Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

IGNI

Moje srdcová záležitost, i po letech se řežu smíchy. Přijde mi jako jeden z nejtvipnějších Sandleroých filmů. Navíc nabušenej soundtrack. Výpočty jsou jasné... ()

MickeyStuma

Jako ztřeštěná komedie z golfového prostředí snímek přímo útočí na naše bránice. Adam Sandler se tu ve své roli až neskutečně naplno vyřádil. Místy by sice mohl krapet ubrat plyn, neboť jeho výkon hraničí až s přehráváním, ale jinak to má šťávu a vtip a to je na komedii to nejhlavnější. Dá se říci, že se jedná o jeden z jeho lepších filmů z devadesátých let, ke kterému se dá bezpochyby vracet. ()

solid

Sympatické, ale doufám, že si nikdo podle tohoto snímku neudělal nějakou představu o golfu. Obzvláště hokejkový putter odyssey mě velice pobavil. Podívat se na 20 let starý film, ale mělo smysl, alespoň si člověk uvědomí, že takovýchto snímku už se dneska moc netočí, jestli vůbec nějaké. ()

Rathalos

Adam Sandler je herec,ktory sa do komedii neskutocne hodi,tato sportova zalezitost je vtipna a zaujimava,co sa tyka golfovej tematiky,cize som spokojny...:-) ()

Olík

Ne Šišouni v New Yorku. Ne Rockeři, Holky na obzoru nebo Billy Madison. Tento moment považuji za zrod (alespoň pro mne) Adama Sandlera. Spojení komedie a sportovního tématu, to je vždycky dobře. Sandler k tomu jede lacinější, ale ne úplně buranský humor, který mi taky sedí. V budoucnu bude mít problémy s překročením linie, která odděluju ještě snesitelné a přes čáru, ale v případě Happy Gilmora přesně ví, kdy má zatáhnout za brzdu. Pán slizoun Christopher McDonald, mladičká Julie Bowen, mentor Carl „Apollo“ Weathers, Joe Flaherty, Kevin Nealon, Allen Covert, Richard Kiel, Jared Van Snellenberg….tohle prostě svým jednoduchým způsobem funguje. PS: dovedete si představit příběh o Gilmorově hokejových začátcích….to by teprve byla jízda :D ()

zliteonit

Nečekal bych, že se u tohoto filmu pobavím. Ale opak je pravdou. Příjemná a celkem lehká komedie a trošku vynucené Happyho vtipy. Příběh stejný jako v jiných filmech, ale zabalený do mírně netradičního kabátu. ()

candy_daze

Snad jediná věc, který jsem se zasmála byla ujetá mini role Bena Stillera (sorry lidi, ten chlap je prostě fakt vtipnej :)) ()

Hpatrik

Adam Sandler má zřejmě úplně jinou představu o zábavě, než mám já. Stejně jako všechny jeho filmy plné trapných, rádobyvtipných gagů a úchylného humoru. Jednu hvězdičku za božskou Julii Bowen. ()

HenryIvan

Absurdita krížnená s romantickou komédiou. Sandler strelný ako nikdy a neuveriteľne cameo Stillera (po Sandlerovi asi najlepšia postava). Tak kontroverzne exhibicionisticku postavu som snáď ani nevidel. Tak nelogický, no príjemný film nenájdete len tak. Somrinka, no potešila. 70%. ()

Zacharias

Sandlerovka jak vyšitá, nejvíc žeru tu partičku kámošu v pozadí, která se objevuje v každém jeho filmu, Stiller atd. ()

kwaicheng

Tenhle styl humoru mi opravdu sedí, Sandlera vážně můžu, narozdíl třeba od Apattowa, Rogena, Hilla a spol., i když nepopírám, že se jim něco povedlo. Jsem zvědavý až uvidím Funny people, jak se tohle spojení vydařilo. Jinak Happy Gilmore je pecka nabitá cholerickými výstupy, kdy Sandler každého zmlátí, perfektní postavou houmlesdáckého kedíka, který nic neříká, pouze mlčky jedná, skvělou vedlejší rolí Carla Weatherse, coby golfové legendy s dřevěnou rukou a jeho aligátorem s jedním okem, sympatické Julie Bowen a nesympatického Bena Stillera... Rozesmálo mě to jako obvykle u Sandlerovky, zkrátka paráda. ()

Nocturno culto

Sandler nezklame, tady si střihnul nerva na golfu a pobavil ..bylo tam několik vtipných scén, tu a tam trochu vaty ale jako celek to ujde.Jen doufám že Weathers tam byl omylem, Apollo si tohle nezasloužil.. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers