Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

RAPTTTOR

Přiznám se, že nesnáším golfové panáky… nemám na mysli profesionální hrače, ale ty rádoby golfisty…a protože těch druhých je bohužel víc, tak nemám rád tenhle sport (šachy jsou prý taky sport…) ale film Rivalové je o golfu, který mám rád. Kluk s dobrým srdcem a povahou jako dynamit je neúspěšný hokejista, ale vše co se v něm naučil dokázal uplatnit na greenu. Včetně rvaček…a jeho patování je geniální! :-) Označení komedie je tu na místě! Jednoduchá, ale účinná, a tak vám přeji veselý večer a buďte hodní na svoji babičku! :-) ()

Jester_X

První polovina plná satirického strefování do hokejových a golfových klišé. Hokejista jako typický buran bez náznaku inteligence je zasazen do snobského golfového prostředí. Z následného střetu stereotypů, které film podrobuje tvdému zesměšnění, pryští energie. Poté se ovšem stroj zadrhne a tvůrcům jakoby došel dech. Uchylují se k žánrovým klišé - srmti starého mentora, strastiplné cestě k vítězství a rádoby situačním vtipům (sražení hlavního hrdiny autem na golfovém hřišti přijde skutečně někomu vtipné?). Další mínus je za nesmyslnou milostnou linii s asexuální manažerkou. ()

thomas7

Rivali...Rivali...Rivali...Na tento film spomínam s obrovským úsmevom a veľmi rád si ho pozriem aj teraz....nešikovný hokejista s obrovsky silnou strelou presedlá na golf a ide nakopať svojho súpera do zadku...a to doslova... ()

makrela98

Mívali jsme video přehrávač na kazety. Doma jsme měli pár kazet, jedna z nich, kterou jsem si pouštěla neuvěřitelně často, byli Rivalové. A proto nedokážu ohodnotit hůře. :)A navíc - hvězda Adam Sandler. :) ()

CelleDino

další příběh loosera co se vypiplá v superstar tak nějak po svém. Hláška ,,Trávíš na písku tolik času jako David Hasselhoff " u mě zlidověla a celkově jde o fajn film kolísající kolem těch 67 % o 5-10 % . ()

Mlegolas92

Díky tomuto filmu jsem se stal fanatikem do filmů s Adamem Sandlerem. Již po pár minutách tohoto filmu mi bylo jasné, že tenhle herec je borec a to mi zůstalo do teď (i když jeho pár posledních rolí stojí za ...... nechci být sprostý). Tento film jednoznačně doporučuji všem jeho fanouškům, co tento film ještě neviděli. ()

Choci

Povedený film se senzačním Adamem Sandlerem, který se toužil stát profesionálním hokejistou. Byl si jist, že na to má, ale kromě tvrdosti k tomu žádné předpoklady neměl. Potřebuje peníze a tak se dá na golf, všichni obdivují jeho dlouhé drivy, díky kterým se může rovnat s nejlepšími a spolu s velmi kontroverzním chováním si získá spoustu fanoušků. Vtipná komedie o souboji profesionálního golfisty s cholerickým hokejistou mě pobavila a dávám 80% ()

ferda12

Hustá komedie, miluji golf a tohle do sebe velmi dobře zapadlo. Nepředvídatelné, jako moje pantofle, ale nevadí. :-) ()

joffreydepeyrac

První film, kde jsem potkal Adama Sandlera a musím říct, že jsem se neuvěřitelně nachechtal. Výtečný Ch. McDonald, ten se slušně vyřádil. V kategorii komedie bych snad udělil i pět hvězd. Ostatní filmy s A.S. patrně nikdy hodnotit nebudu a po několika předešlých zkušenostech už na ně ani nekoukám. Takže nevím jistě, ale patrně jeho nejlepší? ()

UnCool

Nesnesitelně trapný film s neskutečně primitivním stylem asi humoru. Jedna hvězdička za to, že existuje seriálová tvorba TV Nova a Prima. ()

sun.eagle

Sandler nikdy nebyla značka nějakého vytříbeného humoru. Tady to ale je z toho nejlacinějšího soudku. Nejvíc vtipné jsou momenty cholerických výbuchů Sandlera, jinak to je spíš trapnost. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers