Eddie Murphy se vrací coby lékař, který má schopnost mluvit se zvířaty. Tentokrát v roli obhájce "zvířecích práv" v první stávce uvnitř zvířecí říše. Doktor Dolittle ma tolik dvou a čtyřnohých klientů, že je nemůže ani zvládnout. Jenže oni chtějí víc než návštěvu jeho ordinace. Hájí les před bezohlednými lidskými projektanty. A kdo jiný by měl být nápomocný, než doktor Dolittle! A doktor má plán: najít ohrožené druhy, chráněné zákonem. Najde osamocenou medvědici Avu, která žije v lese odsouzeném k zániku. Ale potřebuje partnera - a Dolittle si myslí, že ho našel. V cirkuse. Archie, cirkusový medvěd, nechce nic slyšet o stěhování k nové družce. Ještě že doktor mu vysvětlí, že jeho místo je právě v přírodě a právě u Avy... (oficiální text distributora)

Boudyy

Mohl to být i průměrný film (sorry, ale větší ambice při tomto složení film mít nemůže), kdyby to nebylo tak dětinské a bylo tam více špičkování mezi doktorem a Arniem. dějová linie, při níž se do sebe zamilovávají Arnie a Avy je plná klišé a nudná. Prostě to nebudu protahovat, 35 % a dvě hvězdy. ()

george82

Blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ani dětem bych to nepustil. Murphymu asi straší ve věži, když tohle točí. Kde je ten zábavnej Murphy jako v Policajtovi v Beverly Hills? ()

Lucilay

Ten film by byl i dobrý, kdyby už sám o sobě neuváděl lidi v omyl, třeba s krávami, kde ukazují tou jejich "stávkou", že krávy dávají mléko samy od sebe po celý rok. A pak se divíme, že je tu tolik tupců, co nevědí, že ta kráva dává mléko jen, když má tele. Takových desinformací je ve filmu více, a proto nelze dobře hodnotit. ()

ostravak30

Dr. Dolittle 2 už jen využívá toho, co filmaři nakousli v jedničce. Eddie Murphy už to příliš neskrývá - mluví se zvířaty. A ti si k němu chodí pro rady. Ale taky si pro něj nechávají posílat. A doktor chodí, kam si ho zrovna zavolají, takže se z něj stává trochu taková loutka na špagátě. Ve filmu nehraje moc herců z jedničky a i zápletka není moc originální. Lidé chtějí vysekat les a zvířata jsou proti. Na režisérském postu se vyměnil člověk, ale sem tam se objeví již použitý vtip. A těch pár nových fórů k pousmání už nestačí. Eddie Murphy si zkrátka procházel obdobím slabších komedií Zamilovaného profesora (2x) a Dr. Dolittleho (také 2x). A nutno říct, že ani v dalších komediích to nevylepšil. Na druhé straně on je prostě stvořený k takovým bláznivým komediím, ale potřeboval by lepší scénář, dialogy a herce vedle sebe. ()

Tominni

Za mě velké zklamání, protože záchrana lesa tím, že cirkusový medvěd přesvědčí lesní medvědici k páření, je pro mě zoufale málo, když k tomu navíc prostě chybí ten vtip. Jednu hvězdu dávám jen za to, že to prostě je Eddie, jinak by to byl odpad. ()

Raskoslav

Ach ty dvojky....(a jestli někdo bude mít odvahu i na třetí zpracování filmu, tak už bych to taky možná nemusel přežít, půjde-li to stejnou cestou) ()

Shley

Bohužel se pokračování tak úplně nepovedlo, vtip trochu vymizel a celkový dojem z filmu je horší než v předešlém díle. ()

FREEWHEELER

Ako sa kotia medvede? Tak ako bezduché sequely - bezducho. Našťastie sa vám to moc vtierať nebude a Archie bol veľmi milý spoločník. Mať väčšiu záhradu, tak si ho sto-pro vezmem. ()

Marty_cz

Pokračování zábavné komedie kde se můžete podívat do světe kde i google translate nestačí. Je to zábavné, vtipné a nejspíš to pobaví všechny především nejmenší diváky. Co na tom, že když se na to podíváte z dálky, tak zjistíte, že je to vesměs blbost, ale i když si to uvědomíte, tak vám to stejně bude jedno a kdykoliv se k tomu vrátíte, protože jenom jeden doktor zvládne mluvit se zvířaty a při tom vás skvěle pobavit. Na dlouhé zimní večery naprosto ideální film a doporučuji. Ovšem pokud od toho budete čekat film, který vás má zaujmout a vyplnit večerní filmovou atmosféru asi šáhněte malinko jinam, jelikož je tohle takový dobrý svěží film, který se nebude hodit do vážnější atmosféry nebo do specifikovanějšího smyslu pro humor ()

blondboss

Slabá a nezaujímavá rodinná žánrovka, ktorá sa tak trochu vezie na vlne úspechu jednotky, ale v zásade nič nové neprináša a aj napriek tomu, že Eddie Murphy si túto rolu očividne užíva, nedokáže to sám potiahnuť, čo je spôsobené aj jednoduchosťou scenára. Rozprávajúce zvieratká zaujmu v jednom filmu, vo viacerých asi už nie. 40 % ()

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (více)