Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

swed

Roger Moore sice působí už velmi unaveným dojmem, osmdesátková atmosféra se k Bondovi také dvakrát nehodí, ale zase tu je psychopatický Walken,neuvěřitelně sexy bondgirl a dostatečné množství napínavých sekvencí (důl, Golden Gate, stáje). Škoda, že v tomhle filmu není Bond více Bondem, ale většinu času se vydává za někoho jiného. Ty 4 hvězdy dávám hlavně jako fanoušek celé série, běžný divák ať si jednu ubere. 7/10 ()

Desperado

Roger Moore sa rozlúčil s úlohou agenta 007 so cťou, aj keď už mal tých vrások na čele viditeľne viac než sexuálnych zárezov v Bondovej zbierke. A možno práve preto mu tvorcovia písali scenár na jeho (asi unavené) telo, kde tých naháňačiek a adrenalínových jázd s Bondom je veľmi poskromne. Zamaskovať Moora, aby vyzeral vierohodne pri zvádzaní krásky, ktorá by mohla byť nielen jeho dcérou, ale pri troške fantázii aj vnučkou, bolo predsa len zložitá úloha. A tá coolová kožená bunda mu tiež veľmi nepomáhala. Predsa len, šesťdesiatka predo dvermi a nahovárať si, že som nielen duchom mladý, hmm? Takže to často pripomínalo nie agenta v službe, ale agenta vo výslužbe. Ale zbaliť blondýnu Tanyu Roberts, ktorej scenár predpísal repliky typu "ach James, neodchádzaj!", "James, kam ideš?" či "James, neopúšťaj ma!", by som k tej vierohodnosti mohol byť zhovievavý. Čo je však nesporne pozitívne, je skutočnosť, že Bond dostal opäť dôstojný prípad, ktorý neuráža divákovú (teda aspoň moju) inteligenciu, ako to bolo v predošlej Chobotničke. Čelí totiž zloduchovi, ktorý mu je viac než vyrovnaným súperom, a ktorý je jedným z najlepších Bondových protivníkov v celej sérii, ak nie rovno najlepším. Okrem jeho šialeného nápadu zatopiť Silicon Valley, mu pridáva body aj jeho vražedná pobočníčka May Day. Suma sumárum, Christopher Walken a Grace Jones sú tu ako delikatesná omáčka na tak trochu už rozvarené špagety. ()

MATADOR

Slabší bondovka, které nadržuji jen proto, že má několik slušných scén (honička s požárním autem, závěrečný let, ...). Jinak se nejedná o žádný zázrak, přestárlý Roger Moore už měl tajného agenta přenechat mladším kolegům. ()

FilmFan24

Poslední bondovka s Moorem se teda nadmíru vyvedla. A k tomu ústřední hit od Duran Duran! Tady není co řešit: Dobře protřepaná a namíchaná! ()

salalala

Po dalším zhlédnutí musím bohužel jednu hvězdu ubrat. Vyhlídka na vraždu není špatná bondovka, ale jakožto totální fanoušek série prostě musím ty tři dát, protože vzhledem k ostatním by to bylo nefér. Jsou tu skvělí záporáci, Walken je skvělý a Grace Jones je tedy dost hrozná (jak herecky, tak svou vizáží, tohle modelka?), ale vynahrazují to další Zorinovi sluhové. Má to poměrně dobrý příběh a některé akční scény jsou super (hlavně ta dostihová, ta se povedla). Pak jsou tu ale věci, se kterými mám problém. Moore je fakt starý, což by tedy nevadilo, ale bohužel je vždy vidět, že v akci to opravdu není on. Pak mi docela vadily ty dvojprojekce, což mi na osmdesátá léta přijde až ostudné. Úplně to bilo do očí. Jinak tu ale Moore solidně hláškuje a už mi přijde, že si z toho dělá větší srandu než obvykle. Přesto to ale není špatná bondovka a za Walkena, povedené finále na Golden Gate Bridge a pár solidních akčních scén si lepší tři hvězdy zaslouží. 60% ()

Colonist

Z původních dvou hvězdiček na pět, to je velký skok. Ani nevím proč, ale při prvním sledování této bondovky mi přišla jako špatná, ne-li jedna z nejhorších vůbec. Jenže po druhém zhlédnutí jsem byl zřejmě nějak lépe naladěn. John Glen se po dvou bondovkách konečně otrkal a konečně mi jeho režie sedla. Christopher Walken je jako Zorin opravdu dobrý a opravdu šílený. Celý Bond má příjemné lokace (Paříž, San Francisco), povedené akční scény a zajímavou zápletku. Moore je už sice opravdu starý a být s ním další bondovka, asi bychom sledovali Bonda ve starobinci, přesto se mu tento film celkem povedl. Humoru je tu zase celkem málo a je takový nenápadný. Pro mě je Vyhlídka dost možná jedna z nejlepších bondovek vůbec. Ale kdoví, jak to bude za čas po třetím zhlédnutí... ()

kajas

Nejlepší záporák ze všech mooreovek, Leninův řád pro soudruha Bonda (zasmála jsem se:)) a hlavně příjemný pocit, že Roger dal své nejznámější roli konečně sbohem. ()

major.warren

Vyhlídka na vraždu je rozhodně jedna z těch nejslabších Bondovek vůbec (za což nemůže ani tak příběh jako spíše již trochu přestárlý Roger Moore). Dodnes si však zachovává určité kouzlo (zejména díky Barryho hudbě) a já osobně s ní nemám vcelku zásadní problém. Akorát ten Bond. Moore už tu je opravdu starý a nesvědčí mu to. Příběh a režie se mu nutně přizpůsobují, čímž ošizují diváka o zážitek. Na stranu druhou, například úvodní lyžařská sekvence na Sibiři je výtečná. Ani Bond girls se mi tu příliš nelíbily. Největší jiskru paradoxně vyzařuje záporák Zorin v podání Christophera Walkena. Pro Lois Maxwell v roli Miss Moneypenny to byla bohužel poslední Bondovka, stejně jako pro Moorea, ale myslím, že oba dva odešli se ctí. ()

GILLWANDER

Mooreova posledná Bondovka. Určite sa jedná o jeden z najlepších dielov čo sa týka záporných postáv. Christopher Walken patrí medzi najlepšie zahraných záporákov, je psychotik a vie sa rýchlo rozhodnúť. No aj tak agenta 007 nezastavil, i keď mal šancí habadej. Tento diel nie je zlý, ale ako všetky ostatné časti, kde hlavnú postavu stvárnil Roger Moore boli pre mňa iba za 3*. Výnimkou bohužiaľ nie je ani tento diel. 65% ()

Jigy

Moje oblíbená bondovka. Rád se na ni kouknu znova a znova. Vyhlídkou se loučí muj oblíbenec Moore se vší parádou. Vtipné hlášky, honička v hasícím voze, krásná blondýna a nejošklivější bondova milenka všech dob a démonickým psychopatem Walkenem, který patří k nejlepsím padouchům. Prostě nic nechybí, teda kromě vytuněného astoru. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Roger Moore naposledy coby James Bond. Takže film má dobrý nápad a dobrého záporáka - s originálním a pochopitelným plánem zatopit celé Sillicon Valley - ale vše ostatní až na pár vyjímek je špatně provedeno. Vyloženě jsem se neudil ale při pohledu na téměř šedesátiletého Moora a jeho akční scény ... no comment. BTW - druhé nejslabší a nejhorší finále bondovek - na prvním místě je Dech života. Takže konečně. Sbohem pane Bonde v podání Rogera Moora ... nebudete mi chybět. Akce: Jízda s hasičským vozem má něco do sobe ... Bondgirl: Tanya Roberts je správná naivka - ještě že jí její dvakrát starší ,,přítel" naučí jak se věci mají. Grace Jones je rozhodně ta nejhnusnější držka co se kdy v bondovkách objevila. Padouch: Bývalý nacista a bývalý agent KGB - konečně pořádní zloduchové jejichž potencionál mohl být využitý ještě lépe. Tenhle film jim to bohužel nedopřál. I tak jsou ale Walkenův Max Zorin a Dr. Carl Mortner (Willoughby Gray) jedni z nejlepších - May Day jim ale byla špatným a nedůstojným kolegou. Hudba: Skvělá hudba Johnna Barryho kontruje s jedním z nejhorších titulních songů. Kniha: Povídka nemá s filmem společného nic, snad jen že se točí okolo dostihů a tak ... James Bond will return: Dech života ()

Martin741

Strnasta bondovka je vsetkymi az prilis kritizovana, a podla mna nepravom. Nejde az tak o to, ako dychavicny je Moore, kolkokrat ho zastupuju kaskaderi, ale o to, aby sa opat dostavil spionazny film se vsim vsudy. A to v A View to a Kill opat funguje. Cize po serii priemernych bondoviek /For Your Eyes Only, Octopussy/ mame aspon trochu obstojny scenar : zaplavenie Silicon Valley je dost slusna uloha pre pracu Agenta 007. Po dlhom case naprosto vyborny zaporak, patricne psychopaticky Max Zorin /Christopher Walken je skvely herec/, a bondirl Tanya Roberts je fajna z kazdeho uhla pohladu. K tomu uveritelne akcne sceny : nahanacka v Parizi, nahanacka s hasicskym autom. Dobre, ano, Moore bojuje na 2. frontoch : jednak so psychotickym zaporakom, ktory chce zaplavit Silicon Valley - a jednak s kvalitnym panderom, kde sa mu sadlo miestami prelieva cez opasok, ale akcia je natocena zrucnym reziserom Johnom Glen-om /skusenosti nabral uz v Chobotnicke/ a hlavne neposobi umelo a je uveritelna. Sceny v podzemnych baniach na urovni a aj ta na filmovom Golden Gate moste - mozem len pochvalit. Gratulujem, Pan Moore, viac nez dostojna rozlucka s 007. 89 % ()

kaposlav

Celkom ma dostalo vyhlásenie toho malého áziata, ktorý bol členom teroristickej organizácie CIA. Pravda je taká, že tie zločiny, ktoré v realite páchala a pácha táto zvrátena organizácia, tak vo filmoch prisudzuje iným. TV je silný manipulant a ľudom určuje myslenie a názory. ()

joeybarbaro2

60 ti letý (58 let) Roger Moore se předvedl v jedné z nejlepších bondovek. Pro každého fanouška Agenta 007 je to povinnost, stejně jako, že nestačí se podívat pouze na Bondovky s Craigem. Jestli se někdo považuje za znalce a skalního fandu Bonda, musí vidět všechno....včetně tohoto dílu. P.S. Christopher Walken jako padouch vynikající ()

bourec

Asi nejlíp natočená bondovka s Moorem.Film sice postrádá ty propriety Bonda,ty zlepšováky,ale jinak jako film slušná práce.80%. ()

DruidKarel

733. hodnocený film: Poslední Moora bondovka a rovnou takovéhle eso. V prostředí dostihových koní, počítačů a dolu se jeětě agent 007 dosud nikdy neobjevil. Až teď. Bylo ale už dost vidět, že Rogerovi chybí trochu vlasů, ale naopak zase musím dodat na jeho ochranu, že vypadal mnohem líp ve své poslední bondovce, než Sean Connery, který byl i dost obtloustlý. Christopher Walken je doslova vynikající a nějak takhle si představuju úhlavního nepřítele. 5* úplně za všechno, i za Grace Jones a nádhernou Tanyu Roberts. Film mě vážně okouzlil a děkuju Rogerovi. 5* ()

starbrejkr

Je to solidní rozloučení "stařečka" Rogera Moora s bondovkami. Oproti Chobitničce dech evidentně trochu ztratil, ale není to žádná hrůza. Absenci tradičních bitek a fyzických výkonů nahrazuje nápaditá akce, která opět jako v předchozích mooreovkách přináší něco nového - jízda na "snowboardu", honička na koních a další....Škoda, že děj samotný je v podstatě bez překvapení, aspoň že je tady Christopher Walken jako jeden z určitě nejúchylnějších bondovských padouchů. Navíc má po ruce takové strašné monstrum jako je Grace Jones v roli May Day, což na úchylnosti jen přidává. Pokud se mám u tohohle filmu ohlédnout za mooreovkami jako celkem, určitě je považuju za důležitou a sympatickou část bondovské série a ač většinu těch filmů natočil Roger už po padesátce, nikde nepůsobil trapně a určitě se stal nejzábavnějším ze všech 007. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)