Eifelovce byl tehdá cool. ()

opatstviolov

Tak poslední představení Rogera Moorea v roli Jamese Bonda vyšlo na výbornou. Strhující akce, konečně zajímavý záporák i jeho pravá ruka, dobrý příběh. Velká spokojenost. 10/10 ()

Drslw

O trošku menšia pi*ovina než bežná bondovka. Zaokrúhlené nahor kvôli Tanyi, ktorá by kdekoľvek stála za samostatnú hviezdičku, ale tento film si navyše celý odbehala v štekliach :D ()

gapa466

Asi jdu proti proudu, ale tohle jde totálně mimo mě. Asi to nechápu, ale to je opravdu utrpení sledovat. Dokoukáno jen díky tomu, že je to pro mnohé klasika. 1* ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)